Velik broj procesa/djelomican pad sajta/nizak CPU usage

Pocelo mi se u zadnje vrijeme desavati da sajt djelomicno ode down ali ne u potpunosti. Znaci idalje bi bilo ljudi (recimo u ovom trenutku je to bilo 1300, a prije “pada” je bilo oko 2000) ali bi pregledi isli slabije (jer ljudi ne mogu otvarati nove clanke, tj neke mogu, neke ne mogu, negdje ucita posve normalno, negdje treba dugo itd…

Sajt je na coolice hostu. Nikad kad se desi ovo ne bude 100% onog placenog iskoristeno. CPU usage je u prosjeku na oko 20%, nekad skoci do 40%… Kad se desi ovaj problem bude veoma velik broj procesa- na 70 (il %, ne razumijem se u cpanel pa ne znam ni sta je ovo) iako se na sajtu nist ane radi- znaci dodaje se nista, ne edituje se. Mislio sam da je problem u nekom od plug inova- pa sam gasio onako jedan po jedan, i problem je u tom trenutno nestao (slucajnost) pa sam mislio da sam ga se rijesio, kad ono prc evo ga opet.

Jedna stvar koja bi mozda mogla imati veze (a ne mora naravno). Primjetio sam unazad par mjeseci kad dodajem clanke, ili editujem nesto- da se to sto je uradjeno pojavi tek nakon 2-3 minute. Npr, promjenim naslov, refreshujem clanak- ono sledecih 3 min je idalje stari clanak.
Dodam novi clanak. Sacuvam. Kliknem da dodam novi- a zapravo ne dodajem novi nego editujem stari (!?) i ako kliknem na publish ne objavi novi clanak, nego mu zamjeni permalink, promjeni sam clanak i stari link preusmjeri na novi clanak… rjesenje je da se clanci ne objavljuju brzo, tj da se saceka 3-4 min…

Sta mislite, sta bi moglo biti? U zadnje vrijeme zaradjujem solidno od sajta, kao sto vidite 2000 ljudi i 400 pregleda po minuti je dobra stvar, al kad svaki dan jednom padne ovako ispizdim.

Htjeo bih dodati da se ovo ne desava (barem nisam priomjetio) u zavisnosti od broja ljudi na sajtu, jer npr nekidan normalno tjera citavo vece sa oko 2000 ljudi na sajtu, a onda u 1 sat ujutro kad ih je bilo 400-500- pocne padat, nigdje veze

Ovo za editovanje clanaka, provjeri imas li neki cache plugin. A za posjete, ono sto je meni rijesilo problem, a da nisam morao uzimati jace serverske resurse, je cloudflare (a mogu i drugi slicni servisi). Mozes napraviti kesiranje kod njih, tako da ce ti smanjiti opterecenje na serveru. Ako budes ovo koristio, pogledaj kako rade page rules kod njih. Ako je wordpress pogledaj ovo https://help.gulshankumar.net/t/the-right-way-to-use-cloudflare-cache-everything-with-wordpress/1017