Upit o zaradi na Instant Articles?

Činjenica jeste da čak i veliki mediji koji zapošljavaju na desetine radnika kopiraju članke sa drugih većih ili manjih sajtova.

Što se tiče te nove promjene potrajaće to neko vrijeme dok ne krene padati doseg zbog kopiranih članaka. Treba vremena, ni jedna promjena nije bila instant, osim one propale raketice :smiley: Do tad ko već zarađuje ozbiljne pare može da se prilagodi ili da nastavi po starom za manje para.

E sad kako će to biti u praksi to ćemo da vidimo.

Recimo sajt A objavljuje unikatne članke ali ne koristi FB za promociju. Sajt B kopira od njega članak i postavi link na FB. Nakon nekog vremena sajt A se odluči da krene sa objavama na FB (iznajmi FB stranice). Fejsbuk mu smanji doseg jer je sajt B već objavio te članke. Ne znam, možda griješim al na osnovu čega će FB procjeniti ko je prvi objavio odnosno čiji je taj članak kad mali milion sajtova objavljuje jedne te iste tekstove. Naravno govorim o news sajtovima.

Ama ne ložite se bre tako, biće sankcionisan KOPIRANI SADRŽAJ NESIGURNIH IZVORA, NA TO SE STAVLJA AKCENAT. Svi portali u Srbiji koriste recimo TANJUG. Znate li zašto? Zbog sigurnosti informacija, naslovi koji budu menjani ovog tipa VUČIĆ REKO NE EU, a u tekstu piše da je rekao da ne može tek tako da odustane od EU će biti kaženjeni. Trenutno nešto rade i svima su posete u padu, što dižete uzbunu tako uopšte mi nije jasno. Takođe sadržaj koji ima u sebi i gram nasilja i seksa biće sankcionisan kao i ono OVO NIKADA NISTE VIDELI, OVO NE SMETE NIKAKO, itd.

Što se tiče klikbejta to još nije došlo na ove prostore. Vjerovatno zbog toga što je malo tržište pa su to ostavili za kraj.

Update 4/4: In December, we announced that we would begin demoting individual posts in English from people and Pages that use engagement bait. We recently expanded this to Spanish, Arabic, French, Italian, and German posts as well, and today are also extending this to posts in Portuguese.

Update 4/26: Starting today, we have expanded this to posts in Mandarin, Hindi, Indonesian, Tagalog, Vietnamese, Thai, and Turkish.

Update 6/25: Starting today, we have expanded this to posts in Bengali, Bulgarian, Dutch, Greek, Hungarian, Korean, Malay, Polish, and Romanian.

Vrlo je bitno reći, da će mnogo toga zavisiti od prijava pojedinačnih korisnika. Naravno juriće oni sve to robotima i ključnim rečima, ali prijave će biti krucijalne. Profil koji stvarno bude prijavljivao prevare biće bodovan od strane robota ocenama, tako da ako neki profil prijavi 20 puta stvarno obmanu u nekoj vesti, a to potom uradi više njih sa dobro rangiranim ocenama, napraviće velike probleme tom portalu u smislu da će mu rič biti uništen.

Da li je i vama pad Ad requesta i Impressions x3 u zadnja 4-5 dana? Uz to i kriminalan eCPM od 0,45.
Reach na stranicama je isti kao i do sada.

I kod mene je primjetan manji broj Ad requesta i Impressionsa u zadnjih 5 dana. Ne primjete se vece promjene u reachu na postovima i sve je kao i ranije, ali Ad requests i Impressije manje za oko 30%, mozda i vise. Na google analitici broj posjeta koji je prije ukazivao na preko 100K impresija sad kad se uporedi i veci broj na google analitici koji je prije znacio preko 100K impresija donese manje za oko 30% Ad requestsa i impresija na IA. Ili fb ima neku gresku oko ucitavanja tih podataka pa ce naknadno nesto upisati, ili nas kradu, ne znam sta bi trece moglo biti

Nemaju dovoljan broj reklama da bi pokrili, zato su i srezali veiliki broj publishera.

Ad Requests i Fill Rate svih zahtjeva za reklamu je preko 90%, da su rezali na nacin taj koji pominjes Ad Requests bi bio neki normalan broj kao i do sad a Fill Rate bi pao na recimo 70% pa bi se tu primjetio taj pad impresija, ali nije ni takva situacija.

1 Like

Ima reklama, to nije problem 100% Vrlo čudna dešavanja

Ovo je toliko srozano sve da mi se jednostavno ne da raditi. Takoder reach jako dobar i uredno cvrst kad je neka top objava, ali iritizra vise gledati ove zarade po satu jer pomislim cesto kako ce sad biti dobar ulov, a ono katastrofa.

Dobro, i kakvo misljenje imate o tome? Da li ocekujete povrat na staro iduci mjesec?

Opet problem sa FB, sada linkovi nestaju sa stranica:

https://developers.facebook.com/support/bugs/1979777512073444/?disable_redirect=0

Ima li iko sličnih problema?

Nesto se stvarno cudno dogada s njima!

Reach ne steka i uglavnom je dobar, ali zarada KATASTROFALNA s obzirom na ono sto prikazuje Google Analytics kad ih je jako puno online u jednom trenutku.

Da li neko zna moze li se napraviti kada se napise odredjeni clanak u wordpressu da on ne ide kao instant. Desi mi se da mi RSS feed povuce neke clanke koje sadrze crveni uzvicnik, iako nisu ni crna hronika niti sadrze rjeci “smrt, ubistvo…”. Obrisem ih tamo iz Production library ali kad se RSS feed osvjezi opet ih povuce.

Ja ti predlažem da te članke najpre obrišeš sa sajta, a onda i sa instanta. Bez obzira, ima opcija da ne budu instant, ali ne bih ti to predložio

Ne mogu ih brisati kad je regionalni portal koji se bavi svim vijestima u koje spadaju i crna hronika, itd.

Da li mogu sa jednog portala prebaciti na drugi instant? Tj. istice mi domena i kupio sam drugu. Da li tu drugu mogu povezati sa vec postojecim instantom na kojem mi je ova stara domena? Nadam se da ste shvatili, nisam mogao nikako drugacije da se izrazim :slight_smile:

Mozes ubaciti link od dr stranice, pa cekati da ti odobre url. Nije vise kao i prije da samo promijenis i odmah mozes raditi

Koliko se ceka otprilike ?

Iskreno da ti kazem, u zadnje vrijeme s njima se nikad ne zna, nekad 5 dana nekad 20 a i vise eto. Ne mogu ti tacno reci

Meni su odobrili posle 4-5 dana pre 2 meseca