Visina CPC-a i što to zapravo donosi

*Ne znam da li ovo pripada ovdje, pa ako sam postao na pogrešnom mjestu molim moderatora da premjesti gdje spada.

Imam pitanje. Npr imate domenu nesto.xy i average CPC za “nesto” je recimo $10. Ako napravite neki mali webisite pod tom domenom i ubacite AdSense, da li to znači da možete očekivati odličnu zaradu ako će biti recimo 10-tak klikova dnevno na adsense oglase, ili taj CPC zapravo ništa ne znači?

Znam da je vrlo cijenjeno ako je veći CPC, ali što to konkretno znači za website? Hvala

1 Like

Znaš koliko će te klik nositi tek kada vidiš ispis u AdSensu.
Sve prije toga je puko nagađanje gore od babskih priča.

da ne otvaram novu remu…

ima li tko klikova iz Italije u posljednjih 40 dana da napiše koji mu je cpc?
ja pokrenuo jednu stranicu za Italiju i cpc ispada na levelu Bosne, ono wtf??? 0,02

Italija dva klika CPC 0,07€ Sve zavisi od advestera koliko ko ponudi love za oglas

Da ako je ta nisha dobro placena i sajt ima tekstove za tu temu, imaces dobar cpc i dobru zaradu ali ne odmah na pocetku.
CPC - cena po kiku znaci mnogo jer po tome se onda racunaju posete i deli se sa tom cenom.

Kod mene na adskeeper na tri sajta razlicit cpc za italiju

0.04
0.03
0.02

meni ne radi već 2 dana… sigurno nešto ažuriraju… inače kod mene je 0,025usd cpc
baš nisko… ja mislio Italija EU će da bude nešto…kad ono rupa kao i mi pa i gori

Okej su, moze to bolje ali kakvih ima ovi (Adskeeper) nisu tako losi. :blush:

adsense ovih dana cpc rpm na razini januara?

Meni je adsense povećao RPM na domaću publiku imam tačno 1€ dok mi je cpc 0,03

Kod Adskeeper takodje povećanje CPC (dogovoreno emailom) na 0,04 sa starih 0,024 :slightly_smiling_face:.