[Tutorial] Kako pronaći dobru expired domenu

Ove redirekcije sto ih vise imam su sa po par likova prilicno slabi, nisam DA ni gledao. Mozes pogledat sajt nestlords com pa racunat, ima tri redirekcije koliko ja znam, vidjeces u ahrefsu.

Ne moses selektivno odabrat linkove, no sve sto nosi domena redirektujes. Mozda mozes prijavit domenu u wmt i pokusat disavov linkova koje smatras losim, pa tek onda odradit redirekciju. Nisam radio to nit pokusavao.

1 Like

Tako sam i mislio u disavov.
Imas li iskustva na domacem trzistu sa ovim jer vidjam neke sajtove u top rezultatima, a nemaju veza sa prvobitnom tematikom sajta?

Reci mi je li imaš i dalje ovu shemu za 10$ mjesečno ?

Koliko vrjede backlinks u danasnje vrijeme. Recimo da neke expired domene imaju jako puno back linkova

Ova domena koju si researchovao realno gledajuci na vrijedi ništa.

Ok. A koje vrijednisti da se gledaju. Sta domeni daje neku vrijednost. S tim da ne gledamo vrijednist $ nego da ganjamo onu koja bi privukla sto vise trafica kao exipred domena. Znaci da kao nova ima neku startnu prednost.

Ne znam gdje ih tražiš ?

Po meni najbolje filtere ima expireddomains dot net na tom sajtu gledam BL DP a na npr smallseotools gledam PA DA SS koji po meni najviše znače za kvalitetnu domenu.

Ovo što si ti screenovao gore je 99% na jednom sajtu koji je online dodano u footer link ka toj domeni i ima 13k bl što je trash za google s obzirom da dolazi sa jedne domene.

Pročitaj temu od početka mnogo toga ćeš naučiti :smiley:

Samo ih masovno kroz ahrefs provlait. Usput ako kome treba expired rs / ba / hr od 20 do 30 dr neka mi se javi

Može šalji .ba ako ima zanimljivih :smiley:

Ne znaci nista ako ne vratis stari sadrzaj sa istim linkovima…moje videnje

Ili redirektaj na homepage ni to nije loša ideja :smiley:

Dok te ne zgazi sljedeci algoritam :grin:

Provjereno radi.ali ja većinom vratom sadržaj na kojeg li maju sajtovi sa +10 DR… Dakle ja moram sa napomenem je ima dosta upita. OVE DOMENE NISU MOJE. SLOBODNE SU. JA SMA IH PODIJELO S VAMA, IDITE REGISTROVAT IH ODMA. Nema na čemu :sunglasses:

uglavnom se ne diraju sajtovi koji imaju redirekciju bar koliko sam ja pratio sajtove koji to rade. čak češće najebu sajtovi bez beklinkova i oni sa lošim beklinkovima no ovi sa redirekcijom. eo imam i na wmt i dalje moj prodani sajt đe urađena redirekcija poslije prodaje i posjeta je skočila oko 3-4x. prošlo je od prodaje skoro god dana i bilo je apdejta tonu u međuvremenu, ali ne ruši gugl posjetu sajtu. slično je bilo i za još jedan sajt koji sam prodao, na njega nije rađena redirekcija no je on redirektovan na sajt koji ima jači autoritet i momentalno je posjeta otišla x5 za sve te članke sa mog prodanog sajta.

1 Like

Vidim da imaš dosta iskustva sa domenama ( više od mene definitivno) te bih te zamolio ako možeš baciti pogled na ovu domenu.

Da li išto’ vrijedi ?

Ima veliki ScoreSpam (Neki kinez ju je bio uzeo i kačio neke gluposti).

Najjača je u braši sa DA PA QB samo ScoreSpam me zabrinjava.

Da li bi se on smanjio dizanjem kvalitetnog sajta ?

Ja preko Scrapebox nađem expired domene, trebale su mi adult high DA PA domene, upisem adult kljucne rijeci i onda trazi domene preko 20 search engines sa tim kljucnim rijecima, zatim pronađe oko 8 000 domena, onda napravim da mi izlista samo domene koje su istekle, to bude oko 100 isteklih domena i na kraju gledam koje domene imaju jak Pa Da backlinkove itd.

I sve to u manje od 5 - 10 minuta napravim.

1 Like

Da čujemo tvoje mišljenje za ScoreSpam ?

1 Like

Mislim da nisam uzeo ni jednu domenu, a da ima score spam tak da ne znam bas kako bi se rangiralo i jel bi se i indeksiralo.

1 Like

Ako je Spam Score 72% nema tu kruha s tom domenom…

1 Like

@Melem zabolila me glava od citanja ovog tvog. Razumijem da kad pukne u glavu seo entuzijazam nije lako sve oblikovat, al ovo je za m bilo bas patnja citat i razumjet. Mogo si editovat bar malo kad si posljednju recenicu zavrsio. Nije mi bitna gramatika il pravilno izrazavanje, no samo da je razumljivo, a sa ovim tvojim je bome patnja. I ne bi sad ni prokomentarisao da me nije zainteresovalo napisano.

@mastaz314 jel komplikovan scrapebox za koristenje? Jel ima nekih narodnih jeftinijih verzija il mora ful cijena?

1 Like