[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

To vec znam, imas li nesto pametno da mi kazes sto jos ne znam? :smiley:

Ne volim upšte ulaziti u ovakve rasprave, ali ovo stvarno prerasta u dosadu. Nisam čitao pavila foruma, ali predpostavljam da su svugde slična i nije mi jasno kako admin dozvoljava sve ovo. Ovako da se svaki pokretač neke korisne teme optužuje i napada.
Najveća ironija od svega je što ovi koji napadaju nisu lično prevareni ni oštećeni, nego izgleda ova većina koja brani okrivljenog i koja je izgleda prevarena i glupa.
Samo je pitanje koji cilj da se sve više dozvoljavaju ovakve rasprave koje nisu suština topica?
Pa da li treba sad i Big Truck da napusti forum , a sutra … i šta će na karaju ostati?

1 Like

nemoj zezat, svaki administrator foruma voli da se na forumu piše, da se svađa i da se odgovara, raste broj pregleda, postova, aktivnost je na zavidnom nivou :smiley: kada bi sve držali mak pod konac onda treba uvesti paid membership kao što je STM forum pa onda samo raspravljati o stručnim temama bez trolovanja :smiley:

Skukob mišljenja (možda je za tebe to svađa) je jedno, kao i raspravljanje, ali opuživati nekog, a da ta osoba nije to doživela od optužene osobe to je sasvim drugo.
Niko ne govori da se drži mak pod konac, ali postoje granice.
Stvarno je ova rasprava toliko interesantna da bi trebalo i dalje pisati o tome.

Da li je neko ko koristi instant dobio reach 0 na njih I ako jeste ili niste, koliko clanaka stavljate dnevno na vase stranice?

Dali je moguće registrovati više od jednog web sajta na jednim računu (profilu) za Instant Articles, i dali bi to pravilo kakvih problema sa fb? Poz svima i hvala na odgovoru

Postavi malo jasnije pitanje!

Ukoliko mislis na FB “Audience Network” onda je ocito da mozes postavljati kodove reklama na vise razlicitih web stranica koje su podesene za IA.

U suprotnom, samo za jedan FB page mozes podesiti jednu web stranicu/URL, te tako verifikovati za postavku IA clanaka na istu.

Imam nekoliko velikih FB stranica (BALKAN) također imam i par USA stranica koje još uvjek gradim, moje pitanje bi bilo, dali je dozovljeno da imam 2 web stranice spojene sa FB Audince Network na jednoj bi bile objave samo koje bi išle na balkanske strance a na drugim web sajtu samo objave koje bi išle na ove američne stranice, tako da to sve bude povezano sa jednim računom. Baš kao na adsensu ono možeš imati više web stranica spojenih na jedan acc…

Taj dio može, ali ne može onaj u kome ćeš na jedan FB Page postavljati IA članke s npr. 3 razlicite URL/web adrese… mislim može, ali nećeš zadugo :slight_smile:

Jer logično je da imaš jedan centralni FB Audince Network račun, a posebno od toga možda više projekata i FB pageova, te za svaki POSEBNO aktiviran IA.

Bar koliko sam ja shvatio FB pravila…

1 Like

Eh super onda, hvala puno @Q_Line

1 Like

Je li mora biti sajt s clancima da bi prosao ?

Logicno :sunglasses:

1 Like

Za malo da mi ode clanak viralno sa stranice od 3k :smiley:
Sherovo lik koji ima stranicu od 170k US publike, ali na zalost posle toga je serovo jos 6-7 postova…Bar da je sacekao 2 sata da se oparim na brzinu :smiley:

Pozdrav svim clanovima foruma, zivim i radim u Austriji ali to nije razlog da se ne isproba nesto ovako. Moja mesecna primanja mi omogucavaju da ulazem u ovako nesto ali nije sve stvar u parama, vec mora se pametno ulagati svaki euro.

Po vasim isntrukcijama, napravio sam FB Page vezanu za moj Gaming sajt, naravno i FB Page je gaming, ulozio 30$ na boost objave i jako lepo ide, ciljao sam USA,UK,Australiju, Canadu i Novi Zeland.

Postavio sam sliku da Lajkuju ako vise vole GTA V ili da komentarisu ako vise vole GTA San Andreas. Rezulttai su odlicni za mene.

Ono sto je jedan od clanova foruma rekao, navedite ih da se raspravljaju, tj da komentarisu, i u tome sam uspeo. Za sada stranica ima 200 lajka, juce sam je napravio. Svih 200 lajka su iz pomenutih 5 zemalja. Pa cemo videti kako ce ovo sve ici.

Planiram da stavim dnevno 10 eura na 30 dana pa da vidim kakve cu rezultate imati za 30 dana i potrosenih 300 eura.

Sto se tice mog web sajta, on je Gaming i napravljen je kao FB, dakle dodajete prijatelje, caskate, postavljate slike,statuse itd. Dakle jedna socijalna drustvena mreza za Gejmere. Moze li mi neko preporuciti koje reklame da ubacim na sajt posto je drustvena mreza, tj nema clanaka na njemu. Za sada 100+ registrovanih usera na sajtu, 99% USA. Iz dana u dan sve vise clanova, tako da bih trebao ubaciti nesto, e sad sta ? Adsense ili neku mrezu ? Molim za pomoc. Hvala svima. :slight_smile:

Update: Kupio sam i onaj dodatak od 10$ sto sam salje pozivnice da lajkuju stranicu. Mnogo dobra stvar, i kupio sam 7$ sto sam salje pozivnice da lajkuju stranicu onima koji su nesto komentarisali na mojoj stranici. Obe stvari su jako dobre i svima ih preporucujem.

Adsense, logicno…

1 Like

Ali mene zanima, da li adsense placa po kliku ili po pregledu ?
Jer ako po pregledu onda je to za moj sajt savrseno, oni ulaze kao sto ja npr ulazim na fejs da vidim sta ima novo svaki dan, tako oni ulaze kod mene, i ako adsense placa po pregledu onda ce tu i imati neka parica, ako po kliku od toga nema leba.

Da ja nekog namoravam da klikce, sajt mi jednostavno nije te vrste za klik reklame.

Adsense he po kliku, za top tier zemlje mozes dobiti jako puno po kliku, testiraj pa ces vidit kako ide.

@Veritos Ne zelim po kliku vec po pregledu. Ako neko zna neku dobru i sigurnu mrezu koja placa po pregledu, dakle kada neko samo vidi reklamu da ne mora da klikne na nju. Hvala svima. :slight_smile:

Za pocetak mozes adsense a kasnije mozes testirat CPA offere za igrice ili cak kombinirat i jedno i drugo. Koliko vidim imas dobar plan i samo nastavi tako.

1 Like

@Veritos Hvala.

Ima li jos neko nekakav predlog ? :slight_smile: