Upwork - Isplata na račun

Pozdrav ljudi :slight_smile:

Opet sam se aktivirao malo na UpWork-u i vidio da (po novome) imaju čak i način isplate na račun.

Sad mene zanima pošto plaćam onih 5% VAT-a na upworku da li ako si uplatim novce na račun moram to svejedno prijaviti na poreznoj (i kako) ? Ili bi ostavio svoj porezni broj, zaobišao onih 5% i platio našima 25% poreza/prireza/whatever ?

Zahvaljujem na svakoj povratnoj informaciji :slight_smile:

Neznam nista, ali pokusaj staviti zemlju gibraltar 0% pdva.

Neznam kako ide s upworkom, ali iz iskustva s sličnim stranicama , koje imaju sjedište u usa i naplaćuju EU pdv…, naša poreznu to ne zanima i, ne priznaje se reverse charge vat, Tako da ćeš ga platiti i tamo i vamo, jedino dodaj na upwork vat broj da ti oni ne naplaćuju i plati RH…Barem je meni bilo takvo iskustvo s sličnim servisima…

Nemoj stavljati Gibraltar, Upwork zna provjeravati identitet i onda ćeš zbog 5% dobiti blokirani račun :wink:

Ma ak treba prijavim ja taj porez, ili ostavim na ppalu pa plaćam prek njega neke stvari neg čisto to višestruko plaćanje poreza … -.-

da, nekidan su me zvali iz upworka da provjere moju adresu, ono genijalci, da idem fejkat boravište valjda bi izmislio neku državu sa manjom stopom PDV-a XD

A zna li netko ako povucem pare s upworka na paypal i knda s paypala na devizni racun u banci, hoce oni vidjet da je to od upworka i da moram platit porez?