U kojem smjeru nastaviti razvijati svoje znanje?

Ti si došao i pitao, tj. davao odgovore na pitanja. To je sve legitimno. Neke druge stvari nisu (ne od strane tebe) i na to sam se referirao. Sretno ubuduće i nikada se ne ustručavaj pitat, jer ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori, kak smo vidjeli. (i naravno prije neg pitas pretrazi forum za slicna pitanja :smile:

1 Like

Ako se želiš smatrat idiotom, samo izvoli. A sto se tiče mog starog, on i dan danas radi u građevini. Da znaš pročitat post, to bi i sam skužio. On nije nikad napustio građevinu, nego nadogradio sebe i posao.

A što se tiče starih forumaša nitko ne plače za njima, nego temama koje su tada bile kvalitativno 10 razreda iznad današnjih spamerskih i trolerskih tema s ciljem omalovažavanja svakoga tko ju pokrene.

1 Like

@devildom_stalko et al… rekao bi da je trolerski i dusebriznicki napadati tudje misljenje i prebaciti paznju na sebe…nije ni cudo da je ekipa otisla ako su vam ovakve rasprave bile…ocito nemate kaj pametno za pricat osim sto prodajete pamet i pljescete jedni drugima na uspjesima instalacije wordpresa…mozda bi se trebali bolje okusati u politici… cini se da bi tu dosta dobro prosli s obzirom da imate zavidnu razinu koristenja kvalifikacija u stranim rijecima i slusanju samoga sebe

Ono tvoje nije mišljenje nego omalovažavanje tuđeg htjenja i volje da nešto napravi, nauči, pokrene. Tvoja izjava vrijeđa svakog čovjeka koji je ikad išta u životu pokušavao napraviti. Pa daj pročitaj si još jednput na glas što si napisao.

Prije svega čestitke na trudu u htijenju :frowning:
Slično sam i ja razmišljao kad sam počinjao bio je jako popularan .asp i na sreću nisam se počeo baviti s njim nego s .php.
Mislim da je Wordpress budućnost s obziro da ig ‘gura’ Google, no koliko još to je pitanje s obzirom da su izbacili Google Web Designer alat.

Eto to je moje skromno mišljenje, želim ti sreću u budućnosti.
Pozdrav,
ILI NET

1 Like

Wordpress = HTML, CSS, PHP, Javascript, SQL + dizajn. Tak da je bolje učiti nešto od navedenog (najbolje sve) pa da wordpress bude nešto što možeš raditi, ali nisi ograničen samo na njega. Ako misliš wordpress kao instaliranje gotovih tema za klijente, onda to nema budučnost.

Ono što je danas in, a biti će još neko vrijeme, su mobilne aplikacije i možda nekom tko je na početku ne bi bilo loše razmisliti i o toj opciji.

Kao što je netko napisao, kad jednom svladaš programsku logiku, onda su ti otvoreni putevi od mobilnih aplikacija do javascripta i php-a ili bilo kojeg drugog programskog jezika. Postoje razlike u sintaksi, ali srž je ista.

Da bi bio kompletan web developer, onda svakako moraš znati jedan client side programski jezik…a to je javascript (JS). jQuery i i ostale kerefeke su kvalitetna pomagala, ali javascript je temelj s kojim možeš sve napraviti i nezaobilazan prvi korak.

Onda moraš znati jedan server side programski jezik. Tu već imaš izbora. Kad bi ti sugerirao PHP, zvučim sam sebi da je to zato jer je to moj odabi bio xd.
No pitanje za iskusnije…kad gledam razno razne tutorijale za API-je, gotovo se uvijek susrećem s podrškom za PHP. Jesu li i ostali jezici zastupljeni u istoj mjeri ili se to samo meni čini da su zapostavljeni??
Hoćem reći, iako znam da PHP nije najbolji i najpraktičniji…meni se stvarno čini da je najpopularniji i najrašireniji.

No za kompletnog web developera nikako ne smiješ zanemariti i SQL sintaksu i razumjevanje rada s bazama podataka. Nije teško pohvatati osnove, a ja sam recimo jedan period glumio majmuna i spremao razno razne podatke po .txt fileovima i tako ih i dohvaćao natrag. Komplikacija živa i to si sigurno ne želiš priuštiti u životu :wink: Odmah kad naiđu, usvojiti baze podataka.

Zadnja stvar koju moraš znati, je trpiti ovakve poput @vladowsky-kog. Takvih je uvijek bilo i uvijek će biti.

3 Likeova