Vbulletin file_get_contents error

Pozdrav clanovima najbolje webmaster zajednice na balkanu, verovatno i sire.
Sa velikim zadovoljstvom se prisecam dragih dana kada sam ovde mnogo toga naucio, zahvaljujuci iskrenim i fantasticnim clanovima. U medjuvremenu zivot me je naveo na drugu stranu, i izabrao sam drugu vrstu studija, a nista vezano za webmastering.
Nakon ove uvodne bajke, evo razloga zasto sam odlucio da jos jednom potrazim pomoc strucnih i dobronamernih ljudi ove zajednice:
Vec mesecima se na forumu jednog prijatelja, javlja sledeca poruka:

Warning: file_get_contents([path]/includes/blacklist.txt) [function.file-get-contents]: failed to open 

stream: No such file or directory in [path]/includes/functions_newpost.php(443) : eval()'d code on line 

50

Poruka se javlja svakog puta nakon klika na “submit”, odnosno potvrde odgovora. Forum je vbulletin verzija 4.0.8.

Da li mozda imate neki savet zasto se ovo javlja?

P.S.

veliki pozdrav za gospodu futura i ivana ramljaka.

kao laiku, otprilike mi je jasno da ili fajl blacklist.txt ne postoji, ili ukoliko postoji treba da mu podesim persmission tako da je moguce izchitavanje ovog fajla (permission 777 ili 655?)

Ali ovaj drugi deo poruke me buni, i ne razumem ga:

stream: No such file or directory in [path]/includes/functions_newpost.php(443) : eval()'d code on line 

50

Problem je sto ja nemam pristup FTP-u tako da ne mogu da proverim sta se nalazi u tom 50-tom redu fajla function_newpost.php.

najpametnije se javiti na vbulletin.com ili updejtat forum na novu verziju
http://www.vbulletin.com/forum/entry.php/2449-vBulletin-4.1.1-now-available

a prepostavljam da u se javlja zato sto je nulled verzija znaci bez licence pa nije dobro odradeno …

vrlo moguce da je bez licence. On kaze da ga je kupio za 20 evra, medjutim nije dobio nikakvu dokumentaciju uz njega, tako da pretpostavljam da je zrtva prevare, odnosno nije ga kupio direktno od autora.

U tom slucaju odpada javljanje vbulletin.com jer verzija nije legalna.
A takodje ne mozemo ni da skinemo taj update, jer je namenjen samo legalnim kupcima.

Jos neki savet?

malo sam googlovao i naisao na neku informaciju o tome da je prosle godine harao neki virus koji bi zarazio .php fajl (u ovom mom slucaju functions_newpost.php) i jer sadrzi eval+base64 kod, a zatim generisao neki iframe.

Mislim da imamo samo backup functions_newpost.php koji je star oko mesec, dva. Tako da je moguce da je mozda i backup zarazen? Ako uopste virus postoji?

ne to nije sigurno neznam dako je ilegalno a kolko ti kazes da je potrazite novu verziju ako ima nulled … guglajt malo