[Tutorial] YouTube: Od 0 do 1000$ za tri mjeseca!

Ja sam imao 800,000 pregleda na jednom videu koji je bio spot od Serifa Konjevica :joy:

Trenutno najpopularniji balkanska YouTube zvezda ili kako god :slight_smile: otkrila je koliko zapravo zarađuje od YT, pa jedna od najpopularnijih klipova (pesma) sa 4.5 miliona pregleda 240$ do sada zaradila…

da bi snimao za domaći yt kanal baš moraš voliti to što radiš

Meni su dobri balkanski youtuberi, pogotovo ovi sto rade nesto pametno. Mislim na Vesica i BalkanTech. Pratio sam jedno vrijeme i Pera Kojot. Ljudi koji rade prakticne stvari, lijepo objasne sta rade. Za Peru Kojota steta sto nema bolju “produkciju”(rasvjetu, kameru) ali jbg nije svima prioritet snimanje videa. Ali iskreno covjekov kanal je odlican za to sto on radi a to je popravak TA peci.

Jao mizerne zarade ako gledamo broj pregleda i mislio sam da ga duze gledaju a prosjek samo 3:32 a koliko sam bacio oko poprilicno ubacuje
duge klipove :grimacing:

Na brzinu sam pregledao klipove, neki prosek trajanja video snimka je 8 minuta, a zatim slede klipovi od 10 min. U svakom slučaju sponzori su glavna okosnica zarade top balkanskih YT, od pregleda ni ovo nije loše, prosek oko 700$, ali trud i rad, ulaganje u opremu, putovanja, gostovanja itd… treba sve to platiti… jbg…

Jedino što je odlično u svemu ovome, bar uvid u zaradu i realno stanje za YT iz prve ruke, samo da nije izvor informacije SocialBlade :smiley:

Sad bas nesto gledam i izgleda da YT u prvih 12 minuta odluci kako ce ti pustiti video, da li ce ga gurnuti medju publiku ili ostaje u sjeni.

Meni bude zeleni dolar dok traje obrada video klipa.to je ono kada se povecava rezolucija…onda pozuti par sati,pola dana,dan,5 dana…pa pozeleni,znaci depresija teska.Vidim da kada mi je veca zarada dolar pozuti na klipovima koji dobijaju najvise pregleda…:scream::scream:

Edis racunaj da si ispunio cilj,jer bi pre svih ovih desavanja i pre aprila 2017,toliko zaradio sa preko milion pregleda.Sada je opsta katastrofa i kao da youtube tone sve vise i vise.