U koje doba dana je Facebook najposjećeniji?

U koje će doba dana objavljeni status vidjeti najviše ljudi?

Mislim da je negdje predvecer tj najvise sansi je onda da ce netko komentirat tvoj post, imas to po netu napisano, gglaj.

Guglo sam ali nisam našao ništa korisno.

It’s no brainer. U Hrvatskoj, to je u radno vrijeme. :smiley:

Možda pomogne

Study Shows When Facebook Users Are Most Active

Da, to je to. Hvala

Samo to je sa US tržište, ako se ne varam.

Ako planiraš za HR tržište raditi probaj nekom logikom doći do nekih informacija.
Prvo moraš odraditi ciljanu skupinu.
Pretpostaviti kada je ta ciljana skupina online. ( udarno vrijeme je od 19h-22h bar po nekim mojim istraživanjima)
i etc.

Ciljana skupina je jako široka tako da se trebam referencirati na onaj dio koji je najviše zastupljen, a to su ljudi koji rade na računalu ili imaju pristup računalu.

Prema članku, najbolje je status objaviti prije gableca odnosno za vrijeme gableca (10-11) i poželjno ne kasnije od 2-3 popodne.

Imaš pravo, treba voditi internu evidenciju za svaki status.

Ako rade u državnim službama onda svakako možeš objaviti i za vrijeme početka radnog vremena :stuck_out_tongue:

Navecer. Od 8 pa do 10-11…
Pratim to vec duze vrijeme, ujutro ih je jako malo, popodne skodo uplo nego ujutro a navecer cak 20-ak posto je online :slight_smile:

za strano trziste je najbolje objavljivati posle 23 pa sve do 3-4 ujutru preko pola fanova je uvek online. bar meni bilo a pretezno su ameri bili. a za domace nisam nikad radio ali znam po meni i po prijateljima da je uvek pun chet oko 9 pa do 11 mozda 1sat pre i 1sat duze sve zavisi kako kad i mozda ono oko 12-16

Ovisi o ciljanoj publici (dob, zemlja, spol…).
Najbolje je pogledati statistiku vlastitih sajtova.
Prema statistici, na mom sajtu na kojem je većina posjetitelja iz Hrvatske, najviše posjetitelja je 11-14 i 20-22.

Čini mi se logično.
Ljudi počnu rekreativno surfati nakon što popiju kavu, izanaliziraju društvenu i geopolitičku situaciju u zemlji i svijetu, i dovrše poslove preostale od prethodnog dana.
A završe onda kad počnu planirati što treba obaviti na povratku doma.
Dakle, to bi bilo 11-14.

Druga gužva je 20-22, kada ljudi na internet bježe od najpopularnije domaće i strane TV produkcije koju prate njihovi ukućani.
A tad su online, nakon zaključenja dnevnih obaveza, i oni koji ujutro ne mogu na internet jer ne rade za računalom ili su u školi.

Ako ciljaš hrvatsku publiku, mislim da je najbolje pisati u 11 i ponoviti isto to drugim riječima u 20.