[Tutorial] YouTube: Od 0 do 1000$ za tri mjeseca!

Ja sam imao 800,000 pregleda na jednom videu koji je bio spot od Serifa Konjevica :joy:

Trenutno najpopularniji balkanska YouTube zvezda ili kako god :slight_smile: otkrila je koliko zapravo zarađuje od YT, pa jedna od najpopularnijih klipova (pesma) sa 4.5 miliona pregleda 240$ do sada zaradila…

da bi snimao za domaći yt kanal baš moraš voliti to što radiš

Meni su dobri balkanski youtuberi, pogotovo ovi sto rade nesto pametno. Mislim na Vesica i BalkanTech. Pratio sam jedno vrijeme i Pera Kojot. Ljudi koji rade prakticne stvari, lijepo objasne sta rade. Za Peru Kojota steta sto nema bolju “produkciju”(rasvjetu, kameru) ali jbg nije svima prioritet snimanje videa. Ali iskreno covjekov kanal je odlican za to sto on radi a to je popravak TA peci.

Jao mizerne zarade ako gledamo broj pregleda i mislio sam da ga duze gledaju a prosjek samo 3:32 a koliko sam bacio oko poprilicno ubacuje
duge klipove :grimacing:

Na brzinu sam pregledao klipove, neki prosek trajanja video snimka je 8 minuta, a zatim slede klipovi od 10 min. U svakom slučaju sponzori su glavna okosnica zarade top balkanskih YT, od pregleda ni ovo nije loše, prosek oko 700$, ali trud i rad, ulaganje u opremu, putovanja, gostovanja itd… treba sve to platiti… jbg…

Jedino što je odlično u svemu ovome, bar uvid u zaradu i realno stanje za YT iz prve ruke, samo da nije izvor informacije SocialBlade :smiley:

Sad bas nesto gledam i izgleda da YT u prvih 12 minuta odluci kako ce ti pustiti video, da li ce ga gurnuti medju publiku ili ostaje u sjeni.

1 Like

Meni bude zeleni dolar dok traje obrada video klipa.to je ono kada se povecava rezolucija…onda pozuti par sati,pola dana,dan,5 dana…pa pozeleni,znaci depresija teska.Vidim da kada mi je veca zarada dolar pozuti na klipovima koji dobijaju najvise pregleda…:scream::scream:

Edis racunaj da si ispunio cilj,jer bi pre svih ovih desavanja i pre aprila 2017,toliko zaradio sa preko milion pregleda.Sada je opsta katastrofa i kao da youtube tone sve vise i vise.

Proslo je vise od mjesec dana ali siguran sam da sve zanima kakvo je sada stanje sa kanalom,@Edis?

Cisto da stavis par slika, pokazes brojke, da nas malo motivises…

Jos par pitanja:

  1. koliko ti traje jedan video? 10+ minuta?
    2.cisto nagadjanje nise - adobe photoshop tutorijali?
  2. jesi li naveo da je zemlja kanala USA? Mislis li da to utice? Siguran sam da zna Google iz koje zemlje se uploduje video.

Eto, hvala!

Kanal stoji onako kako stoji, nisam radio na njemu ali i dalje raste. Mislim da ima nekih 80-tak eura zarade ali to je zbog onih zutih ikonica.

Imaji dva klipa koja i dalje drze dobro pregleda i odakle dolaze subovi, sad ima mislim oko 2700 subova, znaci raste bez ikakvog rada.

Sto se tice duzine na tom kanalu mislim da je jedan preko 10 minuta a drugi je kraci (ova dva sto drze preglede).

Postavio sam USA za zemlju kanala ali i ja mislim da to nema veze, zna google vrlo dobro gdje sam ja.

Sto se tice motivacije imam bas poprilicno veliku zaradu na kanalima na kojima aktivno radim, kombinovano na mjesecnom nivou €25+

Edit:

I kad pricamo o YT-u i ako ga posmatramo kao biznis najlaksi nacin da ga skalirate jeste sa novim kanalom u istoj ili slicnoj nisi.

Hoces li mozda da prodajes taj kanal posto ne radis na njemu?

Ne, nije na prodaju.

1 Like

A koja je nisa? Hteo bih da pocnem ali razmisljm o nisama

@Edis, kakvo je stanje sa kanalom? Daj nam neki update!:slight_smile:

Proslo je dosta vremena a na moje zadnje pitanje nije bilo odgovora a siguran sam da su mnogi zeljeli da cuju kakvo je stanje sa kanalom? @Edis, kakvo je stanje danas skoro godinu dana od pokretanja kanala?

Ovaj kanal je od pocetka pa do dana danasnjeg zaradio
$33.595 s tim da sam na ovom kanalu prije mjesec-dva izgubio monetizaciju zbog duplog sadrzaja jer sam zboh nedostatka vremena i lijenosti na kanal ubacivao kompilacije sa svojih vecih kanala (pravio video isjecke od videa koje radim na glavnim kanalima).
U medjuvremenu sam izbrisao sve te videe na kanalu trenutno ima par videa, imam mogucnost ponovo da trazim monetizaciju ali dok ne zaredam jedan mjesec sa videima necu bezveze da saljem.
Kanal trenutno ima 23.359 pretplatnika i trenutno zbog neaktivnosti mjesecno gubim oko 120 pretplatnika.

2 Likeova

@Edis da li koristis “tudje” koplikacije pa sastavljas najzanimljivije djelove ili imas neka autorska prava ?

Koji savjet bi dao za pocetnike i sta mislis koja je najbitnija stvar u pocetku da se kanal pokrene? Jer primjetio sam kod tebe je odma islo odlicno dali ima neka fora, dali si koristio neke druge kanale ili nesto trece jer ovo je nevjerojatno da odmah tako krene.

1 Like

Ima sve u prvom postu ove teme, covjek opisao.