Ultrawide monitori iskustva

Pozdrav svima.
Nikada do sada nisam koristio Ultrawide monitor. Planirao kupiti 27" ili 29".

Treba mi kao pomocni monitor, koji bi koristio na poslu za otvaranje npr 4 Chrom prozora, da recimo mogu pratiti 4 sajta istovremeno. Zato trazim Ultrawide monitor, zbog više prostora.

Imate li neki prijedlog za monitor?

Da li je Ultrawide dobro rjesenje za ovo?

Koristin ovaj nekih godinu, godinu ipo, odlican je

Nemam ultrawide ali koristim 2x 27" i mogu reći da je setup odlična stvar. Olakšava posao i povećava produktivnost.

1 Like

Nakon dosta vremena korištenja ultrawide, moje iskustvo je…

Za posao i praćenje više toga odjednom, definitivno preporuka. Za surfanje i klasične zadatke gdje ne treba pratiti više toga istovremena, radije neki veći koji nije ultrawide.

Ja imam puno monitora (trebaju mi) pa mogu reći da meni osobno jedan od 49 incha nije najbolje rješenje za praćenje više od 2-3 prozora istovremeno. Velik je to monitor i stane puno toga, možeš kombinirat i gornju polovicu ekrana pa tamo imati recimo 2-3 prozora i onda još u donjoj polovici dodatna 2-3 prozora, pa na jednom monitoru imaš 4-6 prozora istovremeno otvorenih, ali onda oni moraju biti smanjeni. Meni je idealno imati 2 prozora, eventualno 3. Treba mi više pa zato imam preko nekoliko monitora :slight_smile:
Naravno, možeš koristiti i tabove, ali ako baš trebaš istovremeno bez prebacivanja imati otvorene prozore, ultrawide je ok za 2-3 prozora, barem što se mene tiče. Ako ti nije bitno da prozori budu baš istovremeno otvoreni (bez da moraš klikat i prebacivat), onda ipak radije jedan veći koji nije ultrawide, ili eventualno 2x27 incha koji nisu ultrawide.

Ja sam si odabrao 43" monitor rađe nego ultrawide.

Osim što imaš veliku površinu, služi i kao ekran za gledanje filmova, super je za obradu fotki u photoshopu. Wide monitori imaju mali vertikalu u odnosu na ove uobičajenog aspect ratia.

Ima HDR, amibglow, 4k rezoluciju i radi već tri godine bez ikakvih problema.

Tako da razmisli i o toj varijanti.

1 Like

Razmisljam se za LG 29WP60-G ili LG 29WP500-B sa jedne strane i LG 34WP550-B ?

34 inch minimum ako ides na ultra wide.

1 Like

Meni je osobno 34 malo za pratiti stranice na 50/50.

27 mi je idealna velicina na jedan web.
49 ti dode isto kao 2*27 jedina prednost je sto nema okvira kao kod dva monitora.

Obzirom da sam probao:
49 + laptop
27 + 34 + laptop
27 + 27 + laptop

Mogu samo reci da svaka kombinacija ima svoje prednosti i nedostatke, ali takoder ovisi i o osobnim navikama i svrsi kojoj ce monitori koristiti.

3 Likeova

Hvala svima, kupip sam 34" , prezadovoljan sam. To je ono sto mi je i trebalo. :slight_smile:

Super…

Wide ili normalan?

Koristim i na drugom kompu jedan 34" neki jeftilen BENQ i ispod ta dijagonala mi je minimum.
Ne znam kako bi se vratio na 25" ili 27" više.

Veličina je bitna :joy: