[Tutorial] YouTube: Od 0 do 1000$ za tri mjeseca!

Posto nisam bas radio na kanalu nisam ni pisao ovdje nista, tacnije nisam imao napisati sta znacajno. Sinoc sam ubacio video i onako solidno je krenuoScreenshot_34

To je treci video na kanalu, prva dva videa su vec malo pala u odnosu na pocetak i sad imaju oko 400-500 pregleda po danu i 435 subscribera ukupno na kanalu.

1 Like

Prosao prvi mjesec, zar ne? Sta mislis hoces li ispuniti cilj ako budes ovako radio( tri videa za mjesec) ?

Jeste mjesec je prosao a ako ovako nastavim mislim da necu moci ispuniti te ciljeve.
Mora se ozbiljnije i dosta vise raditi da bi se ispunio cilj.

Evo jeste da nije ali u odbranu zasto se bas nisam 100% posvetio ovom kanalu jer najvise radim na glavnom kanalu i evo kako je prosao zadnji video od sinoc na tom kanalu

1 Like

Update? 12345678910111

Ej posto bas ne radim na kanalu nemam sta ni napisati. Imam i dalje tri videa i 512 subova a evo i stanja, pregledi po vidozapisu u proteklih 48h.

Screenshot_7
Screenshot_8
Screenshot_9

1 Like

Hvala na postu Edise,
vidljiv je zavidan broj pregleda mada “ništa ne radiš”, kako si napisao. :blush:

Međutim ta slika koju si postavio nam ne govori mnogo. :frowning: Ono što nas zanima je “malo” više statistike
Recimo source tih pregleda?
Da vidimo da pregledi nisu došli sa tvog drugog (jako popularnog) kanala sa end screens?
Odakle doalaze ti ljudi što gledaju video? Ako je YT Search, reci nam malo o tome. :o:

2 Likeova

Haha pa ako sam rekao na pocetku da to necu raditi sa ovim kanalom znaci da necu, end screens sa tog kanala su na drugim manjim kanalima (koji su takodjer veliki) i da se stavi end screen bilo bi daleko vise pregleda po satu a ne mizernih 3, 19, 100 i kad se stavi end screen sa velikog kanala na neki video ne bude tako skladan patern pregleda kao eto sto je gore vidljiv. Tacno mozes vidjeti kad je publika budna, pa opadaju pregledi, pa se opet dizu, sve u skladnim intervalima dok kod end screena to bude divlje :joy:
Kad budem za racunarom mogu postaviti nije frka nikakva ali eto cisto da mozete procitati ono sto nije ni napisano.

Da, a znači odakle dolazi tih mizernih stotinjak pregleda po satu, :blush: jeli ljudi traže po Youtubeu, ili su to Youtube video sugestije?
Kad budeš za kompjuterom napiši nam nešto o tome, na što paziš posebno?
Tako da vidimo i ono što je napisano, a ono što nije ne može ni biti predmet diskusije. :o:

2 Likeova

Daj neku konkretnu informaciju kako optimizirati kanal i video, napisi neki tutorijal ako ti se da… Jer ja sa 3 videova koliko imas i ti ne mogu dovuci posjetu ni po 20ljudi za 3 mjeseca :grimacing::laughing: Ove postove sto si zadnje napisao je cista priča u prazno :roll_eyes::flushed:

Stanje? 12344778)"%6():&

@Edis, neki info o uspjesnosti tvog zadatka?

Screenshot_28

Eto, to je stanje. Poslije toga sam jos samo 2-3 vide ubacio, ne znam ni koliko je bilo zadnji put kad sam pisao. U medjuvremenu je odobrena i monetizacija i to to. Jednostavno ne radim na kanalu, a da sam radio 1000% bih presisao zadani cilj.

2 Likeova

OK, da sumiramo: kanal ima 5 videa i ima ukupno 1.2M pregleda? Cool, zaista cool.

Kolika je zarada? Rekao si da je odobrena monetizacija.

Manje od zacrtanje 1000, skoro svi pregledi su prosli bez monetizacije, ne svi ali vecina a iz nekog razloga se na nekim videima poslije monetizacije pojavi zuta ikonica pa nestane i sve tako.

Ja ne mogu da ukapiram nikako na koju foru stavljaju tu ikonicu. Imam cisye video snimke bez ikakve zajebancije a oni stave zutu ikonicu…

Ja sam imao 800,000 pregleda na jednom videu koji je bio spot od Serifa Konjevica :joy:

Trenutno najpopularniji balkanska YouTube zvezda ili kako god :slight_smile: otkrila je koliko zapravo zarađuje od YT, pa jedna od najpopularnijih klipova (pesma) sa 4.5 miliona pregleda 240$ do sada zaradila…

da bi snimao za domaći yt kanal baš moraš voliti to što radiš

Meni su dobri balkanski youtuberi, pogotovo ovi sto rade nesto pametno. Mislim na Vesica i BalkanTech. Pratio sam jedno vrijeme i Pera Kojot. Ljudi koji rade prakticne stvari, lijepo objasne sta rade. Za Peru Kojota steta sto nema bolju “produkciju”(rasvjetu, kameru) ali jbg nije svima prioritet snimanje videa. Ali iskreno covjekov kanal je odlican za to sto on radi a to je popravak TA peci.

Jao mizerne zarade ako gledamo broj pregleda i mislio sam da ga duze gledaju a prosjek samo 3:32 a koliko sam bacio oko poprilicno ubacuje
duge klipove :grimacing: