User last activity

reče netko ko nema ni osnovne podatke u svom profilu. ako je netko preoptentan onda ste to ti i tvoja ekipa tipa dr. ivan “junior developer” skugor i sl. Ja svoje postove argumentirano napišem, stojim iza onog što kažem i ne bojim se priznati kad sam pogriješio. Na živce mi idu osobe slične tebi i ostalim gore navedenim koji prodaju pamet, a kad ih se nešto pita bacaju na drugu temu ili jednostavno ignoriraju postavljeno pitanje. Hmm, koji je naziv za takove osobe???

drago mi je da si se prepoznao u mom zadnjem postu

Na tvoju žalost i nisam baš, ali sam morao odgovoriti na uvredu koja je upućena meni preko treće osobe, lijep način da se ne dobije ban, moram priznati.

na ovom forumu san skoro svaki dan više/manje…
otkad si ti doša, ovaj forum je posta nesto bezveze, tako da me boli k ocu li dobiti ban

Ja se nebi htio mješati, al samo ću reći da antelaca je vrsan programer i sve što sam tražio dobio sam u vrlo kratkom vremenu. Divno je snjim surađivati i samo pohvale :doki:

Za razliku od njega za mene, ja to kod njega nikad nisam doveo u pitanje. Ali ovo sad već prelazi u raspravu čiji je veći, a s obzirom da od njih na moje postavljeno pitanje neću dobiti nikad odgovor, ja se dobrovoljno povlačim.

[quote=“CreatifCode”]Current
Junior Software Developer at Asseco SEE (Croatia) (former Logos)[/quote]

To odavno nije azurirano. :stuck_out_tongue:

Stvarno ne znam ko je tu arogantan. :smiley:

De odi skupljat reputaciju. :smije:

Ko ne zna, a ne zna da ne zna - opasan je - izbjegavajte ga!

Konfucije :smiley:

Ili bolje receno … zicat. :smiley:

Kao neutralni promatrač moram ustvrditi da na PHP forumu vlada mr. Ego i g. Testosteron.

Umjesto da se pomaže članovima koji traže pomoć, nadmudruje se tko je dao bolji savjet i u nadmudrivanju se pokušava što više omalovažiti savjet prethodnika.

Morate znati da dajete savjete (uglavnom) početnicima kojima nisu toliko bitne finese posla kojeg vi jako dobro znate. Probajte prilagoditi svoje odgovore znanju kojem raspolaže osoba koja je potražila pomoć.

Probajte, nije teško.

Ajmo malo “secirat” tvoje odgovore.

Prvo -> "Zašto koristiti bazu, koristimo sessione?"
Sada -> “Zašto sessioni”

Nadalje, ona funkcija za ispis koliko je korisnika online? Ne valja se sessionima jer može imat više sessiona, ali tvoja funkcija prolazi kroz sve sessione unutar mape?? Tko je tu lud, pa ti radiš istu stvar. Jedan session -> jedan ID -> jedan file što ne znači nužno jedan korisnika.

Što se tiče toga koliko je korisnika online, u bazu dodat jednu zastavicu koja kaže online/nije online ili recimo uzeti sve korisnike kojima je aktivnost bila unazad zadnjih 15 minuta.

Znači sada On topic. Ja bih samo preuredio kod od antelaca i nadodao da se u bazi radi update vremena.

Nadalje, što se tiče broja korisnika online, selektirao bih sve koji imaju zadnju aktivnost unutar 15 minuta. Zašto? Pa zato što se obično prikazuje tipa broj korisnika unazad 15 minuta i slično.

E sada, da nije početnih, ja bih mu preporučio “custom session handler” gdje će se vrijeme aktivnosti ažurirati u sessiiji. Zatim, ako je proteklo N minuta (N je broj) ili je razlog brisanje sessije, tek onda updateo bazu. Zašto tako? Pa prvo smanji se nepotrebno opterećenje baze, a isto tako imam jako pouzdane informacije. No to je sada nebitno jer je on početnik i o tome neki drugi put.

A vi “moj tata je bolji” pokažite koliko imate godina

[quote=“zlikavac32”]Ajmo malo “secirat” tvoje odgovore.

Prvo -> "Zašto koristiti bazu, koristimo sessione?"
Sada -> “Zašto sessioni”[/quote]
Da postavljam i tebi pitanje zašto koristiti i bazu i sessione? ili jedno ili drugo, za prikaz koliko jekorisnika online definitivno baza, a ne session.

Da si pročitao moj odgovor do kraja uvidio bi da sam ja to i napomenuo, da korisitit sesion za prikazati koliko je korisnika online je totalna ludost zbog toga što možeš dobiti potpuno krivi podatak, tko je lud ja ne znam.

Obično se to tako radi i tu se slažem s tobom.

Na temelju čega i koje akcije bi radio update vremena?

I tu se slažem s tobom.

[quote=“zlikavac32”]E sada, da nije početnih, ja bih mu preporučio “custom session handler” gdje će se vrijeme aktivnosti ažurirati u sessiiji. Zatim, ako je proteklo N minuta (N je broj) ili je razlog brisanje sessije, tek onda updateo bazu. Zašto tako? Pa prvo smanji se nepotrebno opterećenje baze, a isto tako imam jako pouzdane informacije. No to je sada nebitno jer je on početnik i o tome neki drugi put.[/quote] E vidiš ja sam to spomenuo u temi prije
http://webmajstori.net/forum/showpost.php?p=218840&postcount=9
i bio sam napadnut da sam ovakav onakav itd.

http://webmajstori.net/forum/showpost.php?p=218840&postcount=9A
vi “moj tata je bolji” pokažite koliko imate godina[/QUOTE]
Kako stvari stoje ja jedini imam sve podatke popunjene u mom profilu od svih sudionika na ovoj rasrpavi, pa ako ti je teško pogledati, ja ću za 7 dana punih 30. dakle točno 9 godina i 355(6) dana stariji od tebe, iako ne vidim kakve koristi ti imaš sad od te informacije.

Poanta ovoga svega je bila da je on početnik da trenutno želi znat NJEMU najjednostavnije rješenje za to ostvarit. Nije bitno niti jel je to najefikasnije niti jel najpouzdaniji. Bitno je da njemu to radi.

A za početnika je to najlakše ostvariti sa Sessionima (Ili cookie) I Bazom.

Isto kao dođe čovjek i pita kak rješit linearni sustav 3 jednadžbe s 3 nepoznanice. Očito je početnik i nećeš mu krenut objašnjavat preko matrica i svođenja na jediničnu matricu, nego kak šta da uvrsti i pojednostavi te svede na jednu nepoznanicu.

Uopće ne sumnjam u tvoje znanje, ali stvar je u tome da smo ga sa ovime svime toliko zbunili da mu bude došlo da odustane od problema. S vremenom će naučit nove stvari.

Prvi put kad sam ja obraživo post zahtjev to su bile komedije, ali evo naučio sam puno bolje načine ali s vremenom.

To koji način je bolji, otvorite novu rapsravu naziva “Useri online - Sessioni ili ne?”. Čovjek je došo po način koji će najprije naučit i dobio ga je od antelaca. Ja sam samo napomenuo da bih na početku svake skripte ažurirao to vrijeme.

Tako da molim vas, nećemo ga dalje zbunjivat.

I one godine su u prenesenom značenju “Ponašajte se kako vam i dolikuje sa tim godinama.” Znam da ste oboje stariji od mene.

mislin da san osta dosta nedorečen u ovih par zadnjih postova, pa krenimo redom…

prepotentni šarlatan

hm… odakle taj zaključak? pa ovako…

totalno si fula temu ovog topica, ko zna sta si ti zamislija u svojoj glavi, a covik je sve lipo napisa sta mu triba.
Uopće nisi dosljedan u svojim postovima, prvo govoriš (napadaš ljude) da triba koristiti session a ne bazu, onda preokret… (opet napadaš ljude) triba koristiti bazu a ne session, i sam zlikavac32 je postavija pitanje “ko je tu lud?”. Mislin da bi te najbolje opisa naš dr. Ivo Sanader sa onom svojom… “kao malo dijete koje nezna oće li piškiti ili kakiti”…
Totalno si se pogubija… kao neka podvojena ličnost… svađaš se sam sa sobom, uz to napadaš sve nas ostale. Moje mišljenje je da si slučaj za pravoslavnog popa…

Neću reći da ne znaš, već da možda znaš nešto o programiranju, al držiš se previsoko (ovo vridi za vas dosta tu na forumu) čovik je lipo reka da je početnik,
a vi ste ga svi iznapadali i predlagali kojekakve gluposti koje većina vas samih ne razumi, a kamoli on sam.

Dobro je napisa trnac i mislin da bi to sta je napisa trebalo stati tu negdi kao sticky, da pročitate prije nego počnete odgovarati na postove

ps na tvoju opasku uredija san svoj profil, evo cak san i sliku stavija…

toliko od mene, pozdrav