Trgovina putem instagrama

Pozdrav

Zanima me da li neko od vas kupuje robu sa kineskih sajtova i prodaje putem instagrama? (kaliscna trgovina: nacore, satovi, parfemi…)

Poceo sam to ali drzava trazi da se to legalizuje i nece da pusti vise pakete jer sam rado na fizicko lice a traze na pravo.

Konkretno pitanje je da li neko postoji koji je otvorio firmu pod sifrom Trgovina na malo posredstvom pošte ili preko interneta koja posluje na taj nacin da vi narucujete iz kine i prodajete ovde na instagramu.

Mozda sam zapetljao ali ovo mi je skroz novo i ne znam gde da nadjem odogovre
Kako poceti
Kome se i sta placa
Da li moram da placam spediciju i ako su to male kolicine pakete 7-8
Koliko se placa mesecno
Da li moram da unajmim knjigovodju po zakonu ili mogu ja to i sam jer je to mala cifra proizvoda

Jos neke sitnice koje sam izostavio ako bi neko bio ljubazan da pojasni

Iskreno, ako nemaš novac početni za reklame itd itd onda bolje ni ne početi. Prevelika je konkurencija…

1 Like

koliko sam shvatio on je već počeo, samo sada treba to sve da legalizuje

ili se preseli u Bosnu :slight_smile:

Sve je razvijeno vec samo me koci sto ljudi narucuju masovno a nemam proizvoda jer cuci na carini i oni nece da puste ako nisam pravno lice. pa ako neko ima iskustva sa ovim ko vec radi i ko zeli da pomogne bio bih mu zahvalan

Pa normalno da ti ne puste. Znaci, po tvojem su firme koje uvoze robu i proizvode idioti jer placaju pdv+ostale namete? E moj jarane…

1 Like

koliko si ogranicen, ako ne mozes da pomognes nema veze

Zasto je covjek ogranice kad kaze kako jeste? Znas li koja je razlika u profit kad radis legalno i ovako kako ti radis? Plati carinu i pdv, plati speditera, plati pdv na marzu, na kraju plati porez na (kapitalni?) profit… knjigovodju itd itd i onda gledaj da je svaki cent gdje treba bit da ti ne bi udarili 5000e kazne i ugasili te

2 Likeova

zato jer ja nigde nisam spomenuo da necu da plaatim vec me interesuje sta kako i kome koliko jer ne znam ne mogu da nadjem na interentu nista konkt ovom mom slucaju. citate samo sta vama odgovara

Treba ce ti knjigovodja, fiskalna kassa (naravno moraces otvorit nesto). Imaces prednost da do prvih X (vjerovatno oko 25000e bez obzira na drzavu) neces morati naplacivat pdv (samo ces placat na uvozu, ne i na marzi). Speditera angazovat, uvesti na veliko da ti se isplati… oni odrade sve i naplate svoje

toga sam se i bojao, 40-50 komada i ne spada u veliko tako da cu imati jako mali plus i naravno pitanej da li mogu skavi mesec da iznesem 40-50kom