Ukraden password od moje payoneer kartice

Ma meni je komp cist, imam ja i antivirus i firewall, mislim da su ovi od Windowsa sasvim solidni. A malwarebytes i sve ovo ostalo sto sam stavio nisu nasli nista neocekivao, niti eventualno neke keyloggere i tako to. Sve je to na neku foru napravljeno sa mog smartphonea, koji je dobio factory reset i format kartice. I vise nikad sa njega necu kupovat, samo sa ovog desktop PC-a koji je , dajem ruku u vatru, 100 % siguran, a to su pokazala i skeniranja.

Ne znam cemu rasprava o AV softwareu… Dva najjednostavnija nacina za ovaj scenarij su:

  1. phishing site
  2. isti pass na vise servisa - pala je prva slaba karika, i napadac je isprobao iste podatke na payment servisima.

Inace, preporucam LastPass.

1 Like

leffe, u pravu si. Danas sam izmijenjao sve passworde na payment servisima, tocnije na paypalu i payoneeru, jer samo to i koristim, i to sam ih mijenjao sa laptopa na kome su friski windowsi i koji nikada nije ni bio na netu. A phishing se desio sa smartphonea, to sam uvjeren 100 %.

Zašto ne instaliraš isto i na smartphone, ja sam instalirao CM.

Jedini točan odgovor: phishing site! ako nasjedneš NIKAKVA zaštita ne pomaže, ni antivirus, ni firewall, a bogme ni DUREX. Zato pazi tko ti šalje mailove, točno s koje adrese, ako je sumnjiva odmah je provjeri u googlu, a ne se odmah logirat sa svojim podacima :wink:

Na smartphoneu nemam sejvan niti jedan važan password, već važne mailove primam preko redirecta na neki manje važan e-mail u smartiću :smiley:
Držite se ovoga i Leffeovog posta, kao i mog odgovora na isti i nema šanse da vam netko probije password. Jer za probiti dobar password potrebno je otprilike vremena koliko je star svemir (ili barem naša galaksija) :slight_smile:

ukrao cookie i gotovo

Kupite na Tisku ekeš visa karticu (250;500 i 1000 kn) i snjom kupujte na netu bez straha od hakera

@mirr , ma nemoj, a daj mi molim te reci koja je to kartica danas zasticena od hakera ? Mozda ta s kioska ? Cisto sumnjam.

Ma moj, kupis karticu potrosis iznos i bacis u smece. Nema zahe bancije sa bankom (blokiranje kartice nakob haka itd)