Video tutorijali za Google Ad Manager (GAM)

Drago mi je da je zarada od GAM sad O.K :grinning: Što se tiče video oglasa nadam se da ćeš uspeti napraviti veću zaradu .

1 Like

Za sada sam to stopirao (video oglase) jer bi bilo pretrpano sa reklamama a i zakupci banera se malo bune a od njih imam vecu zaradu.

1 Like

Počeo sam proučavati GAM i jedna stvar me zanima za početak.

Ako sam dobro shvatio za Open Auction treba Ad Exchange account koji se ne može dobiti tek tako.

Open auction je model u kojem nema direktnog dogovaranja/kontakta s oglašivačima?

Kako ste riješili Ad Exchange ako je potreban?
Pročitao sam da je invite only i da zahtjeva određen broj page impressiona. Može li se direktno zatražiti od Googla?

Da bi dobio Ad Exchange moraš da ga povežeš ili imaš jednog od certifikovanih google partnera

Evo ovde možeš da pročitaš još neke korisne stvari vezane za Ad Exchange eventualno kako da ga dobiješ,nadam se da će ti ovo pomoći, kao i ostalima ako bude im potreba.

1 Like

Drugi link sam vidio ali nije baš previše koristan

Ovo mi je bilo koisno da vidim pregled štpo se nudi unutar GAM-a

Ovo mi je dobar uvod u GAM

Youtube tutorial s početka threda od Kate je dobar ali nedostaje neki pregled/početak. Barem meni.

1 Like

O.K. barem si našao nešto da ti je korisno. Znam za ovaj sajt što si baci linkove imaju lepa objašnjenja. Naravno uvek se može na netu pronaći korisno vezano za ad manager. Tako da će i ovo tvoje koristiti nekome :slight_smile: