Ucenje engleskog jezika online

Planiram ovaj letnji raspust da posvetim malo boljem ucenju engleskog jezika koji ce mi u buducnosti biti jako potreban jer planiram dosta toga da prebacim na strano trziste i da bukvalno pobegnem odavde. Iskren da budem ne odvaja mi se neka svota novca za kurseve pa trazim neke online besplatne za koje vi znate da su dobri i koje ste i vi sami isprobali :slight_smile: Bas bi mi pomoglo kada bi vi meni pomogli, pozdrav!

A, gle, ako je pisanje, onda nabavi neki malo bolji tool i pisi. Imas po 500 kuna na godinu.

Ako je govorni, onda moras uzet instrukcije,jer ti samog sebe ne cujes, mislis da je dobro,a nije.

Sjecam se kad sam kao klinac igrao igricu i neki hackeri su koristili neke god modove i tak to sto se onda koristilo u multi online igranju. Pa sam na mikrofon onako srdit i uzbuđen vikao, Hackers are using god mode. Al moje hackers jer zvucalo kao Hookers.

PA eto da ti se takve stvari ne desavaju prilikom govorenja…

Kako god da okrenes kostat ce te love.

Što se tice pisanja preporucio bi ti da odes na neki engleski veliki chat tipa omegle i pricas random sa ljudima tek toliko da se vjezbas izrazavati i pisati…

A sto se tice govora tu ti je najbolje nac nekog amera i sa njim konstatno pricat…
Mora postojat na netu neki chat di se ljudi sastaju da uce engleski…

davno sam nasal ovu stranicu za kineski a ima sve jezike…
vjerovatno se da naci i svjezijih stranica s nekim listama free courseva
http://www.word2word.com/course.html#english

vjerujem da ima i brdo aplikacija

ako zelis bas pravi course probaj nac pimsleur audio ili rosetta stone…

Dimitrije imaš od Jelene kako da unaprediš svoj engleski jezik, a znaš i sam o čemu se radi tj. o kakvom kalibru pisca.

Šta ako je tvoje znanje engleskog daleko od savršenog a baš bi da pišeš za strane klijente?

1 Like

Postoji jedna web stranica koja te spaja s izvornim govornikom i onda preko voice/video chata pricate na tom jeziku. Znam da sam naletio na to kad sam pocimao uciti Njemacki jezik, ali ne mogu se sjetiti kako se stranica zove pa da me je**s. (ako se sjetim, editat cu post)

Osobno nisam koristio ali je dosta popularan: https://www.duolingo.com/

Duolingo ipak još uvijek, nažalost, nema u ponudi neki od naših jezika.
Tako da nije za upotrebu.
Uputite me ako je drugačije, bilo bi super. :wink: