Tutorijal za adult zaradu

Imam i ja acc na peerflyu i super su, ali za adult offere preporucam adsimilis, crakrevenue i smashrevenue. Adsimilis ima puno mainstream dating i adult dating international offera, te naravno mobile offera. Crakrevenue ima dobre webcam offere i solidne CPL (cost per lead) offere koji placaju određenu cifru ovisno o tome odakle je posjetitelj, k tome da ako imas volume i quality, mozes traziti bump sa njihovo standardnog 2,5$ CPL sve do 6$ CPL. Smashrevenue ti drze Jay i Tuan. Imaju svoj network, svoje offere, svoj forum, svoj adult ad spy tool itd. i mogu ti poslat vise detalja o njima preko pm-a posto se moze dosta toga od njih nauciti. Svaki od tih networka ti svakako ima nesto za ponuditi ;). Legit su i placaju na vrijeme. Nema muljanja kod njih.

Sto se tice white label datinga - procitaj nesto vise o tome na http://datingfactory.com/. K tome da bi bilo dobro da nades specijalizirane bas za adult white lable. To ti funkcionira na nacin da ti stavis neki svoj domain, mozes mjenjat dizajn, al u biti u pozadini vrtis njihov sistem. Kad se neko registrira, u biti ide u njihovu bazu. Tako i kod drugih sajtova koji su kod njih. Prednost je ta sto oni rade sve za tebe. Ti njima saljes korisnike, ali pod svojim imenom/brandom, a oni vec imaju bazu korisnika za tebe sto su im drugi doveli i oni prodaju “membership”. Naravno, imas pristup svim korisnicima koje si ti dovela.

CPS - cost per sale. To je model u kojem ti dobijes % kad se neko registrira na njihov webcam sajt ili adult dating network i uzme paid membership.

CPL - placanje po registraciji. To je kad se neko registrira i ti dobijes X$ po registraciji. K tome da moras imat na umu da oni vec imaju kompletnu analizu koliki postotak registriranih im se mora konvertirati u paid membere da bi imali profita. Znaci ako ti posaljes 200 free leadova, a niti jedan se ne registrira, neces vise moci oglasavat offer, tj trazit ce od affiliate networka da te maknu sa liste publishera. To je ukratko, da ne idem sad u detalje, jer je to sve ipak nesto malo kompliciranije.

Revenue share - Obicno 20-40% dobivas sve dok njima netko placa. Ovo je jako lukrativno kod webcam offera jer ljudi znaju placati i po nekoliko mjeseci monthly membership. Za svo to vrijeme ti dobivas revenue, tj. svoj postotak jer si dovela posjetitelja.

Kod white lableinga je prednost sto i ti mozes imat svoje affiliate-e itd itd.

Btw ja nisam bas puno u toj nichi (adult), ali ti sve vise manje funkcionira kao i u svakoj drugoj nichi u affiliate marketingu. Dal’ to bilo weight loss, finace, mainstream dating ili nesto deseto.

Nadam se da ti je sad nesto jasnije :).

1 Like

hvala na lijepom pojasnjenju. cratkravenue za mene ne valja jer meni trebaju ponude iz odredjenih drzava a oni pokrivaju uglavnom englesko govorno podrucje koliko sam ja vidjela. ovo oko pravljenja dating sajta nisam se bas zainteresovala.

Np. Ima crakrevenue offera i za strana trzista. Ako trazis international offere pokusaj kod adsimilisa i smashrevenue-a. Takoder preporucam da testiras mjesec dana s exoclickom ako prodajes oglasni prostor pa usporedi zarade. U najmanju ruku, nekakav CPL popunder sa webcam offerom koji se odma ocita bi ti digao zaradu barem duplo na stranici :). Jos bolje kad bi nasla offer koji ima exit popup + cross sale i upsell ponude za one koji se konvertiraju, al mislim da bi za to trebala imati direktan deal sa merchantom. U svakom slucaju ima tu puno posla i optimiziranja. Probaj sa raznim networcima, offerima, popunderima… uzmi crazyegg da vidis heatmap gdje ljudi klikcu na stranici pa da tamo place-as reklame itd.

Sretno sa povecanjem profita :wink:

Moze li mi neko pojasnit kako da ubacim mobil baner i mobil popunder na sajt ali samo dda se prikazuje kada neko dodje preko mobilnog na sajt. Ima li neko jednostavno rjesenje?

Imas milion nacina… Evo jedan http://detectmobilebrowsers.com/

vjerujem da ima milion nacina, ali sam trazila pojasnjenje jer ja ne znam. koristim wordpress

Pozdrav! forumaši.Nov sam na vašem forumi i evo prvo da se predstavim, internet ime mi je Barakuda dolazim iz osijeka i nov sam u ovom tipu posla opčenito.
Započeo sam potragu za nekim internet poslom jel jesituacija i više nego u banani. Započeo sam sa domenama ali to baš i nije neki posao kao što govore ,stoga sam krenuo dalje u potragu i naišao na svašta i svakog ali sam shvatio da bez bloga i weba nemožeš ništa kao i bez dobre domene. Počeo sam učiti HTML i seo i nečini se tako teško kao na prvi pogled , aln mislim da kroz praksu stječeš više iskustva stoga sam odlučio napraviti neki svoj blog koji bi počeo donositi neke novčiće tako da mogu odraditi i web.
Imam račun u yuic-u i plug raush . uglavnom svaki savijet i pomoč je i više nego dobro došla , prijedlozi sa čime da krenem itd. A što se tiče anjinog tutoriala vrlo mi se svidja ali bih moli malo detaljnije ako nije problem recimo odakle se nabavlja materijal za blog ili web, te kako spojiti blog sa webom i obrnuto te kako da što brže ostvarim barem 15 $ dnevno. zasada bi to bilo sve što me zanima ,još jednom oprostite ako sam promašio temu ili nešto pitao što je već odgovoreno.Sve me to još buni jel sam nov u ovome i samouk hvala na razumijevanju.!

materijal uzimas sa sajtova xhamster xvideos redtube… blog na bloggeru ti gugl moze lako ukinut tako da se isplati imati ga samo kao podrsku sajtu i sporedni izvor zarade. 15 dolara neces brzo dnevno zaradjivati nidje osim na gradjevini… ne znam sta mislis pod spojiti blog i web. treba rada da sajtovi zazive i pocnu dobijat posjetu i zaradjivati novce.

Mislim da je, svaka njemu cast, barakuda jedan od onih "ja bi pare na brzinu ". Ja tek sada, nakon godina ucenja, propalih sajtova, neuspjelih projekata i ostalih zavrzlama i problema, uspijevam, sa 7-8 sajtova, skucati 15-20 € dnevno od adsense reklama. Ali da dodjem do toga, morao sam to sam otkriti, jer nitko, cak ni slavni adsense gurui i ovi-oni po netu, ne otkrivaju svoje tajne. Tako da dok sam ne nadodjes na neko rjesenje za zaradu, nema od brzine nista.

Danas sam isprobao mobile redirekt od plugrush-a, testirao sam ga osobno, nisam siguran da li je to bilo trenutno ali moj android kod njihovog redirekta javlja “trojanca” i ne dozvoljava izvršavanje mobile redirecta.

Prebacio sam nazad na JuicyAds i redirek radi kako treba, bez ikakvih blokada.

Možda je to razlog opadanja posjete upravo prijava “Trojan” virusa koji ubiti nije.

Ili je to bilo baš u tim trenucima kada sam to testirao.

gugl ubija posjetu sajtovima koji imaju mobil redirekt, čak i ako ti ne deindexira sajt smanjice ti posjetu sa gugla maksimalno. vec je isprobano tako da se ne isplati stavljati redirekt ni juicyads a pogotovo plugrush. oja sam pokusavala da redirektujem samo posjete iz odredjene zemlje u kojoj gugl sto posto nema nikakav centar. ocekivala sam da gugl boot nece prepoznati redirekciju ako se njemu ne prikazuje jer dolazi iz drugih zemalja. (mozda ovo naivno zvuci ali ja sam to pokusala) i posjeta mi se srozala, a skinula sam mobile redirection nakon 1 dana. i mnogo sporo mi se oporavlja sajt. tek pomalo dolazi veca posjeta. imala sam oko 7000 pregleda pa je poslije ubacivanja redirekta posjeta pala na 2000 pregleda, drugog razloga 100 posto nema. sada poslije petnest dana sajt je na oko 3500 pregleda. bezveze samo gubis zaradu na kraju zbog tog redireta. mene izludjuje to sto je na tom sajtu 70 posto ljudi dolazi preko mobilnih, a jos nisam nasla efikasan nacin da unovcim posjetu sa mobilnih i za sad mi ona propada. sa cpa oferima necu da pokusavam jer mi ne ide i ne svidja mi se tako nestalan oblik zarade. ima na exoclicku nacina da se unovci posjeta sa mobilnih sa mobil banerima i mobil popunderima. nisam pokusala jer mi se ne da iskreno.

Nisam siguran da ce biti neke zarade bez mobile redirecta, ja imam oko 1500-2000 unikata dnevno i oko 0,20$ od reklama i oko 1.5$ - 2$ na mobile redirectu samo na jednom webu.

Jedino bude moguce zaraditi prodajom reklamnih mjesta putem JuicyAds-a

Moze li mi netko poslati na pm link od par blogova adult tematike koji imaju auto approve komentare? Trazim ih vec sat vremena, nasao sam samo 3, google ocito to dobro filtrira tj sakriva adult sadrzaj…

lp

Primećujem da kod embedovanog videa, na početku ili na kraju se pojavljuju reklame od stranice sa kojeg je embedovan video (preko toga i nekako da čovek pređe), a još najgore je kod većine embedovanih videa da kad se završi prikaz pojave se nekoliko prozora ponuda narednih videa i mnogi poseotioci koji su gledali naš embedovani video (njverovatnije - to je moja predpostvka) nastvalja, odnosto odlazi sa naše stranice gledajući tu ponudu na kraju. Neznam kako to da rešim? Da li ima neko neki predlog? Da li embedovani video može da se malo preko HTML edituje ili se mora tražiti isključivo video tj. stranica odakle će embed biti po našem “ukusu”?

Ne mozes editirati video preko html, na koju foru ? Jedina sansa ti je naci video bez tih reklama na pocetku i na kraju.

Pa nek neko predloži sajtove koji nemaju reklame !!! Odoše posetioci, a mi se čudimo što nam je mali traffic.?

Inače,svi ti koji nude videa za embed koje sami hostaju to rade isključivo iz humanitarnih razloga a ne zbog toga da zarade preko reklama…

1 Like

nisam u potpunosti siguran ali postoji plugin za Wordpress koji se plača i koji napravi play videa kao da je vaš…ali mislim da je licenca nekih 80$ negdje sam vidio to…

da je postavljanje reklama iz humanitarnih razloga, zašto bi im sajt bio pokriven sa 1/3 reklama (pa i više), a što se tiče plugina nedavno misli da videh da je $20 za 1 sajt, a $70 za neograničen br. Zato je i bilo moje pitanje postoji li kakva mogućnost editovanja embeda. Mada opet ponavljam, da nije zabrinjavajuće pojava reklama, već pojava ponude narednih videa sa embedovanog sajta, gde se time posetiocu nudi da ode sa naše stranice (i mislim da većina to i uradi u želji da pogleda još neki video). To je po meni naš najveći problem jer mali broj posetilaca se vraća na naše stranice.

A koliko videa dnevno uploadate na stranice? Možda je problem i u ponudi?