[Tutorial] Kako nabaviti lake keyworde i ukrasti posjetu konkurentima

Mučilo me što, ako sam dobro shvatio, prikazuje rang stranice za globalnu Google verziju (.com), a nije isti rang na lokalnoj verziji (.hr npr.), pa me zanimalo gdje vidjeti lokalna rangiranja. Ma budem sada preko vikenda to sve bolje analizirao, ima čudo toga zapravo za izvuć iz Alexe, treba sve to jako dobro analizirat.

Pozdrav @anja1

znam da kasnim malo, ali zanima me gdje exportam tu tablicu koju si ti dobio? Sve tablice vezane za konkurente mi izgledaju znatno drukčije i ne dobivam prikaz ‘share of voice’.

nemam pojma iskreno, nisam bio na alexi sto godina. i ova metoda mi se više i ne sviđa toliko. mislim može se iskoristiti, ali ima i boljih načina. mislio sam tutorijal napravit novi, ali vjerovatno neću, mrzi me.

1 Like

Šteta, tamansi mogao uzeti onih sto ojra za najbolji tutorijal :sweat_smile:

1 Like

ako netko ima shemu za povoljniji ahrefs nek se javi

Imas na supremseo 7$ mjesecno

1 Like

A kako na Ahrefsu naci te lake keyworde? Ima li neko da nudi takvu uslugu?

Bolje je za to koristi kw finder, on ti daje bolji rezultat. Tako mi je rekao clan foruma a i tako sam se uvjerio jer je ahrefs bas netacan za KD.
A na supremseo imas combo paket za 15$ dobijes i ahrefs i kw finder moz, semrush i jos alata

svi alati za procjenu težine su netačni i griješe previše da bi im se vjerovalo u njihovu procjenu i zato bi idealno bilo da se ručno gleda i pametno procjenjuje konkurencija i mogućnosti, uz to je vrlo dobrodošao ahrefs.al ne sigurno zbog ahrefsove dobre procjene konkurencije jer je po mom mišljenju katastrofalna, isto kao što je katastrofalna i KW finderova procjena i sve ostale mašinske procjene.

nađi sajtove sa jadnim člancima i (ako može) lošim autoritetom koji dobijaju posjetu na krš članke tema koje nisu obrađene na mnogo mjesta. i obradi te teme.

2 Likeova

jesi koristio kako kwfinder?

baš mi ga dosta kolega koristi i solidan je kažu. Naravno, ne može automatizam uvijek biti precizan, ali kažu da je dobar ?

vidim ima ga ovdje za 50 HRK uzet

Koristim ga u zadnje par dana i pokazuje mi fine rezultate i npr semrush, ubersuggest pokazuju slicnije rezultate kao kw finder nego ahrefs.

A ja uzmem combo za 15$ i opet imam semrush moz ahrefs kw finder pa pregledam malo tu sta je reci.

Ali opet anja zna bolje, mada on je vec par godina u tome pa kad vidi kw vis zna sta ce :joy:

Eo još jedanred da malo objasnim zašto smatram da kw finder i ahrefs i svi ostali servisi za procjenu težine su loši. prvo nagledao sam se užasnih procjena baš mase keyworda koje veze sa realnošću nema. jer jednostavno em sam isprobavao i ja te njihove procjene i uvidio količinu grešaka em puno zavise od faktora koji neće odlučivati vazda, a i njihovi botovi nikad neće moći pohvatati sve što gugl hvata. prvo botovi nikad ne uzimaju ajd da to nazovem kvalitet članka ili kvalitet ponuđenog odgovora na upit na pretraživaču. jer njihovi botovi to ne rade nit mogu da rade. dalje ne gledaju ukupan broj sajtova koji pokrivaju temu. mnogo im zavisi računanje težine keyworda od autoriteta domene. naravno često autoritet ima veze, ali to što je amazon na prvom mjestu ne znači da je dao pravi odgovor na upit u pretraživaču i da se taj amazon ne može prestić sa novim sajtom bez beklinkova. ti tulovi nemaju sposobnost da vide kakav kontent je potreban za određenu frazu. za neke upite gugl forsira proizvode i vrlo teško će ikad rangirati aff članak. moguće i da sam još nešta preskočio, ali u suštini toeto.

Ti tulovi iskljucivo sluze da vidis da li se neki KW trazi ili ne, ili da ti da sugestiju za KW. Nekad covek nema inspiracije i onda takav tool pomogne da nadjes neki KW. Tezina se iskljucivo gleda manuelno, ne postoji tool koji ce da ti kaze da li je neki KW easy ili ne.