Upozorenje - OSman - Mirko Katić

ma to je neko dijete koje spama profilima i radi sranja -.-

Ako mislimo na istog, to je lik iz Rijeke… viđao sam ga a znam i di je

Žao mi je što čujem sva ova ružna iskustva. :frowning:
Nažalost, mi ga možemo samo banirati, ali svakako preporučujem oštećenima, posebno ako mu znate podatke, tko je i odakle je, rekao sam kroz PP i ovom momku koji je najnovija žrtva slijedeće:

prijavite ga policiji

. :police_car:

Ako barem to ne učinite, sipate vodu na njegov mlin. Pogrešno je reći oni neće ništa učiniti. Neće, ako uopće ne bude prijave. :oncoming_police_car:
A ako je Rootkezza to već učinio, također vjerujem u pozitivno. :o:

Da iz Rijeke…ima u topicu od prosle godine svi podaci

Uglavnom, OSman je Mirko Katic, samo htio da ostali znaju

“A kak bi admini mogli znati da je to korisnik kojem je nekad davno banan profil ili više profila?”

Jednostavno je.
Nek se uvede da se, ako zelis nesto prodavati, mora priloziti sken licne karte, pasosa, zajedno sa slikom kako isti drzi pored lica,…, ili nesto slicno, npr za transakcije vece od 50, 100e, pa ce 90% tih idiota u startu odustati.
Eto 2000e je daleko od bilo kakve zajebancije ili proci ce to njega,…, ocigledno se lik samo time bavi

da si nekad bio administrator nekog foruma, znao bi da moze :slight_smile:

@kixxxstarter I kak bi znali po tom onda da je neki stari prevarant?

@markoni82 objasni onda nama koji nismo bili admini kak se može znat…

Prepoznali bi lika oni sto su ranije prevareni ako je stari prevarant (kao sto su i sada), a ako je novi uplasio bi se davanja licnih podataka, simple as that.

Vidis i sada da se javlja par njih i kazu da znaju njegovo pravo ime, prezime, adresu, upravo zato lik i menja imena i tehnike prevare toliko puta.
Znaci ne moze se napraviti oglas pod imenom: Marin Čugalj jer ta osoba ne postoji. tj ne moze napraviti njegovu licnu kartu ili pasos i slikati se sa njom, ako je toliko lud da i to uradi, to je vec jos jedno, ozbiljnije krivicno delo i ne ide mu na ruku nikako.

A veruj mi da bi prvo on odustao od pokusaja prevare da mora da prilozi svoje licne podatke na izvolte drugoj strani i da ga neki sistem tera na tako nesto.
Upravo ide tom logikom, ne znaju ko sam, gde zivim, pa se nece ni cimati da to nadju.

@blackeagle
Ukratko:
Postoji modifikacija za to, gde se potencijalno dupli nalozi prikazuju i separisu u jednu grupu (ne samo na osnovu iste Ip adrese vec i na osnovu drugih parametara) posle toga na administratoru je da proveri jos nekoliko stvari i uporedi ih sa nalogom koji je banovan. Ne bih da ulazim u detelje, ali gleda se cak i nacin pisanja, gramaticke greske ,kao i teme koje je predhodni banovani clan posecivao a koje sad posecuje i td…

IP se ionak većini mijenja svaki dan tak da po ipu nije dobra filtracija, to sa gramatičkim greškama i načinom pisanja je ok, al niko ne može po tom biti siguran…

1 Like

Bas tako, na forumu se nemoze nikako otkriti ista osoba. IP se 99.9% korisnika interneta mjenja svakih 24 sata. No administrator moze pogledati neke parametre tipa koji email je koristen, ali i to se lako dade srediti. Drugim riejcima, admin foruma nemoze nista ako osoba koja vara ima barem neke osnove znanja o internetu. A buduci je ovo jedan od najvecih prevaranata onda on sigurno znade i mi se mozemo samo duvati, ili zahvaljivati drugim korisnicima koji su ga na ovaj ili onaj nacin prepoznali i upozorili. Pa sad iako on i nije ta osoba koja se spominje u ovom topicu ja s tim nezelim iamti nista, bolje biti siguran nego zalostan.

(Jako) dragi Forumaši, :blush:
želim vas izvijestiti da se je Forum, baš nekako koincidirajući sa nedavnim nemilim događajima, usavršio softwareski i u vještinama moderatora, tako da će ubuduće Ban nesumnjivo biti mnogo veći problem onome tko ga dobije, odnosno “povratak otpisanih” biti će sveden na minimum (vrlo blizu 0). :thumbsup:

Nažalost, naravno da Forum još uvijek ne može garantirati ni za koga, pogotovo u transakcijama s novcem, zato štitite sebe pa će vas i Forum štititi. :blush:
Budite oprezni, tražite garancije, ne budite brzopleti i znajte da vas jednako tako može prevariti netko svejedno zvao se on Mirko ili Slavko. :smile:
A opreznost je majka sigurnosti. :o:

1 Like

Hm, posto nije dobio lovu, zahebo ga je za cca 6000€ po danasnjem tecaju.

1 Like

Neka onda c3po ako hoce uvijek bude middleman, njemu 50kn na bilo koju cifru i svi sretni :slight_smile: Rijesili se lopova 100%.

Nekako mi se cini da sad lik operira po Bugovom forumu pod nickom Jem. Predstavlja se kao strucnjak i ide na razne seminare, ali mislim da ga je ekipa prokuzila. Kome treba posaljem link.

Evo ja cu da budem middleman za sve transakcije na forumu, provizija je smesna, svega 5$ po transakciji :smiley:

Haha, zaustaviti profesionalnog prevaranta? Sve što vam padne na pamet njemu je već poznato odavno. Danas se bar može lako menjati sve. Ko zna koliko već ima lažnih naloga po raznim forumima i mrežama.

Ima leka ima. Pre jedno 4-5 godina bio jedan prevarant u Srbiji koji je mislio da mu niko nista ne moze posto vara preko neta. Uglavnom secam se da smo u to vreme ja i par kolega tek malo konkretnije zasli u ovu pricu oko internet poslova i da skratim zavrne on mene za 100e i kolegu za 50e.

Mi lepo sednemo u auto pa jedno 300km po vrucem septembarskom danu, znali smo gde lik zivi, sacekali da izadje iz kuce lepo prisli s osmehom izvinite jeste vi taj i taj, kako je on odgovorio bum samarcina, pre nego se sabrao bum jos jedna, lik kad nije umro od straha (generalno moras biti pickica da varas ljude po netu posto pravi lopovi bar imaju muda da urade nesto konkretno).

Nismo isli u krajnost, sve se zavrsilo na jedno 4-5 konkretnih samarcina i upozorenju ako ikad cujemo da je prevario jos nekoga ili da uopste pokusava da navuce ljude po netu vratit cemo se i onda nece proci s par samara.

Nismo mu trazili pare nazad, poenta svega je da lik vidi da nije bas nedodirljiv, a i nerviralo nas sto je mislio da jeste.

Nikad vise nismo culi za njega.

Prvo sto morate da shvatite HR je mozda u EU ali to je i dalje Balkan isti mentalitet kao u Srbiji, Bosni itd da se ne lazemo, isti sistem politicara, policije i generalno sistema. Naci lika odvaliti ga od batina i koiliko je njegovo da jesi toliko je tvoje da nisi. Laze on lazite i vi, a tesko da ce on nesto da se tuzi i skrece paznju na sebe i svoje “poslove”.

Koliko vas je lik izvarao ovde za sve i ove godine fasciniran sam da ga bas niko ali niko nije licno potrazio,

A da policija nece da reaguje ni na sta bas i nije tacno, ovde kod nas su dvojici kolega vratili telefone nakon sto su prijavili da su ukradeni. Istina malo konkretniji telefoni ali ako je suma u pitanju vise od neke sice radi oni svoj posao nemate brige, sporo ali rade. :slight_smile:

Probaj sad nekog prebiti, ne smeš ni lopova da ga u kući uhavatiš na delu.

Smijes, smijes samo treba znati kako posle toga. To sto su narod ubedili eo naroda da nista ne smiju zato i jesmo u ovom stanju kakvom jesmo.

Ali to je vec druga prica, Mirku iskreno zelim da ga neko izlomi onako kako se to radi kod nas pa kasnije ako jos bude bio u stanju da koristi tastaturu neka proba opet s ovim poslom.

A za par xxxx eura iznenadjen sam da neko vec nije. Ali aj to je vec na ostecenima. Kao sto sam rekao u jednoj temi mene je pokusao prevariti pod nickom Cane ali decko je prosipao nesto sto nema veze s mozgom i odmah sam ga otkacio i pre nego se saznalo ko je

A brani ga bob kao da je Bob Rock iz Alan Forda, haha.
Ne mozes zaustaviti profesionalnog prevaranta, sve mu je poznato, ne smes ni lopova prebiti u rodjenoj kuci,…
Ovu si zaboravio: