[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Sigurno je bolje naci neki manji proizvod, koji se lako isporucuje i lako zameni. Na Amazonu se prodaju i traktori, ali ne verujem da je to bas isplativo :slight_smile:

Meni je ovaj affiliate dosta tezak. Imam nekih posjeta i klikova, ali nijednu prodaju jos zasad. A konkurenicja je jako zestoka za skoro sve proizvode.

Stranica koju sam pokrenuo prije mjesec dana, dakle samo nekoliko dana prije objave ovog tutorijala, danas stoji ovako.

Posjeta:

Zarada:
*pise $39, ali u biti je $60, nekoliko proizvoda jos nije dostavljeno pa jos nisu uracunati…

Google rank:
*danas mi je jedan sporedni keyword usao na prvu stranicu, ocekujem ih jos nekoliko kroz par dana jer vidite i sami ima ih dosta na pozicijama 11,12,13 što u niskom startu čekaju da google otvori vrata prve stranice… Glavni keyword, od 150 000 mjesecnih pretrazivanja je 70., tek prije dan, dva je usao u top 100.

Koliko po vama vrijedi ovakva stranica? Cijena za koju bih je prodao je $20 000 :smiley: Šalim se, ne bih je prodao uopce, ovo je rudnik zlata.

1 Like

Fino, fino, nema sta :slight_smile: Znaci, ovo je odlicna preporuka i za rankusnow, pa ko ima 450 dolara mesecno za ulaganje, samo napred.

Evo posto ti je dobro krenulo, mozda si raspolozen da odgovoris, imam jedno pitanje vezano za kljucne reci. Nasao sam cetiri kljucne reci iz slicne grupe proizvoda, svaka ima 5000 mesecnih pretraga. Da li da homepage gadja jednu kljucnu rec, a postovi ostale tri, ili da postovi gadjaju cetiri kljucne reci? Kako da uradim strukturu sajta? Da li da na naslovnoj stranici bude page, ili da bude prikaz postova?

Ako su rijeci bas srodne, gadaj ih sve sa homepagea. Na homepage postavi post od min 4000 rijeci, sa slikama, tablicama…

Iz slicne su grupe, ali nisu bas srodne, naprimer jedna kljucna rec je patike for sale, druga je cizme for sale, treca je cipele for sale. Ili da otvorim cetiri sajta? :slight_smile:

Jel si kupio expired domen?

Nisam jos uvek kupio expired domen, tesko je naci dobar domen sa visokim PA/DA, a i deluje mi previse rizicno, a nisu male pare u igri. Jeftinije je da se kupe PBN linkovi na fiverru, kupio sam 10-ak komada, i stranica mi je na 28. mestu za kljucnu rec od oko 3000 mesecnih pretraga.

Ante, čestitam, to je u najvećoj mjeri zahvaljujući (vrlo) dobroj backlink kampanji, istina? :slight_smile:

Znam, napisao si gore cijeli tutorijal o tome (ja sam ti među prvima dao thanks), ali možeš li ipak povući neku paralelu i možda primijetiti da uspjeha nebi bilo bez dobrih backlinova? :wink:

@wizard1 probaj nekako uklopiti sve na 1 stranicu, ako hoces, posalji mi keywordse na pm pa cu ti ja reci kako bi ja to napravio.

@slnet Ja nisam koristio expired domen. Ovaj moj je prvi put reg prije 50ak dana…

@c3po Hvala! Pa čuj, mislim da vecina tih linkova jos nema utjecaja na stranicu, sve je to frisko… tek 30 dana. Istina, bilo je refferal posjete preko tih linkova, i to je svakako doprinjelo jer dio tih posjetitelja mi je donio zaradu. Ovako bi ja vrednovao stvari:

  1. Struktura stranice
  2. Sadržaj
  3. On page optimizacija
  4. Off page optimizacija
    S tim da svi koraci moraju biti ispravno obavljeni, nema šanse da nešto uspije ako ste gadno sjebali jedan od ovih koraka.

Jučer zarada $25 od 100 unique visitors… Kada ce to biti moguce s adsenseom ? :wink:

4 Likeova

Pitam te zato sto mi je bas za svaku pohvalu da si se tako dobro pozicionirao za tako kratko vreme. Obicno sam uvek u sandboxu 2-3 meseca ( indexira on mene lepo ali ne mogu za tako kratko vremene do 1 stranice ) , znam da se to izbegava tako sto kupis expired domen pa te zato pitam.

Redovitim dodavanjem novih clanaka na stranicu, i odmjerenim link buildingom sandbox se da izbjeci. Ja dodam minimalno jedan clanak od 800 rijeci svaki tjedan.

Meni taj affiiate ne ide nikako,mozda zato jer sam lijen pa mi se ne da pisat toliko.

3 Likeova

Haha, vidiš, moran ti reć da me ovo dobro nasmijalo jer se i meni isto događa, zna san čak i nekad krenit dobro, ali čim uleti neki biznis, ne da mi se piskarat - a to je čini mi se stvarno najbitnije od svega. Svježi i kvalitetan sadržaj, unikatan, šta češće, to bolje!
P.S. @Anteloff pratin ovu temu i divin se, stvarno znaš šta radiš i mogu ti reć da si stvarno faca :grin:

Ante daj mi reci jel mozes pratiti koliko ti je kupaca stalnih i koliko cesto se vracaju ponovno, ne nuzno smao za ovu stranicu nego za sve stranice koje imas. To je u cijelom biznisu s ovim jedna od bitnijih stavki cini mi se.

Ja bih to nadogradio tako da skupim odredeni broj stalnih kupaca i onda bih se “odlijepio” od affiliate prodaje i prebacio se na dropshipping, veca je zarada nego kroz affiliate, barem sam ja stekao taj dojam citajuci razne teme o tome affiliate i dropshipping businessu.

Pokusavam ih pratit preko analyticsa, postavio sam cilj (klikanje amazon linka)… 60ak % ukupnih posjetitelja klikne na neki od amazon linkova. Od ovih sto kliknu, 3.5% ih nesto kupi. S tim da je stopa konverzije za USA posjetitelje oko 12%. Neki imaju i postotak klikanja na amazon linkove 90%+, ali ja nisam pretrpao stranicu linkovima, sve umjereno, tko planira kupit, kupit ce.

Bas stalne kupce… khm. Mislim da su stalni oni koji su se pretplatili na newsletter, zasad je takvih 15ak. To mi je najblize stalnim kupcima.

Ok, havala na odgovoru.

Kad sam napisao stalni kupac mislio sam na one koji se vracaju na tvoju stranicu i ponovno kupuju preko nje. Ali izgleda da to sa affiliate nije bas potpuno izvedivo jer ga tvoj link ionako prebacuje na Amazon. A onda graditi newletter listu i kad skupis dovoljan broj kupaca pokusati nei samostalni shop.

Nazalost amazon ne odaje nikakve podatke o kupcima, tako da nije moguce sa sigurnoscu utvrditi tko su stalni kupci.
Sad si mi dao temu za razmisljanje…

Affiliate prodaja je mnogo elegantnija i na višem nivou od dropshippinga. :slight_smile:
Osobno ne bih ulazio u dropshipping i da je duplo unosniji, pa i više, a nije.
Siguran sam da se i Ante slaže sa mnom. :blush: