Virtualmin pomoc

Imam instaliran webmin vec na unmanaged hostingu, sad mi treba mala pomoc, hocu da instaliram virtualmin medjutim kako god nista ne prolazi onda nadjem dole u upustvu da mi kaze da mi treba svasta nesto da provjerim i izgleda da na debian serveru nemam python, neka kraca komanda da ga mogu instalirati.

Na server je instalirano :

Operating system Debian Linux 6.0

Kernel and CPU Linux 2.6.32-5-amd64 on x86_64

ovdje sam nasao kako da instaliram na vec instaliran webmin [ virtualmin ] medjutim problem mi je sa pythonom jer mi prijavljuje gresku :

pends: apache2.2-bin (= 2.2.16-6+squeeze4) but 2.2.16-6+squeeze3 is to be installed
webmin : Depends: python but it is not going to be installed

a za virtualmin dobijem da mora biti u tar.gz u opisu za upload dobijam druge extenzije a na zvanicnom sajtu dobijem linkove i skinem ali se ne prima :

http://www.webmin.com/vdownload.html

moze biti da je problem u pythonu celo vrijeme inace hetzner je u pitanju. Any help ?

hvala

python instaliran mc instaliran sad mi je lakse moze li mi neko pomoci oko virtualmina ako ima iskustva vec instaliran webmin hocu da ga dodam samo njega u module i temu kao sto pise :S

Treba mi pomoc oko bind-a nikako mi ne ide :wink:

Ajde to pitanje postavi na linux.hr. Ako slobodan ne zna onda znaju samio CARNetovi sistemci.

Gdje si sad zapeo? Jesi uspio instalirati Virtualmin?
Samo pazi, kad ga instaliraš, mislim da nećeš moći u njega instalirati već postojeće accounte.
Koji je problem s Bindom?

Bigi zapeo sam kod bind-a, ne mogu nikako da napravim ip u link tj u nameserver, sve ostalo sam zavrsio, ali tu nikako da se pomjerim sa tacke, pokusavao sam cak i na name.com da kreiram ns sa putanjom ka serveru i vjerovatno je to ok ali je problem u povratnoj informaciji

Je li Bind startan i da li prima konekcije?
Pogledaj još da ti nije slučajno port 53 blokiran u firewallu (incoming i outgoing).

Imam pitanje …Elm da ne otvaram novu temu mislim da ovde u ovoj mogu dobiti potreban odgovor na moj problem.Koristim VPS,na njemu instaliran CentOS 6.Preko putty-a sam istalirao virtualmin i on je povukao instalaicju php-a,apache-a i msql-a.Uspeo sam da pokrenem sajt sve radi ok,dodao domen,nisam cak ni primetio da je bilo nekog problema u radu.E sad ne znam da li je to dovoljno sto se tice zastite,da li postoji jos nesto sto moj VPS mora da ima.Primetio sam da gubim pristup Virtualmin-u preko adrese
https://mojdomen:10000/
onda restartujem VPS i ponovo mogu da se ulogujem i jos jedan problem sa primetio,naime kada mi stranica nije validna ne dobijam poruku da se na toj strani nalazi neka greska u php-codu vec jednostavno da taj fajl tj php strana ne postoji na serveru.Nadam se da ste me razumeli :frowning: posto sam zakomplikovao.

Kako bih nekome bio zahvalan kad bi mi odgovorio na pitanja :slight_smile:

Ne koristim VA pa ti ne mogu puno pomoći.
Kako misliš da se "gubi pristup preko adrese
http://www.domen:1000/
?
Šta imaš na serveru, neki CMS? Nešto u .htaccess fajlu možda? Dobijaš konkretno 404 error kada neki fajl ima grešku u sintaksi?

Fora je sto mi uopste ne izbaciju sintaksne greske vec ako se dogodi neka greska kaze mi da fajl ne postoji na toj adresi.Nadam se da kontas sta sam ti rekao :slight_smile: