Twitter gubi svoj prepoznatljivi logo: Sada će logo biti slovo X

Originalna objava: Twitter gubi svoj prepoznatljivi logo: Sada će logo biti slovo X - GeeK.hr

Elon Musk, vlasnik Twittera, izrazio je želju da prepoznatljivi Twitterov logo ptice zamijeni slovom X. Međutim, Muskova povijest izjava koje se ne ostvaruju ili koje ne treba shvatiti ozbiljno izaziva skepticizam u vezi s ovom tvrdnjom. Nakon što je poslovanje preimenovao u X Corp, Musk namjerava predstaviti “super aplikaciju” pod nazivom “X”, crpeći inspiraciju iz…

Twitter će da propadne jednog dana to jest vrlo brzo kaoooo žeton!

Mislim da neće, tek sada nakon Muska postaje sve jači i jednostavno u odnosu na sve druge društvene mreže po meni je Twitter za svoji đir najjači. Najbrže se širi novi sadržaj i ima najkvalitetnijeg sadržaja u odnosu na druge društvene mreže.

Ovo da bude app za sve, mislim da neće (iako u budućnosti, tko zna), ali trenutno je po meni Twitter najkvalitetnija društvena mreža (koliko god ovo ludo zvuči osobama koje ga ne koriste).

3 Likeova

Sa ovim što si napisao i ja se potpuno slažem !

Nego govorim, to jest razmišljam za par godina (ne mnogo sad godina unapred) da će jednostavno, “ispuhati” kao balon da će ga korisnici vremenom napustiti -odliće se narod na nekakve druge mreže

Kao danas što Facebook nije više privlačan mnogima a nekad je harao internetom

Izgleda kao da se zajebava ali valjda najbogatiji čovjek na svijetu zna što radi.

1 Like

Evo čitam da je od PayPala kupio domenu x.com koja redirecta na Twitter. @mitok koliko je ovo platio? 100 miliona?

Ta domena ima malo dužu povijest. PayPal, kojeg je Musk suosnivač, zapravo je nastao na toj domeni.

Pretpostavljam da bi u budućnosti Twitter.com mogao redirectati prema X.com

2 Likeova

Uskoro će Twitter preimenovati u Twix :joy: :joy:

2 Likeova

1 Like

Na prvu čudan, no zapravo logičan potez. Pogotovo iz njegove perspektive … tj. postupak koji utabanava put njegovoj viziji.

On želi napraviti “aplikaciju za sve”.
Twitter je samo odskočna daska koju je odabrao, da ne kreće iz nule.
Koliko god će prvotnim odlukama srozati twitter, opet će biti puno dalje nego da je krenuo iz nule.

Nije on tako u grču da će izgubiti ono što je twitter imao u trenutku preuzimanja, nego je slobodan da ga cepa/modulira/podliježe svom naumu … znajući da će i dalje imati puno veću startnu točku nego da je krenuo iz nule.

Od tud sloboda, za svim rezovima koje je odradio.
A “aplikacija za sve” je logičnije da se zove “X” nego twitter … i ta promjena je bolje da dođe prije nego ranije…

Ovo je malo dulja “trka” da bi on razmišljao kakve će trenutne posljedice izazvat njegove odluke … a za duže staze “x” je logičan odabir s obzirom na njegovu viziju.