Trebao bih savjete za sajt

Pozdrav, svima.

Novi sam, kao što vidite.
Nadam se da sam došao na dobro mjesto da postavim pitanje.

Imam web stranicu od 2017 godine.
Tačnije, imam dvije, na engleskom i bosanskom.
Pokušavao sam prvo s bosanskim jezikom, adsense mi je iz čista mira skinuo novac od prve zarade.
Kasnije sam čitao da je mnogo bolje imati sajt na engleskom, preveo sam tada preko 1000 postova na engleski, i, naravno, rangiran nikako, konkurencija prevelika, na greškama se uči.

Trenutno imam sajt na bosanskom sa više od 2000 postova, isti postovi su i u backupu na engleskom jeziku.

Dakle, dva sajta, dva jezika.

Prije dva ili tri mjeseca sam stavio paywall, ali me to još više gurnulo u seo provaliju, tako da je rijetko šta rangirano na Googleu.

Pišem najviše o računarima, razne stvari, od hardvera i softvera.
Uz to sam dodao BuddyPress, koji, čini mi se pomaže da budem još gore rangiran, jer mi je loša ocjena na pagespeed za mobilne uređaje.

Adresa sajta je mllapan com.
(Ne znam kako tu staviti link.)

Trenutno je sve pod paywallom, jer sam isfrustriran našim narodom koji kao paraziti pokupe znanje od čovjeka koji se godinama trudi da nešto ostvari, ni da hvala kažu.
Ti, isti, odu tamo nekom cirkusant YouTuberu slati donacije.

Volio bih kada bi svi stavili paywall na svu edukaciju, pa neka im neki tamo YouTube cirkusant daje tutorijale.
Međutim, to se neće desiti, jer uvijek ima neko novi, ko krene kao ja pisati svoje znanje, pa će se za par godina razočarati, misliti ovako kao i ja, a tada će treći počinjati i tako u krug.

Zanima me šta biste vi uradili na mom mjestu, po pitanju brzine sajta, rangiranosti i adsense ili ostaviti paywall?
Imam oko 20 do 30 mobilnu ocjenu sa adsense uprkos cachingu, bez adsensea 30 do 40.
Ako maknem BuddyPress, bbPress i stavim neku brzu temu ili ostavim ovu, imao bih mozda oko 40 do 50 ocjenu za telefonski pristup stranici.

Adsense klikovi općenito su nikakva zarada, em se izgubi korisnik, ode tamo nekome trećem, naš narod neće platit znanje, čuva za pretplatu za rijaliti showOve, tako da sam mislio sajt svesti na privatni, sve zatvoriti, osim ako neko nema boljih ideja, a ssvjeti bi mi dobro došli.

Sve što je pod passwordom google ne može indeksirati pa nije čudo da si loše rangiran. Imaš WooCommerce i Elementor koji su sami po sebi opterećenje. Mogu ti pomoći sa brzinom učitavanja, javi se na poruke.

Edit: Sada sam gledao:
Nemaš nikakav cache plugin, TTFB je ogroman i slike nisu optimizirane.

Instaliraj LS Cash:

I podesi ga:

Javi rezultate

Pozdrav, ljudi.

Drmrgood, nisam našao opciju privatnih poruka.

Imam instaliran WP Optimize i omogućen Page Cache, JS i CSS minifikaciju kada dodam zbrlja mi sajt, često piše “…wp-minify.css error 404 not found”, nisam siguran je li zbog toga što minificira sve u veliki fajl, a server je ionako spor te je to razlog.

Pokušao sam i ovako recimo, test . mllapan . com, tu je brza tema i samo osnovne stvari omogucene, brzo je sve bez Adsense, a kada ubacim Adsense, score na pagespeed je gori nego na glavnoj stranici.

Kosana, hvala za preporuku, isprobaću taj dodatak.

Provjwrio sam LiteSpeed cache plugin, nažalost, moj server je apache, tako da ne radi.

Poslao sam ja tebi poruku pa samo odgovori.

Ima strategija za paywall… SEO For Membership Sites: Getting Around The Paywall

LiteSpeed radi i na svim serverima jedino ako nisu oni s LiteSpeed podrškom rezultati će biti nešto lošiji.