Vezanje domene za web hosting

Pozdrav, webmajstori :smiley:
Pocetnik sam u pravljenju web stranica, pa mi je puno toga novo :student:

Platio sam sebi web hosting, uz koji sam dobio domenu free i kupio sam si jos jednu domenu.

Zanima me kako vise domena “povezati” na isti web hosting, na istu stranicu.
Znaci, kad se upise bilo koja od te 2 domene, da se prikaze ista stranica
I da li je to preporucljivo

I kako na istom web hostingu imati vise web stranica (sa razlicitim domenama)
:hmmmmmm:

Unaprijed se zahvaljujem i ispricavam ako vec ima post sa ovim pitanjem, ja ga nisam mogao naci

[quote=“ghumu”]Pozdrav, webmajstori :smiley:
Pocetnik sam u pravljenju web stranica, pa mi je puno toga novo :student:

Platio sam sebi web hosting, uz koji sam dobio domenu free i kupio sam si jos jednu domenu.

Zanima me kako vise domena “povezati” na isti web hosting, na istu stranicu.
Znaci, kad se upise bilo koja od te 2 domene, da se prikaze ista stranica
I da li je to preporucljivo

I kako na istom web hostingu imati vise web stranica (sa razlicitim domenama)
:hmmmmmm:

Unaprijed se zahvaljujem i ispricavam ako vec ima post sa ovim pitanjem, ja ga nisam mogao naci[/quote]

Pozdrav,

Ukoliko Vaš hosting provider koristi cPanel , logirajte se, kliknite “parked domain” i napišite te 2 domene koje želite postaviti na taj web hosting račun.

Iako ovo (treba) odraditi vaš hosting provider,pošaljite mu upit emailom i zamolite ga da to odradi za vas, ili da vam objasni kako to napraviti,jer ste platili full service,a ne daj šta daš pa se snalazi sam :slight_smile:

[quote=“ghumu”]Pozdrav, webmajstori :smiley:
Pocetnik sam u pravljenju web stranica, pa mi je puno toga novo :student:

Platio sam sebi web hosting, uz koji sam dobio domenu free i kupio sam si jos jednu domenu.

Zanima me kako vise domena “povezati” na isti web hosting, na istu stranicu.
Znaci, kad se upise bilo koja od te 2 domene, da se prikaze ista stranica
I da li je to preporucljivo

I kako na istom web hostingu imati vise web stranica (sa razlicitim domenama)
:hmmmmmm:

Unaprijed se zahvaljujem i ispricavam ako vec ima post sa ovim pitanjem, ja ga nisam mogao naci[/quote]
Ako si vec uploadao stranice na server onda idi u cpanel , addon domains - i tu ispuni podatke, sve ti pise , znaci prvo upises ime domene: nekadomena.com , lokaciju foldera (gdje ti se nalazi stranica) na serveru vjerovatno /public_html , i tamo stvaras nove foldere koje ce ti biti stranice npr. /public_html/stranica1 , /public_html/stranica2 itd. dodat stranica mozes onoliko koliko ti hosting paket dopusta ( gledaj pod addon domains). pozdrav

p.s. imas video za pogledat u cpanelu kada udjes u addon domains , tamo ti je nacrtano sve

[quote=“BSPHosting”]Pozdrav,

Ukoliko Vaš hosting provider koristi cPanel , logirajte se, kliknite “parked domain” i napišite te 2 domene koje želite postaviti na taj web hosting račun.

Iako ovo (treba) odraditi vaš hosting provider,pošaljite mu upit emailom i zamolite ga da to odradi za vas, ili da vam objasni kako to napraviti,jer ste platili full service,a ne daj šta daš pa se snalazi sam :)[/quote]

Pozdrav,
Hvala na odgovoru :slight_smile:

Da, moj hosting provider koristi cPanel
Jedna domena (koju sam dobio free) mi je automatski vezana na provajder; instalirao sam Joomla-u, stavio da je web stranica u pripremi (dok si ne napravim template). E, ja sad zelim povezati jos jednu domenu (koju sam naknadno kupio), na istu tu stranicu; znaci, ako se npr. upise u web browseru: web.com, da mi se automatski redirektira u site.com (primjer)

Pokusavao sam “parkirati” domenu, i pokaze mi kao da je “parkirana”, ali ne znam sta dalje :manki:

[quote=“Plin”]Ako si vec uploadao stranice na server onda idi u cpanel , addon domains - i tu ispuni podatke, sve ti pise , znaci prvo upises ime domene: nekadomena.com , lokaciju foldera (gdje ti se nalazi stranica) na serveru vjerovatno /public_html , i tamo stvaras nove foldere koje ce ti biti stranice npr. /public_html/stranica1 , /public_html/stranica2 itd. dodat stranica mozes onoliko koliko ti hosting paket dopusta ( gledaj pod addon domains). pozdrav

p.s. imas video za pogledat u cpanelu kada udjes u addon domains , tamo ti je nacrtano sve[/quote]

Hvala puno na uputama :doki:

idem isprobati :lula:

[quote=“ghumu”]Pozdrav,
Hvala na odgovoru :slight_smile:

Da, moj hosting provider koristi cPanel
Jedna domena (koju sam dobio free) mi je automatski vezana na provajder; instalirao sam Joomla-u, stavio da je web stranica u pripremi (dok si ne napravim template). E, ja sad zelim povezati jos jednu domenu (koju sam naknadno kupio), na istu tu stranicu; znaci, ako se npr. upise u web browseru: web.com, da mi se automatski redirektira u site.com (primjer)

Pokusavao sam “parkirati” domenu, i pokaze mi kao da je “parkirana”, ali ne znam sta dalje :manki:[/quote]

Nema na čemu. :slight_smile:

Ništa, preostaje čekati spori DNS da osvježi, pa da domena proradi :slight_smile:
Mogu li znati o kojoj se domeni radi pa da provjerim dali meni već radi (pošto će vama zadnjem proraditi,pošto ste napravili “parking” ili resetirajte ruter pa pokušajte otvoriti stranicu tj. domenu)

[quote=“Plin”]Ako si vec uploadao stranice na server onda idi u cpanel , addon domains - i tu ispuni podatke, sve ti pise , znaci prvo upises ime domene: nekadomena.com , lokaciju foldera (gdje ti se nalazi stranica) na serveru vjerovatno /public_html , i tamo stvaras nove foldere koje ce ti biti stranice npr. /public_html/stranica1 , /public_html/stranica2 itd. dodat stranica mozes onoliko koliko ti hosting paket dopusta ( gledaj pod addon domains). pozdrav

p.s. imas video za pogledat u cpanelu kada udjes u addon domains , tamo ti je nacrtano sve[/quote]

pratio sam upute, stavio lokaciju foldera na /public_html ->ne radi
/public_html/domena(koju zelim kopirati) ->ne radi

citao sam poslije neki tutorial u kojem pise da se osim toga trebaju promijeniti i neki DNS severi domene (ili nesto slicno).
pretpostavljam da se to mijenja na http://www.eurodns.com/ (gdje sam kupio madjarsku domenu), ali ne znam kako :frowning:

P.S. nelogicno mi je da se domena moze samo tako povezati sa hostingom, bez ikakve verifikacije, bez ikakvih podataka o domeni (osim same domene) :rolleyes:

[quote=“ghumu”]pratio sam upute, stavio lokaciju foldera na /public_html ->ne radi
/public_html/domena(koju zelim kopirati) ->ne radi

citao sam poslije neki tutorial u kojem pise da se osim toga trebaju promijeniti i neki DNS severi domene (ili nesto slicno).
pretpostavljam da se to mijenja na http://www.eurodns.com/ (gdje sam kupio madjarsku domenu), ali ne znam kako :frowning:

P.S. nelogicno mi je da se domena moze samo tako povezati sa hostingom, bez ikakve verifikacije, bez ikakvih podataka o domeni (osim same domene) :rolleyes:[/quote]

Oprostite na krivoj informaciji,mislio sam da ste taj dio posla odradili.

Morate na domeni postaviti name serveri,npr; ns1.vas-provider.tdl , ns2.vas-provider.tdl.

Kada to napravite,trebalo bi raditi! :slight_smile:

[quote=“BSPHosting”]Oprostite na krivoj informaciji,mislio sam da ste taj dio posla odradili.

Morate na domeni postaviti name serveri,npr; ns1.vas-provider.tdl , ns2.vas-provider.tdl.

Kada to napravite,trebalo bi raditi! :)[/quote]

Oprostite na noob pitanju, ali postoji li mjesto na cPanelu gdje su upisani poda(t)ci o DNS serverima? :slight_smile:
ne mogu ih naci :frowning:
a evo sta mi sve traze na EuroDNS-u:

http://img37.imageshack.us/img37/1610/eurodns.jpg

s tim da mislim da se mogu upisati i samo 2, da ce raditi

Hvala na trudu oko objasnjavanja :zhuja:

Da, to vam je to što sam vam ja rekao.Zatražite od vašeg providera name servere i utipkajte ih ovdje,ip nije obavezan.Nakon što to napravite kroz par sati će proraditi sve.

OK
Poslao sam im upit. Imaju 0-24 podrsku, pa se nadam brzom odgovoru :smiley:

Hvala jos jednom :doki:

Ok, nema na čemu.

Tu smo da pomognemo :slight_smile:

LP

ghumu, ovde imas sve dosta detaljno opisano

http://www.odaberihosting.com/KakoDodatiDomenu.html