U kojoj banci je najbolje unovciti cek?

Stigao od googla, pa me zanima kakvo je stanje u kojoj banci. molim sve koji se bave tim i slicnim sportom da napisu ovdje svoja iskustva.
Citam na grupi, forumima, blogovima webmastera da je prava umjetnost unovciti, da uzimaju velike provizije, da provjeravaju do mjesec dana itditditd…

Svojevremeno sam se bavio time (prije 7-8 godina), i bez frke sam unovcavao cekove, a dobivao sam ih ko u prici, i provizija je bila svojih 1,5% i dobio sam odmah na ruku lovu, bez ikakvog provjeravanja, s time da su uzeli moje podatke, ako nesto nece valjati da im vratim lovu :slight_smile:

Kako sam opet naumio zivjeti od interneta, ili kako to neki nazivaju, od zarade na internetu, tih cekova ce biti poprilicno (tako barem govore moja iskustva iz dana ponosa i slave) pa trazim neko najbezbolnije rijesenje. Stoga jos jednom zamoljavam sve webmastere da nesebicno iznesu svoja iskustva ovdje, olaksati ce meni ali i drugima…

Hvala lijepa

Pa ako si čitao valjda si mogao izvuči zaključak…
PBZ devizni račun, polaganje na račun bez provizije, podizanje na bankomatu odmah (iako bi po pravilu trebao pričekati provjeru)

PBZ devizni račun, staviš ček na Inkaso (to košta fiksno 20kn) i pričekaš da ti novac sjedne nakon provjere, cca 14 dana. Barem je tako kod mene u Varaždinu.

[quote=“Ibiza”]Pa ako si čitao valjda si mogao izvuči zaključak…
PBZ devizni račun, polaganje na račun bez provizije, podizanje na bankomatu odmah (iako bi po pravilu trebao pričekati provjeru)[/quote]

Ma jesam, samo su neki podaci stari…
Vidis da se pravila igre kod banaka mijenjaju, s obzirom da sam ja prije 7-8 godina sve rijesavao za par minuta, bez da me tko pitao da li imam otvoreni racun u toj banci ili ne, bez ikakvih komplikacija, osim sto su se cudili i zvali sefa smjene i ine visoke duznosnike banke. No, poslije su me tete vec znale pa je sve skupa trajalo 2 minute. Posto sam to rijesavao na deviznom salteru koji je obicno prazan, osim kad su kumice dosle kupovati eure,sve se svodilo na: dobar dan, dobar dan, molim vas unovcite mi ovaj cek… kao u jeftinim americkim filmovima iz sedamdesetih. Dao cek i osobnu, teta otipkala tamo nesto i dala lovu. Kao kad mijenjas devize u kune i obratno…Zato me sad cude te pocedure koje svi spominju, a s obzirom da je u svakoj banci drugacije zanima me sto vise informacija. Zato molim sve koji se bave obim sportom da iznesu svoje najsvijezije informacije…

PBZ mi nisu bas nesto poslovni… Kad sam placao jednoj teti na ziro racun neke novce za najam nekih prostorija oderali me za 50 kuna provizije, mada je ista imala racun upravo kod njih. Jos ja namjerno otisao u “njezinu” banku da izbjegnem proviziju. U posti mi za to isto uzmu neku sicu, ne sjecam se sad tocno, svojih 10-20 kuna…Znaci ako ides u banku u kojoj je racun uzmu vise provizije nego kad odes kod konkurencije gdje nije otvoren racun i gdje moraju vrsiti medjubankovnu transakciju. To je kao da burazu prodas nesto 3 put skuplje nego je preko puta u konkurentskoj fimi koja mora jos to dovesti do njega. Ili ti destimuliraju ljude da budu njihvi klijenti, jer ako si njihov klijent onda ti je skuplje nego ako nisi…
Eh, da im to znaju dionicari…bilo bi vraga…

KAd sam isao otvoriti racun setali su me ko dvadeset godisnjeg klinca od tete do tete, saltera do saltera da bi na kraju rekli da racun moram otvoriti u obliznjem gradu ( o poslovnom racunu je rijec) ali da ne brinem, jer kad jednom tamo otvorim racun, onda sve mogu obavljati kod njih, i uputili me “N” kilometara u susjedni grad da tamo otvorim racun… Naravno da sam otisao u konkurentsku banku 20 metara dalje i otvorio racun…

Svojevremeno sam imao racun u PBZ banci,poprilicno davno, placa mi je bila dosta velika, uvijek imao na istom 3-5 radnickih placa na racunu, ako ne i vise…, no dozvoljeni minus mi je bio , mislim samo 100 kuna…Kako sam gradio kucu uzeo sam na cekove materijal i otisao u minus svojih…da sad ne pogadjam, uglavnom nekih 1000 - 2500 kuna, ne sjecam se vise, no znam da je bilo dosta manje od place. Kako se firma u kojoj sam radio zatvorila, taj minus mi se vukao par mjeseci i da vidis veselja…opomene, prijetnje, pa kad sam dosa ou ZG u oktagon sa novcima vika na sav glas kako sam na crnoj listi, pa nisu znali sto bi samnom mada sam im donio novce, tih par soma itditditd…jedva su mi dozvolili da uplatim te novce, takva frka je bila…

Uglavnom, u par poslovnica losa iskustva…

Hehe, popriličan izljev nakupljenih frustracija. Ne brini, tako ti je to kod nas.

Uglavnom, stanje ti je otprilike ovako: nema pravila. Kako naletiš. Jednom ti daju, jednom ne. Jednom ovako, jednom onako. U svakom slučaju, najbolji način je imati svoju tetu od povjerenja koja ti sve dopušta. Bez obzira u kojoj banci.

Inkaso is so 2005… :D[indent]____________________________________________[color=green][size=4]
Editirao: mamica, 12. 3. 2008., 22:15
Razlog: [post=86765]Pravila ponašanja[/post], offtopic rasprava otcijepljena u kantu za smeće

Žalbe na moderiranje uputite isključivo u forum [forum=50]Pitanja voditeljima foruma i weba[/forum].[/size][/color][/indent]

ako poznaš djelatnika u banci netreba čekati ta dva tjedna provjere :potboy:

OT ([size=4]a možda i nije[/size])
Zašto se netko ne prošeta po ZG* i ne napravi malo istraživanje na ovu temu? Ako se to dobro izvede, možda kapne i neka lova na ime reklame :wink:

[size=4]* jesu li tamo centrale svih major banaka u RH?[/size]

Pa najbolje je uzeti telefon u ruke i nazvati određene službe u centralama tih banaka. Sigurno će se u ponekoj banci otkriti da glava ne zna joj radi koji prst.

Ja u pbz-u unovčavam sve čekove bez provzije i asap ali sve ti ovisi od službenice imaš bulala pa te stanu daviti jer sami pojma nemaju kako obraditi ček

Ja sam u petak išao unovćiti ček u svoju banku (PBZ) i za šalterom me zatekla službenica koju prije nisam viđao.

Prvo mi je rekla da moram iznos s čeka položiti na devizni račun i onda čekati mjesec dana. Onda sam joj objasnio kako sam prije dobivao novce odmah na ruku i da sam unočio barem jedno 15 čekova bez ikakvih problema.

Onda joj je nadređena rekla da ne moram čekati mjesec dana nego da mogu odmah uzeti novac, ali da će mi uzeti proviziju od oko 1% ili ako ne želim da uzmu proviziju da čekam 8 dana.

Uglavnom, kako su neki već rekli, ovisi na koga naletiš i koliko ti vjeruju i koliko često unovčuješ čekove.

Da je bila stara službenica kod koje stalno unočavam čekove ne bi bilo problema, ovako je bilo malih problema ali sam opet sve sredio.

Ima nekih novosti? Npr. gdje je najbolje unovčiti ček - gdje je manja provizija, kolika je provizija uopće i slično?
I je li bolje odabrati za google adsense da šalju ček ili ona druga opcija koja se nudila?

[quote=“mar”]Ima nekih novosti? Npr. gdje je najbolje unovčiti ček - gdje je manja provizija, kolika je provizija uopće i slično?
I je li bolje odabrati za google adsense da šalju ček ili ona druga opcija koja se nudila?[/quote]
Ona druga opcija, western union, zaboravi ček.

Wester možeš podignuti isti dan, ček putuje 2-3 tjedna, + ako je veći iznos ide na inkaso što je još 30 dana, + što ti vjerojatno traže otvaranje žiro račun koji može biti loš iz više razloga.

Pa meni je najboljeu zagrebačkoj, sad ne znam kako je kod vas ostalih.

Bugi, sad tek vidim da ti nisam zahvalila.
Hvala, prebacila sam na WU :slight_smile:

wu ili dirket uplata na racun. adsense ima i tu opciju. to je jos i najbrze ne moras u postu puniti wu obrazac ovako ti odmah legne na racun bez provizije :smiley: