Udemy - sam svoj majstor 😄

Na navedenoj platformi ima hrpa video tutoriala kako za pocetnike , tako i za iskusne.

Zasto ovo pisem, pa iz razloga da se ljudi pocnu obrazovat tj. oni koji rade u IT-u, jer ima dosta developera ovdje na forumu koji su priuceni mestri.

Da se nebi opet pojavljivale teme kao sto je format datuma, tako je vazno kontinuirano obrazovanje u IT-u. Seminari su cijelo vrijeme na akciji po cijenama 10-15 eura po seminaru, uglavnom za vecinu seminara.

Sve ovo je dobro namjerno, da se ne bi netko uvrijedio. Ako moze @dmitrecic(stara skola) ucit laravel, ne vidim razloga zasto ne bi mogli i drugi ucit.

5 Likeova

Zahvaljujući ovoj informaciji od @jorgovan, piknuo sam si “PHP Unit Testing with PHPUnit” za 14.99€ (2 sata webinar).
Mrak! Ak to nije dobra investicija, ne znam kaj je :slight_smile:

1 Like

Takodje postoji i Lynda sajt slične namene…

1 Like

Imate i Skillshare, mesec dana daju free premium pristup tako da mozete i to da iskoristite.

Hvala za “stara škola”, sunce ti…
Još uvijek nisam najstariji tu :stuck_out_tongue:

Super tema ja sam uzeo neke tecajeve preko stackskills, vjerojatno isti autori sheraju na vise platforma, jer sam od istih autora nasao na vise mjesta.
Preporuka za sve, da se na jednom mjestu dobije kvalitetna poduka, a ne zuji na puno strana, bar za pocetak.
Htio bi naci kvalitetnu obadu big data, i kako tocno radi loadbalancer za optimizaciju velikog broja posjetitelja. Iskreno ne znam tocno ni sto traziti.
Imam ogromne baze koje moraju raditi u stotinkama sekunde, i pritom hendlati velik broj posjetitelja, ako ima netko preporuku u kojem smjeru da idem bio bi zahvalan

Koja baza je u pitanju?

MySQL, Inodb… i to sam dosao na zakljucak da bi mi to bilo najbolje, s obzirom da sam do sad radio uvijek s tim, pa mi je najblize za nadograditi.

Koristiš mysql router. Loadbalancer se lako podešava, ako si na digital ocean, više na klik.

https://dev.mysql.com/doc/mysql-router/8.0/en/mysql-router-general-using-deploying.html

Jel ima nesto takvo da se objasnjava kroz ove tecajeve ili je to ipak malo rang iznad?
Mislim jasno mi je u globalu sto trebam i sto zelim, ali realizaciju i implementaciju bi ubrzao. Nisam na digital oceanu, imam dedi centos kod hetznera, sam podesavam sto znaci da bi mi trebao rootserver izvan toga?
Opcenito nisam upoznat sa svim pojmovima, pa kad smo vec na ovoj temi sam mislio ako ima neki dobar tecaj bi i platio, vjerujem da ovako nesto ne ulazi u ovih 20€, ali ne znam gdje traziti.

Sajtovi poput codementor.io i ostali di im je 15min po 30$ mi je ipak malo puno za konzultacije, bar za sad u ovoj fazi.

Za jedan sat seminara, ako se pise i code i sve radi kako treba, treba otprilike 2-3 sata rada.

Tutoriali su odlicni. Za 3 sata predavanja nauci se puno toga.

Kad zavrsim php, sve sto treba, laravel mozda, unit testing itd., prelazim na android programiranje.:smile::smile:

Svaki mj po 2-3 seminara i mislim da je to odlicna investicija od 30-40 eura svaki mj.

1 Like

Udemy je top stvar. Koristim već sigurno nekoliko godina taj servis. Ja bi rekao da je to bolje od ikakvih tečajeva što se plaćaju nekoliko tisuća kn.

1 Like

Mislio sam upisat u algebri seminar za android programiranje, ali mi je preskupo. Cijena je ok, moraju i oni zaraditi, samo znam kako su seminari koncipirani, kome su namijenjeni i koliko se nauci.

Radije cu uzet 4-5 seminara na udemy po 14 eura, ukupno 600 kn i lagano sam.

Priajatelju moj Udemy uči i to je to. Nikakvi seminari osim da dobiješ njihovu diplomu ili upis u knjižicu. Imao sam prilike viditi PDF knjigu za android na Algebri. Udemy je TOP.

Ono što sam već i rekao par puta davno prije na forumu na Udemy fali kurseva s arhitekturom aplikacije. Dosta toga se svodi kreiranje nekoliko foldera i nekoliko fajlova u svakom folderu.

Kada netko počne razmišljat o arhitekturi kako bolje posložit onda nije loše pitat predavača s Algebre za takve stvari.

2 Likeova

Iskreno nisam neki fan Udemy-a, imam nekoliko kurseva kupljenih tamo ali samo sam jedan odgledao skoro pa do kraja.

U zadnje vrijeme pratim nekoliko osoba sa YouTube i citam knjige.Daleko od toga da je losa stvar, da ne bude zabune :slight_smile:

Arhitektura aplikacije je nesto sasvim drugo :smiley:

Mene ne zanima diploma i upis u knjizicu, u IT-u to vise nitko ne gleda, jedino moze biti prednost.
Seminari su namijenjeni ljudima koji nesto znaju pa zele na brzinu dobiti infirmacije jer nemaju eto vremena doma uciti.

Recimo njihov php seminar je ok za pocetnike, ali to je sve. Nije se radio osnovni mvc kako ga napraviti, pa onda neki projekt u php oop , a framework da ne spominjem. Cakephp je bio jedno ili dva predavanja na kraju. Da li se sto promijenilo od tada do danas, neznam. Da li sam bio tada zadovoljan, jesam, zato jer tada nisam znao za frameworke, composer, autoload itd…
Da li bi danas bio zadovoljan s tim seminarom. Ne bi. Jer se puno toga izmijenilo, a cisto sumnjam da su mijenjali predavanja.

Jer realno da covjek nauci i da ga se pripremi za rad , u ucionici gdje je 20-25 ljudi, seminar bi trebao svaki trajat minimum 400 skolskih sati.
A da nakon toga mozes reci, mogu dobiti posao kao junior ili malo vise od toga. Da seminar traje 400 sati , sa istom cijenom seminara, zaradili bi manje. A bit je zaraditi sto vise nazalost, a ne uz to i pruziti ponekad kvalitetnu uslugu. Od 20-25 ljudi po seminaru, mozda se 2-3 digne iznad razine i dalje to radi. Svi ostali ocekuju da ce im netko ulit znanje, bez da tipkaju na predavanju code, bez da uce doma.

Linux akademija koju su imali za lpi 1 i 2 je bila jako dobra, jest da je kostala oko 20 k kn.

Gledao sam njihove seminare za javu, 40 sati 6000-8000 kn za jedan seminar, morao bi spucati 40-50 k kn, da prodjes sve sto treba, java, ejb, jsf itd.

Zavrsio prvi seminar na udemy i dobio njihov certifikat o uspjesnom zavrsetku seminara.:grinning::grinning:

Non stop ima kodova za 100% off za kurseve koji se placaju. Odlican sajt i odlicni kursevi.

Kurs Blockchain & Cryptocurrency (Bitcoin, Ethereum) Essentials
https://www.udemy.com/bitcoin-ethereum-blockchain/
Kod za -100%: BB_FREE
Dostupno jos oko 2 sata.

Ukoliko ste zainteresovani mogu da otvorim posebnu temu samo za kupone ove vrste. Odnosno potpuno besplatne kurseve :slight_smile:

6 Likeova

Može otvori temu s free kodovima. U potpunosti te podržavam. @NekoIzMase

Super, hvala jos uvijek radi!! :slight_smile: