Vaša web-lokacija nije spremna za prikazivanje oglasa (Adsense)

Pozz svima, nedavno sam napravila web stranicu i postavila kod za oglase i dodala stanicu na adsense ali oni na adsense stalno odbijaju pustiti oglase na stranici ne znam u čemu je problem, pokušala sam sve riještii sto traže ali uvjek iznova traže novo, novo nikad kraja.
Evo šta sada pišu: POGLEDAJTE SLIKE
TKO MI MOŽE POMOĆI?

Vaša web-lokacija nije spremna za prikazivanje oglasa
Postoje problemi koje je potrebno riješiti prije nego što web-lokacija bude spremna za prikazivanje oglasa.

Vaša web-lokacija nije spremna za prikazivanje oglasa

Na vašoj web-lokaciji pronašli smo kršenja pravila što znači da ona još nije spremna za prikazivanje oglasa.

  1. Sadržaj niske vrijednosti Vaša web-lokacija još ne zadovoljava kriterije upotrebe u Googleovoj mreži izdavača. Dodatne informacije naći ćete u sljedećim resursima:

Više informacija potražite u [Pravilima o sadržaju]
(Pravila za Googleove izdavače - Google AdSense Pomoć) ili u centru za pomoć.

Nakon što ispravite kršenje, možete zatražiti pregled svoje web-lokacije.

Ja sam pokušala sve to poboljšati ispraviti ali očito ne znam ili ne ide, TKO MI MOŽE POMOĆI


Koliko imaš članaka i koliko prometa na stranici?

Pozz Kristina.

Postoji više potencijalnih razloga zašto te Adsense stalno odbija, a isto tako postoji šansa da ti je sa stranicom sve ok, samo moras biti malo strpljiva :slight_smile:

Za početak bi bilo dobro da znaš da sa Adsensom ne možeš monetizirati neke niše kao što su npr. Adult i neke ilegalne niše…

Jedan od osnovnih uslova za apliciranje jeste da na tvojoj stranici već postoji nekoliko kvalitetnih tekstova (bar oko 30-ak) koji stvaraju nekakav saobraćaj na samom sajtu.

Mislim da ti stranica mora biti stara bar 3 meseca.

Takodje ne smeš imati nikakav kopiran i dupliciran sadržaj, jer tako baš i nemaš neke šanse za prihvatanje. Preporuka je da nikako ne stavljas slike sa googla direktno u tvoje članke, za takvu namenu koristi neke platforme kao što su pexels.com.

Na kraju, ako smatraš da poštuješ sve guglove smernice, savetovao bih ti da pokušaš opet da apliciraš kroz neki vremenski period, pošto approve nekad zna doći nakon 10-og puta.

1 Like

Stranica je stara oko pola godine, mislila sam kada oglasi budu postavljeni da ću imati više motivacije raditi na njoj ali to me oko oglasa umorilo. Imamo oko 50ak članaka. Doduše dosta ih je s izvorom sa drugih stranica, ali tražim kvalitetan sadržaj. Slike jesu s googla li sam ih obradila, dodala poruku na njih itd. Facebook stranica s nazivom stranice ide bolje tamo sam skupila oko 5000 lajkova ali bez obzira na lajkove stranicu posjeti oko 20 do 30 osoba dnevno sto je izuzetno malo, ali nisam aktivna sa objavom članaka na fb stranici jer uvijek tražim neka rješenja za adsense? Kada bi oglasi bili postavljeni više bih imala motivacije za rad i reklamu stranice, …
HVALA SVIMA KOJI ŽELITE POMOĆI :heart::heart::heart:

ja sam početkom godine odobrio jednu stranicu pa ti je ovo 99,999999999% siguran recept da dobiješ

1.obriši sve članke
2. možeš kopirati sa stranih jezika npr. FR na HR ali u dnu potpiši odakle dolazi izvor
3. slike mogu biti sa stranice izvora ali je potpiši kao izvor: blabla; ilustracija…
4. neke članke sastavi i sama (NE SMIJEŠ ništa kopirati odmah na tome padaš…)
5. 30 članaka na tu šemu objavi kroz 5 dana (ili više dana) i onda pošalji zahtjev
6. dok čekaš odgovor objavljivaj dnevno još po 2 članka
7. PROMET UOPĆE NIJE BITAN ja sam imao ukupno cca 100pv kad sam poslao zahtjev… također, starost isto tako nije bitna, ja sam danas napravio stranicu za 15dana poslao zahtjev i odobrili za nekih 5 dana čekanja
8. članci ne smiju biti kratki npr par rečenica teksta i onda embed video… zapravo to nikako ne bi trebalo da radiš dok ne odobre. najbolje tekasta cca 1000 riječi sa par slika između…

1 Like

i još
9. stranicu malo dotjeraj tj. napravi barem ono 5 kategorija…
10. obavezno u dnu stranice linkove Privacy Policy , Kontakt i Tko smo (o nama)

Neću mnogo mudrovati.Ja imam adsesne nalog (račun) jako mnogo godina,
Dodaću samo par stvari

  1. Uvek gledaj da slika nije nečije autorsko delo .*Jer bi u protivnom mogla da platiš debelu odštetu za kršenje autorskog prava (slike) To google adsesne ne voli. Kao što kolega Alessio je rekao za uzimanje slika imaš i još sajtova sa free slikama poput pixabay freepik
  2. Redovno objavljivaj sadržaj.Barem nedeljo 2-3 članka

U početku bi ti savetovao da preskočiš ovo štoje kolega napisao.Tehhnički gledano…i to je neka vrsta kopiranja članka (samo prevedeno) Pokušaj sama svojim rečima napisati članak bar 60% tvojim rečima

  1. Toliko teksta ne moraš da pišeš ako nemaš tesktualnog materijala. To nije neko (pisano) pravilo.Naravno, sad ne sme biti ni 5 rečenica i zatim kraj.
  1. Starost sajta je itekako bitna ispod 3 meseca ne vredi predavati zahtev. Retko odobre sajt koji je živnuo pre “15 -ak dana”

  2. postavi GDPR BANER da imaš pri dnu sajta

Ako se još nečeg setim staviću ove… (trenutno me glavudža boli pami muuzak trkokira :smile:)

mene su isto odbili 3-4 puta prije nego što sam postavio ovaj GDPR
cim sam postavio-odobreno

Bez konkretnog linka sajta sve je nagadjanje.

Ja na jednoj stranici imam 50 posjeta, odobrena bila kad je bilo 10tak posjeta dnevno i 20 clanaka. Oboje je nebitno.

Ma da.

I ja sam imao 6 clanaka te starost od par mjeseci i odobren je.

Ako ima malo clanaka vrlo dobre sanse da ce im rec da nema dovoljno kontenta na sajtu (dobio adsens na 15-ak news portala, nikad nije proslo s manje od 25 clanaka)

Ma znam, ali nisam samo iz tog razloga pito, nego i iz razloga što stvarno nema smisla stavljati oglase ako imaš 500 posjetitelja mjesečno

Nemira ni to da znači broj posetitelja na mesečnom nivou,sve zavisi koja je niche. Primer
Ja imam sajt koji ne preskače 300 posetitelja mesečno evo dve godine,ali zato donosi minimum 60-80 evra mesečno tako da ni broj posetitelja nije neki važan faktor što se zarade tiče .
Naravno sajt je balkanski

2 Likeova

Koji niche ako nije tajna ima 60-80 eur za 300 poseta mesecno? :slight_smile:

1 Like

Pričekaj mjesec dana i dođi na 10.000 posjeta minimalno… I eto oglasa :slight_smile:

Mene isto ovo sada mući. Imam acc star preko 8-9 godina sve stranice do sada su bile instant odobrene, ali sada zadnja nikako vec dva puta sam poslao zahtjev i odbijen navodno premalo sadrzaja a web ima 100+ unikatnih članaka s mojim autorskim slikama znaci nisu skidane sa neta.

Poštujem sva pravila, procedure itd. Dok sam naprimjer imao stranice koje su bile loading page i odobrene instant. Još imam i svaki dan cca 7-10k sa em sto googla cca 70% em sto direktno.

Ok nije mi nesto bitno da mi se na toj domeni odobri adsense ali čisto neka imam za danas sutra ako budem htio tako monetizirati. Još je domena stara 4 godne, ali je web napravljen na njoj tek prije 8 mjeseci jer prije nisam imao vremena zbog drugih projekata

Doslovno nema nikakvog pravila tako ispada po meni.

pa jel navodno il je zaista malo sadržaja?
Ako hoćeš baci link sajta u PP meni da baš vidim ti sajt. Naravno, ako ti to želiš

Nema pravila barem u mom slucaju,odobrili mi 11 sajtova koji su 100% copy/paste sa drugih sajtova ,dok neke nece u kojima sam bukvalno izmjenio svaku recenicu u postovima izmjenio naslov i ubacio slike sa pixabay i pexela
dobijem upozorenje da su pronasli krsenje nekih smjernica, jednom mi se desilo da dole ispod upozorenja o krsenju smjernica imam jos upozorenje da nemam dovoljno kvalitetnog sadrzaja,nabacao jos nekoliko postova i sajt prosao pregled ,drugi put je pisalo da sajt nije dostupan za pregled,u svim ostalim slucajevima samo pise da su pronasli krsenje nekih smjernica i to je to.

1 Like