Viralni sadržaj - novi trend?

Svjedoci smo velikog i brzog uspjeha kolega sa FollowNshare (Zimo Digital) koji je vrlo brzo i jeftino ušao u mainstream pa me zanima što mislite o konceptu?

Ukratko, radi se o objavljivanju viralnih vjesti, raznih video zapisa i priča koje su zanimljive i jednostavno “zovu na djeljenje” pa je brojka posjeta sa Facebooka i Twittera ogromna, a mreža ljudi sve veća i veća.

Ja sam napravio mali test pa i sam pokrenuo sličan portal. Zanima me vaše mišljenje kao stručne zajednice, da li ovo ima šanse?

Moj projekt je na adresi Follow Like Share viralni sadržaj pa bi volio čuti vaše mišljenje. Znači sama koncept, vijesti, ali i dizajn te funkcionalnost stranice.

Lijep pozdrav svima :smiley:

Pregledao sam 10-tak objava i iskreno ne vidim razliku izmedju ovoga i milion slicnih stranica na kojima objavljuju takve slike ( slike zajebancije ) i klipove sa youtube. Tako da sto se toga tice nema nista revolucionarno tu al ok danas malo sta danas i ima, a sto se tice onoga ima li sanse i to je tesko reci posto kao sto sam rekao more slicnih stranica koje su se vec probile tako da probaj, budi uporan pa sta bude. :slight_smile:

Ovdje najviše privlači naslov a ne tekst ja sam isto napravio sličnu stranicu i prvi dan sam imao 500+ posjeta i sad mi se sve vise i vise penje posjeta

Naslovi su jako bitna, to je istina. Sam sadržaj ni nije toliko važan koliko poruka koju onda ljudi dobiju gledanjem video uratka.

Samim time je i promet koji dolazi preko tražilica manji, no svakako je koncept u social orjentiranom sadržaju (djeljenje, lajkanje…). Meni je recimo 85% prometa trenutno sa Facebooka…

Stranica je OK i moze da uspije, samo zašto taj URL, a ne nešto zvučnije i na našem jeziku?

Sasvim slučajno zapravo. Prvotna ideja je bila slična stvar na engleskom za strano tržište, no onda sam se ipak odlučio pokušati na hrvatskom. Iako mi je ova opcija na engleskom još uvijek otvorena.

Zar moze adsense na ovo ?

Zašto ne? Sadržaj je originalan, nisam vidio da je igdje definirana duljina teksta ili nešto slično…

MIslio sam zbog toga sto je viral, a i sto ne prikazuje odmah celi clanak.

Evo malo statistika nakon manje od mjesec dana projekta. Sve u svemu sam vrlo zadovoljan posjetom i interesom. Krenulo je sa 200-300 uniquea na dan, no imali smo i dnevnih posjeta preko 6000 jedinstvenih posjetitelja. Trenutno naš najpopularniji članak ima preko 1500 Facebook djeljenja, što raste iz sata u sat.

Rekao bi da je to odlično za početak, nadam se da će brojke biti veće u budućnosti.

Koliko sam shvatio već su ljudi počeli kopirati, iako mi to nikada nije bilo jasno. Neke stranice, koje će biti poznate i administratorima foruma kopiraju čak i slike i naslove, što je jadno u najmanju ruku…

Ovo nije sadržaj kojeg je teško pronaći, pa ne vidim smisla u kopiranju domaćih stranica, treba se samo malo potruditi i sadržaj je tu. No i to je jedan od znakova da radimo dobro, tako da… :smiley:

U svakom slučaju zanima me kako će se sve razvijati.

1 Like

@followlikeshare kako se razvija tvoj projekat? Jesi li poceo da zaradjujes od ove stranice?