Validacija datuma

Želim da klijent u formularu ne može izabrati datum manji od današnjeg.

Imam textBox sa CalendarExtenderom i CompareValidator koji provjerava datum u textBox-u sa trenutnim datumom. Vrijednost za usporedbu punim iz codebehind ovako:
CompareValidatorDolazak.ValueToCompare = Date.Now.Date .

Sve je u redu dok je Format CalendarExtendera MM/dd/yyyy jer Date.Now.Date vraća upravo taj format. Promjenim li taj format u CalendarExtenderu dolazi do nepravilne usporedbe datuma u text boxu i trenutnog (npr. ne prepoznaje datum 27.08.2009 kao manji od 08/30/2009).
Promjenom formata u codebehind vraćena vrijednost Date.Now.Date mijenja se u String i tada mi javlja grešku da ne može String pretvoriti u Date.
Promjenim li Tip podatka koji se provjerava, u CompareValidator-u u String, onda dobro uspoređuje samo datume istog mjeseca.

Možda je osnovni problem: kako promjeniti u format datuma u codebehind, za Date.Now.Date, a da tip i dalje ostane Date, a ne String?

Provao sam ovako:CType(Format(Date.Now.Date, “dd.MM.yyyy”), Date):), ali mi javlja
"Conversion from string “30.08.2009” to type ‘Date’ is not valid."

Hvala!

probaj riješiti problem s javascriptom… dakle iz extender kontrole pozovi javascript funkciju OnClientDateSelectionChanged=“checkDate” a funkcija nek ti izgleda ovako:

function checkDate(sender,args)
{
if (sender._selectedDate < new Date())
{
alert(“Nije moguće odabrati datum koji je manji od današnjeg!”);
sender._selectedDate = new Date();

            sender._textbox.set_Value('');
        }
}

samo si godinu dana zakasnio sa odogovorom …

Bolje ikad nego nikad :slight_smile: