Upload file name - latinična srpska slova

Napravio sam sajt/portal koji služi za uploadovanje fajlova, njihovo pretraživanje i skidanje. Koristim WAMP server, sajt se koristi u lokalnoj mreži.
Sve radim u PHP-u. Prilikom uploadovanja fajla na server, ukoliko se u nazivu fajla pojavi: Č,Ć,Đ,Š,Ž , prilikom smještanja na server ova slova se u nazivu smještenog fajla mijenjaju u potpuno neka druga slova.
Međutim, kako pamtim nazive fajlova u MySQL bazi tamo se nazivi pamte korektno i prikazuju se korektno. U MySQL-u sam podesio jezik: “utf8mb4_unicode_ci”. Problem se javlja kada napravim link na fajl na serveru na bazi zapisa u bazi, oni nisu identični i nije moguće downloadovati fajl.

Kako da riješim ovaj problem ?
Tj. kako da omogućim da se fajlovi na serveru uploaduju u originalnom nazivu sa latiničnim srpskim slovima ?

Imao sam sličan problem i riješio sam sa funkcijom koja pretvara slova č,š,đ,ć,ž u c1,s1,d1,c2,z1 i vraća ih nazad u originalan oblik. Znači prilikom upisa i ispisa string mora proći kroz funkciju.

Ovo je meni riješilo problem:

U bazu sam zapisivao naša slova kao title slike a naziv slike sam preimenovao na ošišanu latinicu.