Uplata iz Hrvatske u Srbiju

Pozdrav,

Imam jednog klijenta koji zeli iz Hrvatske uplatiti novac u Srbiju na racun. E sad zanima me da li mogu ja dati racun koji mi je u banci u jednoj srpskoj banci, da on iz Hrvatske uplati na njega?
Jel to moguce i jel legne novac na taj nacin?

Hvala unapred.

Mislim da je mala vjerovatnoca da je to moguce.

Jedino ako ce ti poslati na devizni, putem IBAN i SWIFT, onda nece biti problema.
Ili neka ti posalje na Western Union, nisu provizije ni tu vise velike.

Hvala nike na odgovoru.

To sam im i ja rekao, da je najbrze i najlakse da posalju novac preko Western Uniona. Ali oni kazu da su tvrtka i kao treba im racun na koji ce uplatiti. Ne znam kakve veze ima to, moze se to valjda odraditi i mimo klasicnih uplata na racun.

Videcu onda ako bas insistiraju na tom komplikovanijem nacinu, da onda vidimo to za IBAN i SWIFT da tako onda uplate.
Mozes li mi ako nije previse komplikovano pojasniti samo taj postupak kako ide preko IBAN i SWIFT.
Hvala unapred.

Pa zar ne mogu oni nekome uplatiti u hr na račun, a on tebi pošalje putem Moneybookersa?

meni su slali iz hratske slovenije i makedonije preko nekog deviznog racuna, ja im samo slao broj racuna i oni uplacivali…

Možeš uplatiti preko deviznog računa koristeći IBAN i SWIFT.Te brojeve dobiješ kada otvoriš devizni u banci samo moraš tražiti da ti ih izlistaju.Koliko se sječam dosta je velika provizija za takve uplate pogotovo za manje iznose.

Hvala svima na odgovorima. Sad su me pitali kako sam ja to ranije resavao i rekao sam im da je uvek islo preko WesternUniona, ako vec nemaju Moneybookers.
Ne znam sta bi im bio problem da odu lepo u bilo koju banku i posalju putem WesternUniona. Nemaju sta kome da polazu racune, izvade pare i plate, kao da salju rodjaku i stvar resena, nznm zasto komplikovanje.

[quote=“DavidVictor”]nznm zasto komplikovanje.[/quote]Zato što ne možeš s računa firme vaditi novac kako ti se sprdne - račun uvijek mora biti na nuli - koliki iznos novaca si izvadio, toliki iznos računa moraš staviti unutra. A kako oni misle uplatiti s firme, a ne traže te račun, nemaju ugovor… to ti njih pitaj da ti pojasne. Vjerojatno mora ići direktno na tvoj račun da imaju dokaz da su uplatili strancu i da zato nisu uplatili porez kod njih ili takvo što. Tako da nvj. WU neće proći.

Meni je uplaćivano na devizni račun iz VB (jedna online kladionica), a imao sam i neke uplate iz susjednih država.

Sve što ti treba je dev. žiro račun, s kojim dobiješ IBAN i SWIFT kod, koji daješ onome tko uplaćuje, i on u banci može uplatit u drugoj državi. E sad, koliku proviziju njemu naplate prilikom same uplate to ne znam, samo znam da meni je uvijek moja banka uzimala 1€ fiksno od svake uplate iz inozemstva.

Nadam se da je pomoglo :wink:

Hvala puno mrcina, pomoglo je naravno. :wink:

[quote=“DavidVictor”]
Mozes li mi ako nije previse komplikovano pojasniti samo taj postupak kako ide preko IBAN i SWIFT.
Hvala unapred.[/quote]

SWIFT transfer ti je vrlo jednostavan postupak, popunis obrazac i to je to.

Ali pazi, SWIFT transfer zna biti vrlo skup. Velika je vjerovatnoca da ce ti ljudi platiti recimo 10€ provizije, i da ces ti kada dodje ti racun otprilike isti iznos, jer banke naplacuju proviziju.

Ja kada god dobijem nesto preko swifta moja banka mi uzme minimalno 2%, ili oko 5€.

Redovno dobijam novac od jedne kompanije iz Madjarske i osim toga sto oni plate proviziju, inostrana banka uzme proviziju (oko 10€) i jos na to moja banka uzme proviziju.

Ne znam u kojoj si banci nike, al meni u Erste banci bez obzira na iznos uplate, su uzimali 1€ provizije. Pitao sam preko službe za korisnike, i rekla je da je to fiksna provizija. A to je valjda od banke do banke…