Verystream, vaša iskustva?

Kao što naslov kaže, koristi li ko verystream, kakva su iskustva, zarada, dmca takedown i tkt…

Gledo sam na još nekim forumima da ima dosta slicnosti izmedju verystreama i openloada te da je isti vlasnik. Samo sto je odlucio uzeti pare tako sto ce ko iz vedra neba zatvorit affiliate program pa otvorit novi sajt.

Zna li ko sta se desava sa verystream?
Jel privremeno ili valja trazit druge providere …

Aha, backup od sad obavezan za ovakve slucajeve :joy:
Prešo sam na clipwatching izgledaju mi solidno.
Ali šteta za verystream, još se nadam da ce vratit sajt, baš su pružali uslugu na nivou …

Za piratluk kod filmova , prvi puta bi bilo upozorenje, drugi puta rigorozna kazna.

Ljudi moraju svatiti, da netko mora platiti produkciju, isto tako razvoj sw-a. Kad netko od radnika u firmi ne dobije placu, onda se bune. Ista stvar, nitko ne zeli raditi besplatno.

Ili da imate npr. pekaru, da li bi davali kruh besplatno? A da ste radnik u toj pekari, da li bi radili besplatno?

Koliko zaradi koji film, to nikog nije briga.

Takp da je glupo uopce raspravljati o piratluku.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

1 Like

Ma vidi ko se brine za savrseno funkcionirajuci svijet. De mi reci jesil kupio licensu za windows? Jesil platio 100$+ ??? I da ne pitam za svaki ostali softver ili neku igricu.
Kad se rijese i uvedu neke prihvatljive plate radnicima u svakom sektoru onda mozemo pricati o piraterije. Lp

Jesam, imam original windowse. Puno vise od $100.
Sve ostalo sto koristim je free sw.

Igrice ne igram

Ako su ti podaci vazni, onda kupis npr. kucni storage sa 4-6 diskova i na njemu drzis podatke + eventualno backup na vanjski disk.

ti baš ne znaš o čemu se radi, pričaš uopšteno

ovdje se radi o ponovnom uploadovanju hiljadu fajlova na novi servis i izmjeni hiljadu postova u wordpressu …

Ok. Jesi znao kako servis funkcionira i cime se bavi? Jesi.

Sto onda na servis koji se bavi ilegalnim radnjama uploadas file-ove? Ako se zna da takvi servisi prije ili poslije propadnu tj. budu zatvoreni.

Smiješan si, nekad je bolje prešutit nego progovorit :wink:
Možeš li mi objasniti kakvim se to ilegalnim radnjama servis bavi?

Pa mi sad ništa nije jasno. :smile::smile::smile:

Pošto ili ne znaš ili neces da ti ja objasnim da ti bude jasno.
Verystream napravio sajt gdje se useri mogu registrovati, uploadovati video sadrzaje…
Benefit za usere je besplatan storage i prilika za zaradu. Benefit za verystream je zarada od pregleda. Uredno su imali DMCA report videa, znaci ako je neki video ilegalan prijavite oni momentalno obrisu. I de mi reci bgt sta su oni kao verystream ilegalno radili. To ti je isto kao da ja kao drzavljanin BiH napravim teroristicki napad u Hrvatskoj i onda radi mene kao pojedinca okarakterisu BiH kao teroristicku drzavu.
Nadam se da ti nije ovo teško za povezati i shvatit.
Lp

1 Like

R.I.P Openload

imam ja scriptu od https://sibsoft.net/xvideosharing.html platio sam sa nekim dodacima oko 1300$ prodacu je za 500$ i takodje dobijete account na sibsoft da mozete da kupite neke dodatke.
Koristio sam samo mesec dana istekao mi je server pa nisam produzio.