Vaša iskustva sa freelancer.com

Zdravo, interesuju me kakva su vaša iskustva sa freelancer.com ?

Ja sam se prijavio prije 5 dana i do danas nisam bio dobio nista, ali danas predveće dobio 3 posla :smile:
Stvarno se isplati.

Ja sam pokusao ali sam brzo odustao, nikad nisam dobio posao. Pa me zanima sto radis na freelancer? I dali si za ta 3 posla isao debelo ispod cijene?

radim, grafički dizajn php, java, html, css, wordpress, joomla, itd ali sam uzeo do sad na grafičkom dizajnu. Ljudi nisu prezahtjevni. Taman i ja kad sam mislio odustati eto posrecilo mi se.

Vazno ti je da napravis dobar profil i da se prijavis za ono sto znas, ne treba nuditi najmanju cijenu jer ne gledaju to.

Iskustva vezana za poslove na Freelanceru su OK. Odradio sam dosta posla i zaradio fino, šta više živio sam od toga jedno vrijeme. Eh sad, što se tiče samog Freelancera “DERU” što se tiče provizije, tako da sam ja gotovo sa svima ili lično dogovorao isplatu ili preko paypala. Za Paypal ima načina kako da ne platiš ništa da podigneš novac, ali ti na Freelanceru uzimaju za sve. Od testova, povlačenja novca, paketa, bodova itd…

Par savjeta novim ko hoće da radi na freelanceru :

  1. Za početak nađite neki kupon koji Vam daje 6 mjeseci - 12 mjeseci više bidova te onaj njihov bolji korisnički profil, zaboravio sam sada kako se zovu ti rankovi, ali ima besplatnih kupova na netu koji ti dadne nekih 200+ bidova dodatno i 6 mjeseci premium si ili šta već.

  2. Za veće projekte koje odradite dogovorite se da Vam isplate direktno na paypal ili lično. Za manje projekte koje Vam isplate, radite testove, i unapređujte profil ( To je pod moranjem ako hoćete da radite na freelanceru, neće niko ni da Vas pogleda ako nemate znački, ili što više njih, te što više urađenih poslova ).

  3. Ne uzimajte projekte za koje niste sigurni da možete uraditi, pogotovo ako se radi o nekom bolje plaćenom poslu. Ode bid, ode vrijeme, ode novac, i moguća saradnja s tim ljudima i dalje…

  4. Kad završite posao nekome, ako je zadovoljan/na ostanite u kontaktu sa istim, te ponudite mu druge usluge ako treba. Dešavalo mi se da me poslije par mjeseci ljudi dodaju na skype i pitaju za neke usluge koje bi mogao da odradim i njihovim prijateljima. Tako da držite te ljude što duže možete.

  5. Kao šta sam napisao nemojte uzimati poslove koje ne znate ili za koje niste sigurni da možete uraditi (Bilo s znanjem, ili vremenski) jer ćete doći u situaciju da to ne znate, da Vam je mrsko, ili da nemate vremena da to radite, time ćete odbiti kupca, i sva dalja saradnja s istim je završena. Znači malo profesionalizma, odredite vrijeme kada radite, i ne mislite na druge stvari. Mora biti red, kako god shvatali značenje freelancer.

  6. Pišite šta ste i koliko ste odradili posla koji ste dobili i obavještavajte kupce svakih 6-12h. Ljudi jednostavno hoće da znaju na čemu su, i da li ih zavlačite ili ne.

Ima još dosta stvari koje ćete vremenom naučiti, ali freelancer je dobra zarada, ako čovjek gleda na to ozbiljno i da ne misli da je to “opušteno” ako hoću hoću, ne moram niko me ne tjera. Već sam napisao da sam ja od toga živio nešto više od 2 godine, tako da red, rad i sretno…

Mene interesuje, kad uradim posao nek. Prije toga se kreira milestones i kad završim odem na request Release. Šta on mora da uradi da potvrdi uplatu. Jer kaze da nema nista samo cancle i da kreira contests.

Jel iko placa na freelancer i zna li kako ide dalje kad vam neko završi posao na sta se klikne da se završi posao.

lp

Kada ti osoba koju si unajmio zavrsi posao kliknes na Relase, ja sam tamo imao losa iskustva kad sam unajmljivao “strucnjake” citaj debile. Osobe iz Indije izbjegavajete jer rijetko koji uradi posao kako treba. Tacnije meni je jedan samo uradio ono za sta je bio placen, jedan mi je legitimno ukrao 25$ dok ostali nisu znali napraviti za sta sam ih uzeo.

Da li neko zna zađto freelancer.com oduzima novackoji sam zaradio, svaki dan mi nestaje 0.02 € ne razumijem zastooo

gde se upisiju kodovi za freelancer.com ??