User last activity

[quote=“antelaca”]ovako to rade pocetnici…

a ovako iskusni

:roflmao:

ps
sorry kečko al stvarno ga…[/quote]

Ne uzimaj mi stvari iz konteksa, mogao si skužiti, početnik će smuljat neš da radi, pogotovo ovakav tip o kojem ovdje govorim, pitanje koliko će to biti kvalitetan kod, koliko bespotrebnih linija i korištenja lošijih funkcija, zaobilaznih puteva i što sve ne, dok neko iskusni ako radi (sebe ne smatram profesionalcem, ako iz toga opet to van želiš izvuć :smiley: , ali imam taj princip) najprije će dovršit stvar da radi uz napomenu u kodu za budučnost, kad se bude imalo vremena, kako još ubrzati i optimizirati stvari, na koje trenutno ne želiš trošiti dragocjeno vrijeme, žao mi je ako to nisi zaključio iz toga, no tako sam ja mislio.

@CC tvoje znanje ne želim dovoditi u pitanje, ali smatram da si preveliki perfekcionist, a to (po mojem mišljenju naravno) ti nije prednost.

[quote=“Kečko”]Zato jer će mu SESSION isteći nakon 15min.[/quote]Neće ako koristi funkciju session_regenerate_id(); svaki put kada update-uje status ili se prijavi što bi u ovakvim slučajevima trebalo. A i neuporedivo je sigurnije i bezbolnije od nekih navedenih metoda.

Postoji više razloga zašto je korisno upisivati u bazu ove podatke (a zavisi od potreba). Npr. ako korisnik hoće da sortira korisnike po zadnjoj aktivnosti, datumu registracije, korisničkom imenu itd.

Daleko jednostavnija i optimalnija metoda.

[quote=“ivan79”]Neće ako koristi funkciju session_regenerate_id(); svaki put kada update-uje status ili se prijavi što bi u ovakvim slučajevima trebalo. A i neuporedivo je sigurnije i bezbolnije od nekih navedenih metoda.

Postoji više razloga zašto je korisno upisivati u bazu ove podatke (a zavisi od potreba). Npr. ako korisnik hoće da sortira korisnike po zadnjoj aktivnosti, datumu registracije, korisničkom imenu itd.

Daleko jednostavnija i optimalnija metoda.[/quote]

Jel ti kužiš da session uopće nema nikakve veze sa zadnjom aktivnošću korisnika, ali nikakve. ali baš nikakve. nadalje kakve veze session podatak ima veze sa sortiranjem po datumu registracije, sa sortiranjem po korisničkom imenu, sa sortiranjem bilo čega.

Zadnju aktivnost korisnika možeš pospremiti u bazu da uopće ne koristiš session. itd. itd. Ali prvo treba znati za što se koristi session i kada ih koristiti.

A jesi mu lipo rekla. :bljesak:

P.S. Na ovom topiku je izreceno toliko gluposti - i to sta se ticu osnova PHP-a - da ne znan od kud da krenen. Najbolje od nikud. :smiley:

[quote=“Kečko”]Uzmi u obzir da 99% početnika u današnje vrijeme ne zanima kako stvari u pozadini rade, da im nije bitna optimizacija, samim tim da takva pitanja postavlja ovdje već unaprijed sam poprilično siguran da opće nije za programera, samo želi nešto smuljati da radi, a da ne plati, da je vjerojatno bi se uhvatio u koštac sa knjigama i manualom, a još jedna stvar koju sam već jako puno puta napomenuo, optimizacija dolazi na kraju, moje mišljenje barem, na početku je najbitnije da stvar proradi i da radi dobro, kad se jave prvi problemi i treba stvar ubrzati tek onda bi radio optimizaciju.

PS bez uvrede iGoG možda sam u krivu, ali pretpostavljam da je tako kako je i sa 90% ostalih ovdje koji postavljaju teme, pogotovo ovakve.[/quote]

Kečko, da li ti razumiješ riječ “početnik”? Došao sam pitati jer (kao što sam i napisao) sam početnik, prije 2 dana sam prvi put u životu počeo radit s php-om. I po čemu onda odmah zaključuješ da želim smuljati nešto, da me to ne zanima itd.? Nisam sigurno počeo učit php jer mi je dosadno u životu nego zato što to želim naučiti, a to ne mogu bez pomoći knjige, neta ili drugih. I nadam se da ti je jasno da većinu ovoga što ste pisali u threadu još ne razumijem (a kako ću i razumjet kao početnik kad vidim da se i vi iskusniji prepirete oko ove teme).

Whatever, pomoć ću ubuduće potražit negdje drugo što se PHP-a tiče.
Hvala svima koji su pokušali pomoći.

[quote=“iGoG”]Kečko, da li ti razumiješ riječ “početnik”? Došao sam pitati jer (kao što sam i napisao) sam početnik, prije 2 dana sam prvi put u životu počeo radit s php-om. I po čemu onda odmah zaključuješ da želim smuljati nešto, da me to ne zanima itd.? Nisam sigurno počeo učit php jer mi je dosadno u životu nego zato što to želim naučiti, a to ne mogu bez pomoći knjige, neta ili drugih. I nadam se da ti je jasno da većinu ovoga što ste pisali u threadu još ne razumijem (a kako ću i razumjet kao početnik kad vidim da se i vi iskusniji prepirete oko ove teme).

Whatever, pomoć ću ubuduće potražit negdje drugo što se PHP-a tiče.
Hvala svima koji su pokušali pomoći.[/quote]

http://php.net/manual/en/index.php

O vidi, vidi ko se javio. Samo sam tebe čekao.

Naravno nisi pročitao moj odgovor njemu, jer da jesi vidio bi šta sam napisao.

Ajde onda lijepo ti nas pouči, doktore. I nemoj zaboraviti navesti, ali eksplicitno, koje su to gluposti rečene.

Ovo je velika istina. Više sam puta počinjao u raznim programskm jezicima i uvijek je na početku to jedino bilo bitno.

@Kečko
slažem se ja s tobom, ono je bila zajebancija :smiley:

@ivan.skugor
sve si mu rekla :bljesak:

[quote=“antelaca”]
@ivan.skugor
sve si mu rekla :bljesak:[/quote]

Uh što volim ovako argumentirane rasprave.

[quote=“iGoG”]Kečko, da li ti razumiješ riječ “početnik”? Došao sam pitati jer (kao što sam i napisao) sam početnik, prije 2 dana sam prvi put u životu počeo radit s php-om. I po čemu onda odmah zaključuješ da želim smuljati nešto, da me to ne zanima itd.? Nisam sigurno počeo učit php jer mi je dosadno u životu nego zato što to želim naučiti, a to ne mogu bez pomoći knjige, neta ili drugih. I nadam se da ti je jasno da većinu ovoga što ste pisali u threadu još ne razumijem (a kako ću i razumjet kao početnik kad vidim da se i vi iskusniji prepirete oko ove teme).

Whatever, pomoć ću ubuduće potražit negdje drugo što se PHP-a tiče.
Hvala svima koji su pokušali pomoći.[/quote]

Možda da počneš onda sa tutorijalom nekim kako pretražiti google? Ovo su osnovne stvari i ima ih na milijunima mjesta na webu, ne možeš planirati nešto konkretno napraviti, ako još ne znaš ni što su varijable ni osnovnu sintaksu. Uzmi manual, možeš i neku knjigu ili tutorijal, bilo što i radi po tome od početka do kraja, a ne da bi ti prvih stotinjak stranica preskočio, tako to neće ići

:klanjamse

Kečko molim te nauči me što je to varijabla i kako se pretražuje google :klanjamse

I molim te ignoriraj ubuduće moje postove na forumu. Jer nisam došao ovdje da netko pravi budalu od mene.

Kečko molim te nauči me što je to varijabla i kako se pretražuje google :klanjamse

I molim te ignoriraj ubuduće moje postove na forumu. Jer nisam došao ovdje da netko pravi budalu od mene.[/quote]

Napisao si da si počeo prije dva dana, što bi trebao smatrati? Normalno je da neko ko se ulovi za programiranje po prvi put da mu prvih nekoliko dana neće ama baš ništa biti jasno. Što se tiče googlea, da si samo uzeo svoj naslov još ispred toga stavio php dobio bi hrpu rezultata.
uostalom ako ne vjeruješ vidi napamet ću ti ovdje staviti link bez da ga gledam:

http://www.google.com/search?q=php+user+last+activity

vjerujem da na prvoj stranici od 10 rezultata ima barem 5-6 koji ti daju odgovor na pitanje, tako da zbog ovog smatram da trebaš tutorijal iz googleanja.

Shvati jednu stvar isto, nemam ja ništa protiv tebe, niti se kačim na tebe, ja samo komentiram tvoje postove, a ne tebe, uz to stavljam svoje zaključke i mišljenja, a u ovakvim slučajevima i dokaze :doki:

Da, jako dobar zaključak…

A gdje si to pročitao?

[quote=“Kečko”]Što se tiče googlea, da si samo uzeo svoj naslov još ispred toga stavio php dobio bi hrpu rezultata.
uostalom ako ne vjeruješ vidi napamet ću ti ovdje staviti link bez da ga gledam:

http://www.google.com/search?q=php+user+last+activity
[/quote]

Ja da sam htio ovo rješavati s google-om, tražio bih tamo… nakon nekoliko otvorenih google rezultata nisam našao ono što sam točno tražio, zato sam došao ovdje pitati. Ako je to neki zločin (pogotovo za početnike), onda sam stvarno nešto propustio u vezi shvrhe i funkcioniranja foruma.

Ja se nisam registrirao na ovaj forum da bih tebe ispitivao da mi daješ linkove za google pretragu, niti te itko tjera da odgovaraš na pitanja kad netko traži pomoć. Ako želiš pomoći pomozi, ako ne onda preskoči tu temu umjesto da pišeš da ta osoba želi samo nešto smuljati da radi a da ne plati, da ne zna pretražit s googleom i slične gluposti. Upravo zbog takvih gluposti thread postane potpuno offtopic i na kraju nema nikakve koristi od nje. Ne poznaš me osobno, ne znaš apsolutno ništa o meni, tko sam, čime se bavim i sl., tako da nije u redu da pišeš takve glupe komentare.

Znam. :slight_smile: Ali ja se prema svima na forumu nastojim ponašati korektno i pomoći ako ikako mogu, pa mi je malo glupo kad ja tražim za pomoć da dobijem ovakve odgovore kao što su tvoji. Zato te još jednom molim, nemoj više komentirati ni mene ni moje postove.

zanimljivo da mu nitko od vas “stručnjaka” nije konkretno odgovorija na pitanje… jos kaze da je pocetnik, sramite se! haha

kad vec niko nece… evo jedan jednostavan primjer

u tabeli s korisnicima bi triba dodati stupac last_activity i namisti mu type na datetime

recimo da tablica users izgleda ovako

+---------------+-------------+------+-----+---------+----------------+
| Field         | Type        | Null | Key | Default | Extra          |
+---------------+-------------+------+-----+---------+----------------+
| id            | int(11)     | NO   | PRI | NULL    | auto_increment |
| username      | varchar(32) | NO   |     | NULL    |                |
| pass          | varchar(32) | NO   |     | NULL    |                |
| last_activity | datetime    | NO   |     | NULL    |                |
+---------------+-------------+------+-----+---------+----------------+

fajlovi: index.php, login.php, logout.php

index.php

login.php

i na kraju logout.php

u ovo bi jos tribalo dodati par provjera… al dobro

pozdrav !

[quote=“antelaca”]zanimljivo da mu nitko od vas “stručnjaka” nije konkretno odgovorija na pitanje… jos kaze da je pocetnik, sramite se! haha
[/quote]

Super taj kod je mogao i sam napisati, ali nisam dobio odgovor od tebe, kao ni od dr. ivana “junior developer” skugor, a ni ivan79, kakve ovo veze ima sa prvo: Sessionom, a drugo sa last activity, ovaj tvoj kod samo bilježi kad se korisnik logirao u sustav i ništa više ništa manje. Tu ti ne treba nikakav session. Koji dio vam nije jasan, kada kažem da vam za to nije potreban Session, “stručnjaci”.

Hvala antelaca, najbolji odgovor do sad… :slight_smile:

Nije mi toliko važno da to vrijeme bude jako precizno, samo želim vidjeti koliko je korisnik aktivan, tj. da li se zadnji put logirao danas, jučer ili prije 10 dana. Nije neki jako važan podatak, ali želim ga imati u bazi iz nekih svojih razloga…

Nisam dr. nego dipl.ing., nisam junior, nego senior.

Doduse, za tebe mozda i jesam doktor. :roflmao:

odiše dojmom prepotentnog šarlatana

[quote=“ivan.skugor”]Nisam dr. nego dipl.ing., nisam junior, nego senior.

Doduse, za tebe mozda i jesam doktor. :roflmao:[/quote]

Current
Junior Software Developer at Asseco SEE (Croatia) (former Logos)

Za mene možeš biti samo učenik. Ništa više, ništa manje. I to pod uvjetom da smanjiš svoju aroganciju.