USB utori preblizu! Laptop

Pa ne mogu vjerovat kako proizvođač laptopa može biti malouman!
Ne mogu tapkat po onom touchpadu na laptopu jer me to iritira i ne želim biti bez miša. Uzeo sam neki laptop da se nađe i nisam uopće razmišljao o razmaku između USB utora.
Laptop ima dva USB 2.0 utora i jedan USB 3.0, svi na istoj strani i jako blizu. Sad spojim miš u jedan USB 2.0 i u drugi probam spojiti USB stick za internet i ne ide! Nema mjesta!

Jel netko zna rješenje tog problema?

Pretpostavljam da postoji nešto u chipoteci ili sličnim dućanima, ali pitam ovdje da ne idem bezveze tamo.
Vidio sam negdje i “USB produžetak” kojem jedan kraj ide u USB 2.0 port, a s druge strane ima 4 izlaza. Jel bi to koristilo da istovremeno ukopčam miš i internet stick?
Nisam neki stručnjak za hardware, ali pretpostavljam da svaki taj USB utor ima svoj port i ne znam da li bi ovo funkcioniralo pa molim da mi netko tko se razumije da svoje mišljenje. Hvala :wink:

Taj usb s produzetkom na kojeg mislis se zove USB Hub, i da, mogao bi ti pomoci. Radi normalno sve sto se usteka u njega, barem kod mene…

1 Like

Hvala ti na brzom odgovoru. Dakle ako taj kraj tog Huba ukopčam u jedan USB 2.0 utor na laptopu, a u dva izlaza na drugom kraja Huba ukopčam miš i internet stick ne budu se “klali”?

Slabo se razumijem u to, ali se bojim da neće raditi jer će oba dva zapravo preko tog Huba ulaziti u jedan USB utor na laptopu, pa me muči jel to problem zbog tih nekih portova?
Ti imaš baš tako napravljeno i radi normalno? Ne treba prčkati po settingsima i sl?

Radi normalno, nemaš tu šta namještati.
Ja sam nedavno uzeo jedan takav, nekih 80-ak kuna.

Preporuka je da si uzmeš USB hub koji ima vlastito napajenje.
Tako možeš uštekavati šta hočeš - a da ne opterečuješ napajanje,
hlađenje, pa i cijeli sustav.

Naručito ako češ uštekavati vanjeske diskove za pohtanu, backup i sl.
Onda bi USB hub morao imati svoj vlastiti izvor struje.

1 Like

hvala na odgovoru :wink:

Uslikaj taj stick za internet, sigurno se radi o onom ‘glomaznom’ pa je možda problem u njemu?
Da li stanu dva normalna priključka USB jedan do drugoga? npr. miš i tipkovnica

1 Like

Ako ima dovoljan broj USB portova, nema potrebe za HUBom. Dovoljno je nabaviti kratki produžni USB kabel i njega ukopčati u laptop, a na produžni spojiti bucmasti USB stick.

1 Like

Za miš je normalne širine jer je to onaj ficklek za bežični miš. USB stick za internet je širi i u tome je problem.

Sutra idem u čipoteku pa ću uzeti ili produžni ili taj hub. Vidim da imaju hubove.

Hvala

Ako ces uzimati HUB, uzmi skuplji s vanjskim napajanjem … jer ako spojis 3-4-5 usb uredjaja … stekat ce ti … ili nece raditi ispravno.

Spojit ću samo bežični miš preko onog ficleka koji ide u usb i stick za mobilni internet. Drugo mi ne treba.

Jel treba za to hub sa vanjskim napajanjem?

Uz usb stick ako je širi od standarda uvijek dolazi i USB produžetak.

Uzeo sam hub u čipoteci. Još uvijek ne mogu vjerovat koliko maloumne dizajnere može imat proizvođač laptopa :smiley:

To je vjerojatno zbog što manjih proporcija laptopa.
Nemoš i ovce i novce.

Evo baš gledam na svom HP EliteBook-u. Tako reći nema
niti milimetar praznog prostora. Ima 4 USB utora. Tri su poredana
jedna do drugog a jedan je straga.

Tu gdje su jedan da drugoga, također ne bi stao neki deblji jack.
Ali iza bih stao.

Ukupno imam 9 USB utora i svi su mi okupirani :slight_smile:

Sad imam novi problem. Kad ukopčam hub i spojim na njega stic za intrenet javlja mi da uređaj nije pronađen i nem ogugu se spojit na net. Lampica od sticka ipak svjetluca. Kad spojim miš na hub na tren se pokaže da je spojen miš, ali miš ne reagira.
Kad spojim miš ili stick direktno na laptop bez huba sve je ok.
Jel netko zna u čemu je problem?