Uvoz iz Turske u EU

Pozdrav,

čuo sam da unatrag par mjeseci više se ne carini roba iz Turske jer su neki vrag potpisali sa EU. Ako tražim po netu dokumentaciju qurca ne kužim jer su to pisali pametni ljudi.
Zanima me dali je netko uvozio nešto iz Turske (ja bi tehničku robu) i kako je prošao sa carinjenjem ili je jednostavno prijevoznik donesao na vrata i preskočio carinu ? :slight_smile:

@zgubijumf Jel vec imas neke sajtove gdje trazis robu? Ne poznajem neke online turske sajtove, podijeli neku info ako imas.

Ma jok, narucio bi nesto osobno za auto, al mi ne odgovara ako zapne na granici…
A ovi turci ne pricaju eng pa mi neznaju reci.

Nazovi špediciju, svakako će ti raditi uvoz.

Da bi uvezao robu iz Turske, po povlaštenoj stopi tarifne oznake, trebaš to povlaštenje i dokazati (pravdati papirima).

Pokušaj na ovaj servis Access2Markets Rezultati

1 Like

Tnx. Narucio sam robu za 250 evra. Napisem ovdje iskustva. Turska je veliko i povoljno trziste, mozda nekome pomogne.

Turska je u carinskoj uniji sa EU od 1995.
https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/hr/content/carinska-unija-izmedu-eu-i-turske

Hrvatska je pristupanjem EU ušla u carinsku uniju sa Turskom 2013.

Hvala @gambo, falis nam :slight_smile:

Konačno se sjetio login podataka ? :smiley:

Roba dosla za 3 dana na vrata. Nema carine niti nista. Ima stvarno jeftinih i dobrih stvari koje se proizvode i u Turskoj.

1 Like

@zgubijumf Odakle si narucio, kakve su cijene?

Meni su trebali neki kljucevi.

1 Like

U biti sad bas gledam…poslao mi je robu jucer u podne, a doslo mi je danas oko 10h. DHL express, 20 evra dostava. Npr. Megane kartica ovdje dode izmedu 100 i 150 evra, a tamo sam je nabavio za 13 evra. Proizvedena u Turskoj i zavrsna obrada vrlo kvalitetna.

1 Like