Umrežavanje računala sa Synesis računovodstvenim programom

Ne znam je li dobra kategorija pa neka admin prilagodi.

Firma u kojoj radim kupuje novo računalo za računovodstvo.

Htjeli bi da se odradi umrežavanje na način da računovodstveni program u kojem se radi nastavi tamo gdje je stao te da svaka promjena bude vidljiva i na starom (koje će i dalje ostati aktivno) i na novom računalu.

Konkretno se radi o programu Synesis kojeg računovođe dosta koriste kod nas u RH.

Pošto je kolegici u računovodstvu 60+ godina, rekoh joj pomoći sa instalacijama svih digitalnih certifikata, no zanima me ima li netko ovdje na forumu tko se baš kuži u ta umrežavanja (pošto nije to moje područje) u to za neki savjet u slučaju da zapnemo sa tim računovdstvenim programom?

Naravno, moguće je i fakturiranje za vašu savjetodavnu ulogu. Hvala

Nemaš tu mnogo mudrolije. Osiguraj mrežnu konekciju da se dva računala vide. Zovni PUPILLA doo da nabace klijent na novi PC koji će se povezati na bazu i to je 90% posla. Kasnije je lagano uštimavanje samog računala, e-mail, korisnički profil isl… ako će gospođa koristiti nešto od navedenog.

Kakvi su dig.certifikati u pitanju?

Staro računalo će postati “server” za bazu podataka. Novo računalo se spaja na staro računalo.

Iz iskustva, možda je bolje da se sve prebaci na novo računalo, tako da staro računalo bude klijent, a novo server.

P.S. Synesis radi na access bazi koja nije transakcijska baza i nije “sretna” s višekorisničkim radom.