Video kao background: Za i protiv

Dizajneri i developeri: Stavljate li video kao pozadinu na stranice?
Nekidan sam na zahtijev klijenta stavio video kao pozadinu na statičnu preznetacijsku stranicu.

Smanjio sam kvalitetu mp4 fajla na najmanju moguču. Preko video sam stavio mrežasti raster (5x5 px) da prikrije nisku kvalitetu videa, ugasio zvuk…

Nikakav poseban plugin, već obični html5 video element.

Isprva sam se bojao brzine učitavanja, ali postigao sam relativno zadovoljavajuću brzinu učitavanja iako je stranica vidljivo usporena. Vizualno je čista perfecija, dizajn ima transparente pozadine elemenata pa je opči vizualni dojam super fancy. Ali na teret brzine same stranice i brzine učitavnja.

Kada radite dizajn (i kodirate), da li bi na teret brzine stranice a da dobijete senzacionalni vizualni efekt
stavili video kao pozadinu ili ne?

Mislim da bi trebali vidjeti kako to izgleda za potpuni komentar. :wink:
Recimo, uz još toga, ide li taj video u loopu?
Ako da (a pretpostavljam da jeste), trebalo bi vidjeti kako si izveo taj prijelaz?
To je stvar koja je zahtjevna i za iskusne video editore, ali može se napraviti da bude fascinantno. :slight_smile:

Ma to je neki trend u kome ja i ne vidim neku svrhu.Kakve veze ima pozadinski video, preko kojeg ide text, neki pattern i uz sve to bez zvuka ? Realno po meni nepotrebno, ali klijenti traze :grin:

Trend da.
Ali moram priznati da sam i sam pao na takav vizualni dojam :smile:

@c3po

Sorry, ne stavljam linkove klijenta okolo po webu, jer mi se to pokazalo jako nezahvalno, odnosno imao sam problema zbog toga. Ako uhvatim vremena složim na svom sajtu nešto slično pa pokažem.

Inače, da loop je. Ali nema nikakvih “trzanja”, prijalaz na početak videa se uopče ne primjeti.
Dosta toga se može kontrolirati u samom HTML video elementu, bez upotrebe JS-a, pluginova i sl.
Npr:

<video controls autoplay muted loop poster="poster.jpg">

Uz JS se doslovce sve može kontrolirati, preskakati sa jednog videa na drugi, timeing itd.

A ono…
Mislim, svrhe nema osim vizualne senzacije, koja ide na teret brzine i iskoristivosti.:confounded:

Evo, stavio sam video pozadinu na svoju login stranicu ali sam još malo zakomlicirao. Sad je video u transparenciji (opacity:0.5) a iza videa je slika.

Orginalni video:
http://ivanvardaj.iz.hr/wp-content/themes/tema/video/video-bcg-5.mp4

Orginalalna slika:
http://ivanvardaj.iz.hr/wp-content/themes/tema//images/backgrounds/space/1.jpg

A ovo je raezultat:
Pogledaj rezultat >>

I sve ti je trenutno nedostupno.

Kako nedostupno? :open_mouth:

Kod mene je sve dostupno na mobu i na laptopu.

WTF??

Mislim da to kod tebe nešto ne štima.
Da li je vama drugima dostupno?

Ne kužim.
Ovdje mi kaže da je stranica nedostupna svima…
A ja je vidm i na laptopu i na mobu. Počistim history, cache kompletan, refresham…

I meni je nedostupno takodjer.

Takodjer nedostupno.

ipconfig/flushdns ?

Ccc…
Svašta!

  • Ručno počistim sve iz preglednika
  • Dubinsko čisšćenje CC Cleaner
  • Dubinsko čisšćenje Baidu PC
  • Napravim flushdns
  • Restartam PC

I opet mi je stranica dostupna. :open_mouth:

  • Palim drugi laptop, poptuno čist, neupotrebljavan za posao i napravim sve gore navedeno…
    I opet mi je sve dostupno. Taj drugi laptop je spojen na isti router.

I na mobu, šta god da napravim opet mi je stranica dostupna.

Prvi puta mi se ovako nešto dogodilo.
Fakat mi nije jasno.

Možda sam pokupio neku bagudinu, jer mi se wini malo čudno ponašaju u zadnje vrijeme.

Također ništa… Da ti nisu materijali na nekom lokalnom serveru ?

Ne, nemam nikakav server lokalni osim wampa, koji je isključen, offline i na kojemu nisu ti fileovi.
Sada ću reinstalirati android. Ako nakon toga opet bude dostupno onda je to pravi misterij.

Evo, sad radi izgleda. Ovo je sa desktop računala:


a inače pozadina se pomiče. :slight_smile:

Vjerujem ti na riječ jer meni je “Oznaka DNS address poslužitelja hosta ivanvardaj.iz.hr nije pronađena.” :slight_smile:

2 Likeova

@Horz iliti Ivane: sredi DNS parametre i hosting postavke.
dns.hr daje NS zapise za tvoju domenu: ns1.virtual.sh i ns2.virtual.sh
Podaci za nepostojeći (ili down) ns1: https://www.whatsmydns.net/#A/ns1.virtual.sh

To u konačnici daje i nepostojeću (ili offline) web stranicu: https://www.whatsmydns.net/#A/ivanvardaj.iz.hr

1 Like

sad se sjetih, PayPal ima tu foru, a meni osobno i nije nešto fora to imati na websajtu