[Tutorial] Moje iskustvo s affiliate marketingom

Imam možda glupo pitanje, ali bit ću zahvalan na pametnom odgovoru :slight_smile:

Kako dobiti affiliate linkove?

Došao sam do ovog: https://affiliate-program.amazon.com/signup
Tu trebam upisati adrese svojih webova i svojih app. Aplikacije uopće ne namjeravam raditi, a affiliate webove još nemam. Imam neke exact match domene koje želim iskoristiti i tek planiram napraviti neki manji affiliate site.

Znači kako dobiti link koji će nekog odvesti na Amazon i na temelju kojeg će meni biti isplaćena provizija ako taj kupi proizvod?

I još piše da je samo zahtjev samo za US. Zašto?

Hvala unaprijed

Pijavis se na primjer u Amazon aff program. Nakon toga u svom panelu mozes oblikovati oglasne jedinice, birati grupu proizvoda… A za svaku oglasnu naravno automatikom generira se aff link sa poveznicom prema tvom korisnickom profilu. Link kopiras i zalijepis na neku stranicu/shop i to je to…

1 Like

Nadam se da će ti pomoći:

1 Like

Hvala, ali zapravo me zanima da li moram napraviti website PRIJE nego se prijavim u taj Amazon aff program? Vidim da mi kod prijave traži da navedem svoj website koji mora biti full developed

A neki bi vec trebao biti online. Zbog drugih stvari, recimo da amazon daje neki pocetni rok i gleda dali je netko nesto zapravo kupio preko tvog linka. Ako nije izbace te iz programa, ali mozes opet aplicirati kasnije.