Upwork suspenzija

Suspendovali su mi account iz ne znam kojeg razloga jer mi jos uvek nije jasno…
Pisao sam live supportu da li su mi email na koji da se javim, odgovor je sledeci:

Thank you for contacting Upwork Support.

We will be happy to once again review your account. Please reply to this email and answer the following questions:

  1. Why are you appealing our decision? Please include as many details as possible.

  2. Do you have any additional education, skills or work experience that is not included on your profile? If so, please attach copies of relevant documents (diplomas, certificates, etc.) that verify that education, skill or experience.

Once we hear back from you, your case will be reviewed by our Trust & Safety team to decide if your account can be reinstated. Please note that we will not be able to review your appeal unless you attach supporting documents to verify your education, skills or experience.

We’ll notify you of our decision by email as soon as possible. In the meantime, please let us know if you have any questions.

Regards,

Upwork Trust & Safety

Poslao sam im odgovor na sve i sliku knjizice i srednje skole posto nemam sta drugo
Odgovor nisam dobio 3 dana, pa sam opet poslao isti i opet nista…
Sta da radim u ovom slucaju, postovao sam sva pravila…

Po njihovom odgovoru mi se cini da nisi dovoljno “strucan” tj. nemas formalno obrazovanje. U kojim kategorijama si bio zastupljen - programiranje, dizajn, pisanje clanaka? Nisam znao da i to sada gledaju, ja sam se prijavio bio prosle godine za pisanje clanaka, ali ni posle nekoliko meseci nisam mogao da nadjem nesto stabilno, pa sam digao ruke.

Frontend/Backend i neke poslove za data entry… Ne znam na osnovu cega su samo zakljucili da nemam znanja kad imam portfolio i naveo sam 4 projekta… Al dobro

Desilo mi se bas posle nedelju i nekoliko dana nakon sto sam se registrovao na freelancer.com da im ne prave oni neku konkurenciju pa da je to mozda uzrok?

Znanje imas, ali oni ti traze diplomu vezano za to. Da li si dobro zaradjivao na Upworku? Citam i ovde na forumu da je teze nego ranije dobiti posao, a secam se i da je ranije bilo uzasno tesko.

Wtf kakva diploma.

Radio sam dugo vremena kao developer na elancu i upworku kasnije.Poceo sam 17 i nisam imao nikakav problem nikada

1 Like

Pa i nisam bas nista zaradio, napisao sam proposal-a koliko je moguce i nisam dobio nijedan invite osim nekog za data entry od kojeg na kraju nije nista bilo… Planirao sam da uzmem membership i ovo se desi

Ovo se zna desiti ako job describtion na koji se prijavljujes, detaljno ne procitas i ne prijavis se na posao na nacin na koji ti je trazeno u opisu posla, tada ima bezobraznih poslodavaca pa te prijave upworku kao da si Spam.

1 Like

I evo konacnog odgovora

I am writing to let you know that we have carefully reviewed your appeal and determined that your Upwork account will remain suspended.

We know this is not the news you wanted to receive, however at this point the appeal process is exhausted and our decision is final. If you have any open contracts you will be able to complete that work and receive payment through our site. You will not be able to submit proposals for new contracts, however.

We wish you the best of luck in your future endeavors. Please note that it is unlikely that we will respond to any future correspondence regarding this matter.

Regards,
Upwork Trust & Safety

To ti je to drug, neko te etiketirao kao spammera. Ja sam na upworku vec 4 godine, susreo sam se sa svakakvim klijentima. Ljudi otvoreno kazu u opisu posla da ce te prijaviti kao spam ako se ne prijavis na posao kako oni hoce. Mozda si trebao u pocetku prijave posla stavit neku rijec ili nesto sto ti se trazilo. Jer im lakse bude analizirati freelancere tako. Ja se prijavljujem copy/paste, imam gotovu aplikaciju spremnu ali uvijek procitam do kraja opis posla.

1 Like

Sad mogu da batalim upwork posto sam zauvek suspendovan a dupli account nije dozvoljen…

I ja sam neki dan suspendiran. U objasnjenju su rekli da se kao prijavljujem na dosta poslova a da me nitko nije uzeo za posao pa to po njima znaci da se prijavljujem na poslove za koje nemam potrebno znanje. Sto je obicni bullshit,jer sm na odesku od 2011 godine,zaradio sam tisuce dolara,odradio preko 130 sati i uspjesno zavrsio 213 poslova. Doduse u zadnje vrijeme tj.otkad vise nije odesk nego upwork nikako dobiti posao,dobivam samo odbijenice ili uopce niti to. Ne znam di je problem,ali citam na upwork forumu da su suspendirali account jako puno clanova. Sve mi se cini da upwork polako odlazi u downwork.

1 Like