Vaša iskustva s prosperio.net

Eto zanima me vaše iskustvo s njima, da li redovito plaćaju, koliko im treba da isplate, i sl. uglavnom mane i vrline.
Ja sam član nekoliko miseci i u početku su se potvrđivale uplate, a u zadnje vrime ništa. Ispada da je s uplatama stalo od momenta kad je prikupljeni iznos zadovoljio uvjet od min. 100kn. Neke od transakcija su zaključane i više od 2 mjeseca, a nikakve uplate nema? Nije to neki iznos, ali čisto me zanima da li, i kako to funkcionira.
Čekate li i vi toliko dugo ili…?

Ja sam ih imao kraće vrijeme.
Mislim da su dobri za oglašivače ali loši za webmajstore jer oglašivači nude jako malo.

Npr 0,75 lipa za registraciju korisnika je smiješno jer do te registranice nekad može proć 30 klikova a adsense za svaki klik daje skoro toliko.
Neznam što sada nude oglašivači jer dugo nisam bio tamo.

Što se tiče isplate nemam iskustva!

Vlasnik prosperia i ovog foruma su isti :wink:

Moje osobno misljenje je da takav sustav kod nas nemoze upaliti
eventualno uz neke drasticne promjene

Za pocetak mislim da imaju preveliku proviziju,
50% ide webmasteru, 50% njima
da bi privukli oglasivace, moraju imati i siroku mrezu stranica koje ce prikazivati oglase
a to nikako nece imati dok na istoj poziciji preko adsensa mozes zaradit x10

drugi problem je sto nemamo razvijen e-shoping, tako da proviziju od prodaje mozemo zaboraviti

da ne duljim… testirao sam ih nekoliko dana i zakljucio da nema smisla :slight_smile:
300 klikova => 7 kn :wink:
u ovih par mjeseci nakon testiranja nitko sa mojim cookijem nije obavio shoping, tako da ni od provizije nista

da to je onda malo slabo, na 300 klikova bi trebalo biti barem 20 kuna, da se isplati bolje nego adsense.

prošlo je vremenski dosta od pokretanja ove, teme.

Zanimaju me današnja iskustva, onih koji su poslovali kao “fizička osoba” sa prosperio.net ili još posluju, u cilju “partenera medija”, dakle suradnje s njima i oglašavanja njihovih oglasa na svojim web stranicama.

Planirao sam surađivati s njima i postaviti njihove oglase na MOJ WEB

Isplati li se poslovati s njima ?

Evo kako sam ja otvorija ovu temu, red je da i odgovorim :bljesak:

Znači osobno iskustvo (ono koje nisam ima kad sam započea ovu temu!).
Meni, kao fizičkoj osobi, isplata je išla 2 puta, i nije bilo nikakvih problema. Jedino šta san za prvu triba dosta čekat, ali razlog je bilo neplaćanje jednog od oglašivača, dakle nije do prosperia.
Sama ideja je super i izvedeno je dosta dobro, jedini problem je šta se to još nije razvilo u punoj mjeri. Mislin na kupnju hrvata preko interneta, a i prodaju HR firmi na netu. Da se tu pojavi malo konkurencije možda bi i provizije bile jače.
Doduše ja i nisam neko mjerilo jer nemam baš strašnu posjetu, ali i s tim se nekako skupilo nešto para.
U svakom slučaju isplati se probat, ako ništa, ono da imaš otvoren account za buduća vrimena kad živne naše internet tržište.
Ekipa je poštena i profesionalna (moj dojam!) i ne tribaš se bojat neke prevare i sl.
Kod mene imaju rezervirano misto u iščekivanju boljih dana, pa bilo to da meni raste posjeta ili da se popravi net trgovina, a možda i jedno i drugo… :kuc:

@pekito
Kako si vršio naplatu?
Kako si im ispostavio račun?

mene zanima situacija, ako naplata ide na žiro račun meni kao honorar (jer sam fizičko lice)

dva puta san ima isplatu, jedan put sam zatražija priko svog cpanela na prosperio.net, čisto da vidim jel funkcionira. A drugi put su mi sami poslali jer san steka uvjet za isplatu (>100kn) Oba puta san dobija poštom jer su bili mali iznosi.