Upgrade sa HDD na SSD iMac late 2013

Pozz, imam imac sa HDD diskom. Da li bi se osjetila razlika u brzini kad bi ugradio SSD u njega. Ovaj mi buku stvara i čini mi se da je dosta usporio s godinama. Ali opet nisam siguran koliko bi bilo ubrzanje sa ssd-om i vrijedili li ulog u to. Intel procesor i5, 8GB rama ono solidna mašina samo hard disk mi se čini da je bottleneck. Jeli itko radio upgrade diska i šta se činilo, jeli vrijedilo prelazit…?

Ne kuzim se u Mac ali svakom racunalu je obicni HDD usko grlo,tako da bi definitivno bio znatno brzi

3 Likeova

Definitivno bi se osjetila razlika. Nijedna druga komponenta za te pare ne može ubrzati komp kao SSD.

3 Likeova

Još jedan glas za SSD.

1 Like

Slazem se, ssd je revolucija. Podize i starija raculala i produljuje im zivot :metal:

1 Like

i još jedan glas za ssd

1 Like

SSD je must have :sunglasses:

1 Like

Ukucaj na youtube “ssd vs hdd” i sve ce ti bit jasno…

1 Like

Naravno SSD nadogradi nista ne gubis, a mozes mnogo da dobijes isto sam bio davno uradio sa iMac i dodaj jos ram memorije koliko me sjecanje sluzi na tu verziju moze

1 Like

Moze to za RAM, moze cak i u novijim generacijama.

Inace ako ubacis SSD i jos 8gb rama, radit ce k’o zmaj.

1 Like

Moze jos RAM-a. Max je 16GB. Samo je PITA za ugradit. Treba maltene cijeli komp razrovat da bi se ugradilo.

Brate imas danas te servise povoljno da mu sve to zavrse ako vec nece sam da cacka i rizikuje.