Ucestali pozivi iz Kine (pomoc)

Zdravo,

Izludih narode. Svaki dan po jedan, dva poziva imam uglavnom iz Kine, desi se i neke evrpske zemlje. Javim se, kinez samo govori helo helo (predpostavljam kompjuter) Prekinem opet i sve tako. Nadjem na WhatsApp posaljem nesto, taj nema veze sa ovim. Blokiram svaki koji me zovne, ali vazda novi br. Ne vidim poentu toga???
A glupo mi da mjenjam br, 15 god ga koristim.

Možda imaš dalekog rođaka koji je završio u Kini i bi ti rado ostavio milijarde dolara u nasljedstvo. Pokušao te dobiti i preko nekog Evropskog odvjetnika ali ovaj mu je rekao da se ne javljaš. Možeš mislit kako je tek njima… a možda je neki bot pokupio tvoj broj iz baze podataka sa recimo neke stranice na kojoj se nešto oglašavao ili slično, pa ti nedaju mira. Ako si čuo za “okamovu oštricu” onda znaš da je neka glupost i nemaš se što brinuti, proći će pozivi sami od sebe s vremenom nakog tvog “ignore”

3 Likeova

i mene su zvali jedno vrijeme… pitao tele2, oni vele ne mogu ništa… da jedino mogu broj blokirati u mobitelu. što sam i napravio … i nakon nekoga vremena je prestalo

navodno da sakupljaju brojeve iz oglasnika

1 Like

a sta u stvari hoce? u cemu je fora?

Uglavnom kad se javim tisina, ponekad eto halo kaze. Ni ja ne razumijem poentu. Guglao sam te brojeve, neki su voip, spam…

iskreno ne znam… :jack_o_lantern:

možda neka caka sa onim pozivima sa posebnom naplatom…

Imao i ja tako iz engleske, blokirao 10ak brojeva i nisam se nikada javljao i prestalo