Učenje web programiranja!

Koliko vremenski treba da se nauči web programiranje???

Pola sata maksimalno!!!

1 Like

ma da…misliš dnevno pol sata

Ma ne to ti je lagano, naučiš za pola sata… Ukucaj u fejs “programiranje za 'pol sata” sigurno češ nešto naći…
I da zaboravio sam nešto… moraš imat ovo: https://www.youtube.com/watch?v=jOLqNOfzus4

Pusti šta ti pričaju da bi znao programirati kako spada treba ti par godina i jako puno učenja i odricanja. Nauči prvo HTML pa CSS a tek onda kreni dalje kada to usavršiš

http://www.portalalfa.com/1/Html/uvod.htm

Nije realno postavljati takvo pitanje.

  • Ne shvatamo neke stvari istom brzinom
  • Ne razumijemo na isti način
  • Nemamo isti mozak
  • Nismo isto posvećeni učenju / ne odvajamo isto vremena za učenje

Učiš dok ne naučiš, i nema tu vremenskog ograničenja, sve zavisi od tebe. Kako shvataš, kojom brzinom, koliko vježbaš itd…

Prosječnog vremena nema.

Ono što je sigurno :

  • Treba dosta vremena za neke stvari (pogotovo za početnika koji traži grešku u svom kodu)
  • Dosta strpljenja
  • Puno vježbanja
  • Puno čitanja/učenja
  • Bog sam zna koliko neprospavanih noći.

Ako se opterećuješ sa time, nemoj ni počinjati. Onaj koji voli pisati kod, i onaj kome je to stvarno zanimljivo se izgubi u vremenu, i to zna potrajati i više od 24h…

Neke stvari dolaze kako stariš, i imaš druge obaveze, pa ćeš odrediti vrijeme za rad. Ali dok si na početku, i ako te sve to privlači i stvarno te zanima, ne opterećuj se time, sjedi i uči.

Pola sata dnevno je za debile, znaci potrebno je pola sata ukupno, kao sto je Ante rekao

Ovaj lik je troll, bezveze se trudite da date neki konkretan odgovor.

Treba ti možda 2 mj da naučiš dovoljno da možeš programirati, a ako želiš programirati na nekoj višoj razini i dobivati novce za to onda treba dosta više. Ali osnove naučiš za 2 mj ako stvarno učiš, a ne jedno 1 sat dnevno.

Ako ti se žuri da naučiš to onda kreni s knjigama. Jer to ti je puno brže nego traženje tutorijala po netu koji ti objasne samo dio ali ne sve.

Raditi stranice?
Nakon što sam se primio HTML i CSS trebalo je možda koji mjesec nakon toga da se osjetim dovoljno hrabar da nekome ponudim HTML web. Davne je to godine bilo.

Danas ekipa hoće više, ali eto imaš razne CMS sustave u kojima ne trebaš znati programiranje da sastaviš web.

Da li će ti trebati programiranje? NARAVNO!

Stvar je da možda ni ne znaš kojim putem krenuti. Ja sam razmišljao na razne strane, ali svodilo se na PHP ili ASP.NET.
Imaš tu još javu, jquerry i slično, obavezna stvar kojim god putem krenuo.

Ako želiš barem da možeš složiti svoj HTML/CSS template, pa ga prevesti u neki recimo WP; ili JOOMLA sistem, trebati će ti barem par mjeseci, više od 1 sata dnevno HTML/CSS/PHP/Jscript. Znao sam po 4-5 sati gledati tutorijale dnevno.

NO i nakon 4-5 godina učiti ćeš stvari, i tako stalno.

Koliko treba vremena? Svakom je drugačije, koliko to voliš, koliko vremena uložiš, koliko ti to brzo sjedne i naravno koji su ti planovi s tim.