Vlastiti CMS - Što dodati, oduzeti, promijeniti u odnosu na već postojeće

Ti CreatifCode misliš da si najpametniji i da si boga za muda dotaknuo. I takav je ovaj cijeli forum. Sve vrišti od eksperata koji misle da su popili svu pamet ovoga svijeta, ali jedino što ste napravili - otjerali ste kvalitetne ljude i ljude koji se imaju s nečim pohvaliti. Loviš se za svaku riječ, izvlačiš riječi iz konteksta, naporan si i ne prihvačaš da si u krivu. Ajde daj reci top 3 stvari koje si napravio, top 3 stvari zbog kojih si ti ovdje Bog i nepogrešiv i top 3 stvari zbog kojih se najviše ponosiš u životu što se tiče weba. Većina ljudi ovdje misli da su bog i batina - a ustvari su izgubljeni u vremenu. Dva dana čita o SEO-u - nazove se SEO ekspertom. Instalira modul za Joomlu - expert je za Joomlu. Napiše kontakt formu koju koristi 10 ljudi godišnje - programer je s iznimnim iskustvo i dijeli pamet svima.

Autoru teme - Tu nema nikoga relevantnoga tko ti mogao reći ono što misliš. Odi pitati na drugo mjesto, ovdje su svi preiskusni, svatko ima svoj CMS koji je najbolji za sve…

Krivo, ja uopće to ne mislim, ali sam svjstan znanja kojeg imam i kojeg nemam

Zato je tvoj forum uspio u tome da okupi jako kvalitetne developere. Žalosno je što nema više kvalitetnih ljudi ovdje i koji znaju više i od mene jer ja sam uvijek gladan znanja. Što se tiče moje pameti ja bih samo rekao da sam valjda neki k…c naučio u zadnjih 15ak godina.

Ne lovim se za svaku riječ, ali mi ide na k…c kad netko pljuje po domaćim developerima kao da k…a ne vrijed i da nemaju pojma o ničemu, kad govore o razvoju CMSa kao da se radi o nuklearnoj fizici, naporan sam onima koji ne shvaćaju što pišu i što govore, a uvijek sam spreman na ispriku kada mi netko ukaže na moju pogrešku.

Totalno irelevantno, a i ne znam tko si ti da bih se ja tebi tu opravdavao, moje znanje i iskustvo možeš i ne moraš prihvatiti, ali ne možeš pljuvati po nekomu o kome nemaš pojma niti tko je niti što je, a još jedna stvar kako rekoh davno u nekoj od rasprava mojih 99.9% poslova su sa strancima i kod njih je NDA skoro pa obvezan, pa sve da ti i hoću napisati taj NDA je me prijeći.

I ti si jedan od takvih, čini mi se.

Ja o tome pričam već odavno dragi moj Gosariću.

Ima ima, samo treba pitati i slušati. I u ovoj temi nigdje ne vidjeh nekog da je napisao da ima ikakav CMS i da mu je taj isti über cool, čak naprotiv svi vi ste hvalili WP, Joomlu koji su htjeli vi to priznati ili ne ali čisto bloated smeće, a nedaj bože da moraš kopati po coreu jednog od ta dva sustava.

Malo manje arogancije te molim u sljedećem postu.

1 Like

@Gosaric Slažem se da si omalovažavao domaće developere i da si malo pretjerao s godinama i godinama iskustva… Vudu, Core.Web i Trikoder Framework svakako nisu smeće za baciti, to su jako moćni sustavi, usudio bih se reći moćniji od tog vašeg famoznog Wordpress-a… Nije ni WP bez greške kodiran pa da zaslužuje da ga se diže u nebesa…

Što se tiče odgovora, malo sam prekopao stare teme na Bug forumu i Googlao sam, tako da uopće ne tražim vaše odgovore kojih je ova tema prepuna… Hvala onima koji su pokazali bar malo razumijevanja i potrudili se da bar malo odgovore, a svima onima poput Gosarica, dadaasa i ostalih želim poručiti da ne izigravaju programerske Bogove i da spuste na zemlju i sebe i Wordpress…

Pobjedili ste.

neću se puno miješati u temu, ali zašto gubiti vrijeme na cms i nuditi drugima cms ili izradu web stranica?
ne možeš prodati velikim firmama jer uzimaju od velikih igrača, a s malima se natežeš, 1000 izmjena, ovakvih, onakvih i na kraju ti možda ni ne plate ili plate za 100 godina.

od web aplikacija se može puno bolje živjeti (posebno asp.net i java web).
ali zato treba imati i više znanja.

Ma nisu pobjedili, sto ti je. Btw steta da neki ljudi odlaze sa foruma radi ljudi koji lijece licne frustracije ali ima jos dosta dobrih ljudi ali i ljudi od kojih nesto mozes naucit. Pa cak Creatif ce ti pomoc kod nekih problema sa kodom, i on necemu sluzi iako mi zao da je decko toliko ljut na svijet, pripisujem tome sto radi stvari na kriv nacin, preporucio bi mu da se okrene do kraja open sourcu i uziva.

Ma naravno da nisu pobijedili, ali baš mi je palo na pamet da mi je pametnije utrošiti vrijeme na rad (ili čak TV), nego na ovo.

Btw, Davide, htio sam ti samo pomoc da ne krenes u krivom smjeru. Neki cms za opcu upotrebu po meni nema smisla raditi, kada imas vrhunske stvari gotove. Mozda ti ima smisla napraviti cms bas za neku konkretnu svrhu i trziste.

:slight_smile:
Potpisujem.
Ja sam već krenuo pisati komentar ali shvatio sam upravo ovo što si napisao.

Rješenja svakako nisu vrhunska… Kao što Gosaric kaže da bi dao glavu da je jedan WP bolji od Trikoderovog, Nivasovog i Burzinog CMS-a, tako bih ja sa sigurnošću mogao reći da su njihovi CMS sustavi bolji od WP-a… Što se tiče krivog smjera, o tome sam već razmislio… Ovdje uopće nije bitno tko je odnio pobjedu, a tko poraz…

Hvala ti na ovome dečko, iako me je 31 pregazila. Nit sam ljut na svijet niti liječim frustracije ovdje ili bilo gdje drugdje. Ne znam kako ti znaš na koji način ja radim stvari i koji je to način uopće krivi, a koji ispravan. U čemu će mi to OS pomoći i odakle ti to da ja ne koristim neke OS programe, alate ili nešto treće.

Ljuti me to što se neke stvari dižu u nebesa, a neke pljuju. Ne znam po čemu je vama WP tako über cool gotovo kao neko božanstvo, sličite mi na one sektaše.

I čak na učenje, bilje nego na TV. :wink:

[quote=“jorgovan”]od web aplikacija se može puno bolje živjeti (posebno asp.net i java web).
ali zato treba imati i više znanja.[/quote]
Upravo to.
Iako bih nadodao da se i s PHPom isto tako može kvalitetno odraditi aplikacija, kao i s ROR i sličnim.

[quote=“CreatifCode”]Hvala ti na ovome dečko, iako me je 31 pregazila. Nit sam ljut na svijet niti liječim frustracije ovdje ili bilo gdje drugdje. Ne znam kako ti znaš na koji način ja radim stvari i koji je to način uopće krivi, a koji ispravan. U čemu će mi to OS pomoći i odakle ti to da ja ne koristim neke OS programe, alate ili nešto treće.

Ljuti me to što se neke stvari dižu u nebesa, a neke pljuju. Ne znam po čemu je vama WP tako über cool gotovo kao neko božanstvo, sličite mi na one sektaše.[/quote]

Dobro, mozda je preteska rijec krivo, ali eto moje misljenje je da ima boljih nacina. Sudim prema linkovima u tvojem potpisu, naravno mozda grijesim jer znam samo koliko ti to dopustas da se zna.

Ma nitko ne dize WP u nebesa, stvar je u tome da je to najpopularniji CMS i jedan od standarda na kojem internet kakav je danas postoji. Ja ga toliko cak i ne koristim i uglavnom koristim Drupal koji je vise Dev. orijentiran ali da je WP mocan, je. Ne kazem da su domaci CMSovi smece, stovise, neke koje sam gledao prije par godina su prilicno dobro izgledali. Sad da su bas bolji, mislim da nisu, na kraju da neki od njih ima bolji CMS od WP, pa sto ga onda drze u tajnosti, mogli su se obogatiti od njega kao sto je WP vlasnik zaradio milijone, draze im je grebat se za mrvice sa hrvatskog trzista?! Ma ok, dosta smo gubili vrijeme na ovo, ima par razlicitih misljenja i gotovo, pa nek svatko odluci svoje :slight_smile:

Misliš da dopuste da im razni samoprozvani developeri rade module koji bi mogli “uništiti” CMS i siteove koji su bazirani na njemu? Nisam baš siguran…

Heh… otvorio temu da vidim ima li kakva zanimljiva ideja koju bi mogao i ja “ukrasti” za svoj CMS, kad ono… :smiley:

Nema nista lose u izradi vlastitog CMS-a, dapace; cak i ako ne nađe kupca, dobit ce se jedno veliko iskustvo. Ja sam napravio vlastiti CMS prakticki iz hobija u slobodno vrijeme, i prodao sam ga vec nekoliko puta, customiziran za potrebe kupca. CMS je dosta sirok pojam, i ne predstavlja samo publishing platformu. Wordpress je odlican publishing CMS, i zapravo ga radije koristim nego vlastiti CMS kada web ima iskljucivu potrebu objave nekakvih clanaka (blog-like).
Trenutno radim CMS za ino-kupca koji bi trebao upravljati dosta specificnim crawlanim podacima - da ne ulazim u detalje, to je nesto sto WP nikako ne moze obaviti, osim ako se bas ne odlucis baciti 80% WP koda, i nadopisati svoj, sto opet ima manje smisla nego izrada novog CMSa.

Uopce ne razumijem ovu potrebu pljuvanja ideje izrade CMS-a. Nije to nikakva znanstvena fantastika. Autoru porucujem samo naprijed!

1 Like

Huh, tona gluposti i neznanja napisanih u ovom topicu. Ja sma rekao da nisam coder ali da debatiramo koji je CMS najbolji stvarno nema smisla jer to svi znamo.

Neki misle da je wordpress blog system koji instaliras i dodas temu i to je onda to. Ne to nije to vjeruj mi.

Ako vas stvarno zanima koji je najbolji CMS onda si postavite ova pitanja:
1, koji CMS se najvise koristi?
2. Koji CMS website u globalu gledano je najbolje rangirani na googleu.
3. ako odes sad na google i napises 10 razlicitih kljucnih rijeci barem ces jednu nac rangiranu kao number 1 a napravljena je u wordpressu
4. zasto mega kompanije koriste wordpress? I to CNN, YAHOO, NASA, etc etc.

Mislim da sam ja kao ne coder dovoljno rekao o ovome i netrebas biti jako inteligentan da zakljucis ako nesto koristi nasa.com je sigurno bolje od bilo cega trenutnog sto se nalazi u hrvatskoj (balkanu) a vrlo vjerojatno i u europi.

[quote=“dadaas”]Mislim da sam ja kao ne coder dovoljno rekao o ovome i netrebas biti jako inteligentan da zakljucis ako nesto koristi nasa.com je sigurno bolje od bilo cega trenutnog sto se nalazi u hrvatskoj (balkanu) a vrlo vjerojatno i u europi.[/quote]Što znači “koristi NASA”?

I neki splitski srednjoškolci su prije par godina “provalili u Pentagon”. Ali to ipak ne znači da su oni nekakvi posebni genijalci, niti da svatko može provaliti u Pentagon, zar ne? Isto tako je i “koristi NASA” vrlo kolokvijalan pojam, pa treba malo detaljniju informaciju pružiti.

Naveo sam NASA bezveze, ali ima tu tona webstranica koje koriste wordpress CNN, MTV, PLAYSTATION, gotovo svi. Nikome od njih nije palo na pamet ići traziti neki drugi CMS ili praviti svoj. Pa me zanima zasto bi mi uzima neki svoj i pritom ga jos platili. Ne kuzim.

Naravno ja bi rado platio specificne CMSove kao recimo betting CMS koji bi sve oklade kalkulirao… i slicno. Ali CMS za dodavanje sadrzaja bez nekih posebnig zahtjeva ne.

[quote=“dadaas”]wordpress CNN, MTV, PLAYSTATION, gotovo svi. [/quote]Misliš na njihove blogove? Sami portali (cnn.com, mtv.tv, playstation.com) nisu Wordpress, već nekakvi drugi CMS-ovi, moguće i njihovi in-house. Ili si mislio da i portali koriste Wordpress kao CMS?