Vivaldi Browser Aplikacija Drugo Misljenje

POZDRAV SVIMA ZANIMA ME EKIPA VASE MISLJENJE O VIVALDI BROWSERU I KOLIKO JE ZAPRAVO DOBAR U RADU I KAKO SE POKAZAO U KLASICNIM ZADACIMA
DA NAPOMENEM ZANIMA ME VIVALDI BROWSER APLIKACIJA ZA ANDROID
CISTO PITAM DA BI DOBIO NEKO DRUGO MISLJENJE OD ZAISTA ODLICNIH INFORMATICARA I PROGRAMERA KAO STO SE VI
POZDRAV I UZIVAJTE ZIVJELI 100 GODINA:)… jel radi tema?

Vivaldi je meni bio super dok nisam prvi put instalirao Brave. Nakon toga nisam imao apsolutno nikakve potrebe za drugim browsweima…

2 Likeova

chrome, edge, brave i vivaldi su jedan browser … svi su bazirani na blink engine u okviru chromiuma

edge nije bio na blinku pa su ga prebacili

firefox je oduvijek bio na gecko engine, onda su unaprijedili gecka i nastao je quantum engine … tor je isto na gecko engine

brave je ustvari chrome sa ekstenzijama i jako sumnjivim crypto bloatwareom :smiley:

zanimljivo mi je i sta se sve moze raditi sa firefoxom (npr. librewolf)

u user.js fajlu firefoxa moze se sve mijenjati

a i iz ugla privatnosti firefox je najbolji

koristio sam firefox davno i kada su pocele izlaziti one spore verzije presao sam na chrome i vratio se na firefox prije 4 godine nakon sto su presli na quantum engine … sto se mene tice samo je firefox browser, chrome koristim samo iz prijeke nuzde :rofl:

1 Like

Ja koristim sve browsers hrome,edge,firefox,opera,brave, da bi mogao da se koristim sa desetine raznih naloga odjednom 5 browser , mormal window plus inkognito window je 10 naloga odjednom logovanih face , insta ,twiter, tik tok , i samo delim adult reklame,

2 Likeova

HVALA SVIMA NA BRZIM ODGOVORIMA SVAKA VAM CAST :smiley: