U što investirati - preporuke i savjeti?

Imam određeni iznost novca na strani i spreman sam investirati u nešto na internetu.Zanima me sljedeće, što je po vama bolje: investirati u nešto da se stvori brand (primjerice u svoje ime - bavim se fotografiranjem) ili stvoriti neku web stranicu gdje ću nastojati dobiti posjetu od Googlea.

Ako imate ideju, znanje i tehnologiju - vlastiti brand je uvijek dobitna kombimacija. Treba vremena, strpljenja i energije ali isplati se.

ako se zelis kockati kupi gotov sajt koji vec zarađuje… to ti je isto kao kockanje samo sta dugo traje… kupis sajt za xxxx€ a mozda ti se isplati za godinu dana… a mozda i zaradis mnogo vise… sve ovisi o tvojoj procjeni sajta koji kupujes…
Po meni najbolja investicija je u sajt u kojem prepoznas da uz malu doradu mozes vise zaradit :smile:
na flippa com imas masu sajtova pa pogledaj…

Glasam za ulaganje u brend iako je to jako subjektivno pitanje jer
ne poznajem niti tebe niti tvoju situaciju.

poslah ti PM nekidan ali jos se nisi javio.

Ako imas dobru ideju svakako otvori websajt…

Veliki je rizik ulagati u novi sajt al ■■■■ ga , i ja sam ovaj mjesec ulozio oko 500€ u nove sajtove otvorio nekoliko novih sajtova, pa cemo vidjeti sta ce se desiti na kraju :smiley:
Više volim od 0 krenuti nego kupiti zapoceti projekat jer ne znam procjeniti da li ce on uspjeti :slight_smile:
Za sada sam zadovoljan jedan sajt ima 500 U/V posjetilaca drugi ima 100 tinjak ostali jos nisu indexirani :slight_smile:
Pronađi nišu koja nije zasićena za balkan a vjeruj ima ih mnogo dok sam ja istrazivao naišao sam na nekoliko jakih niša ali sam ih zaobišao a imaju mnogo pretraga za osnovni keyword :smiley:

Odlučio sam napraviti web stranicu s zvučnim imenom i uložiti u reklamu, ali zanima me vaše mišljenje, ako je stranica recimo o vježbanju, da li mi je bolji naziv vjezbanje.com ili nemapredaje.com recimo. Nastojim stvoriti publiku na društvenim mrežama, a svejedno mislim da bez obzira na ime domene na googleu cu se dobro rangirati ako imam unikatan sadržaj?

Ja bih rade brend ime pokušao uzeti i probati s time

Pozdrav kolege, kao sto i sami vidite slabo sam nesto aktivan a to je zato sto sam ovih nekoliko meseci bas zagrizo i radio dan-noc sa kolegom kako bi dosli do ovog gde smo sad :slight_smile: Iako jos uvek razvijamo ono sto smo poceli pocinjemo polako da gledamo i u skoriju buducnost i investiranje sa kesom koji smo zgrnuli :slight_smile: Pa sta vi mislite, da vi imate novca gde biste investirali, kako vam se cini android, aplikacije itd? :slight_smile:

Pre početka razgovora jesi ti položio za auto i kupio BMW Džip pa da krenemo dalje, naravno mala šala :smile:

Jednostavno odgovor na pitanje “Gde investirati”, bukvalno ne postoji, a teško da ti neko može bilo gde predložiti savršeno idealnu ideju koja će u budućnosti da ti donosi novac, jer tu nema garancije uopšte. Ja ću ti dati jedan na mestu korektan savet.

Ako sebe vidiš u tom poslu koji sada radiš i vidiš da imaš mogućnosti da to što sad radiš može da donese još više novca, onda se okreni ka tome, uz korak dva ka nekim novim projektima. Moraš imati viziju i biti inovativan na kom god tržištu nastupao. Android aplikacije zašto da ne, ali šta možeš da ponudiš tržištu što već nije napravljeno ili je u planu? Od toga pođeš i sam sebi postavi pitanje, a posle će lako biti i ostvariti.

Možeš da uložiš u neku startup kompaniju koja je u razvoju i opet niko ne može da te savetuje da li je to dobro ili ne, jer ti lično i sam odlučuješ, a možda je to idealna prilika. Ulaganje je jedna velika kocka, možda uspeš na prvu, a možda ni posle 101 nema uspeha. To je jednostavan rizik.

Neko može da vidi idealan poslovni poduhvat u poljoprivredi, pečurke, maline, jagoda, nego u mesari, neko u kvantnoj fizici, neko u ovome ili onome, ali ono što možeš da probaš jeste i “nešto što rešava svakodnevne probleme ljudi”, da li to u vidu informativnog sajta ili aplikacije itd…

PS. Ja da imam za neku ozbiljnu investiciju ideju ne bi iznosio na forumu, nego bi krenuo da realizujem, a posle rekao :smile:

Ulozi u to na cemu si zgrnuo brdo kesa, tako da zgrnes planinu nakon nekog vremena.

uloži u tablete za spavanje i prodaji webmajstorima

4 Likeova

Hahaha, care :smile:
Sto se tice pitanja gde investirati, to je pitanje od milion dolara. Ja licno ne bih investirao u aplikacije, to je ogromno trziste sa jakim igracima koji ulazu dosta u marketing.
Preporucio bih ti ulaganje u nove domene, hosting, tekstove, link building…

Pozdrav,

prije dvije godine me jedan prijatelj upitao, želiš li samnom u projekat IP televizije (nisam znao ni šta je), pošto imaš dosta dobro znanje oko IT-a?

Pitao sam ga, Benjo, koliko treba uložiti?

Rekao je 300 eura, da zakupimo servere i riješimo nešto, ne sjećam se šta…

Nisam pristao, mada sam imao 25 000 eura na računu.

Danas, Benjamin ima cca. 200 klijenata, po EU i zarađuje u BiH plate koje ljudi ne zarade u Kanadi, a ja sam potrošio većinu novca sa računa i kajem se…

Znači prijatelju, na tvoje pitanje nema direktan odgovor, ako ti lično vjeruješ u nešto, uloži novac, a ako vidiš da neko drugi vjeruje u nešto, uloži u njeg.

dobri ste frendovi hehe

2 Likeova