Tvrtka i radnici

što je sve potrebno meni kao pravnoj osobi da zaposlim radnike po prijasnjih 1600kn, sadasnjih 2400kn koje drzava daje. Kako postupak funkcionira?

Moraš čekati da HZZ izda nove mjere poticanja za ovu godinu (ako već nije (provjeri na stranicama HZZ-o)
Zatim odabereš mjeru za posao za stručno osposobljavanje, i tamo imaš popis svih dokumenta koji su potrebni za predati.

Uglavnom su to financijska izvješća iz porezne i potvrda da osoba koju planiraš zaposliti ispunjava uvijete.

Uglavnom sve piše na stranicama HZZ-o

Zahvaljujem se na odgovoru. Znači jedan od uvjeta za ispunjavanje je pretpostavljam da i osoba mora biti prijavljena za zavod, jeli mi mozes poslat neke direktan link za više informacija pošto se baš i ne snalazim na njihovom webu. Također me zanima da li postoji neke vremenski rok, s kojim osoba mora bit prijavljena da bi ušla u takav tip programa?

Drugi od uvjeta su ti da moras imati radnike koji su normalno zaposleni bez tih poticaja, kao i da poslujes pozitivno u prethodnoj godini, dakle s dobiti.

I naravno … ti radnici moraju biti na HZZ-u prijavljeni i da nemaju ni dana radnog iskustva a zavrsili su fakultet.

Zahvaljujem. Sav info mi je tu.