VPN klijenti i da li ih koristite?

Kao sto naslov kaze, jel koristite VPN klijente i ako koristite koji koristite? Do sada nisam koristio VPN klijente ali paranoja u meni raste pa tako da cu uskoro (vjerovatno) poceti koristiti VPN klijente za sve.

pa šta ti znači kada većina VPN servisa čuva logove :smiley: i na zahtjev policije sve logove moraju predati policiji, isto kao i ISP … dakle ne vidim šta je tu prednost što se tiče anonimnosti :smiley:

jedino nord vpn, kažu da oni ne čuvaju logove, i stavi 1.1.1.1 dns servere (otvori 1.1.1.1 u browseru, vidjećeš) :smiley:

VPN i jest napravljen radi lakseg spijuniranja.
Recimo Kina u kojoj je zabranjen FB i mnogi sajtovi, stanovnistvo mora koristiti VPN da bi pristupilo FBu.
I tako VPN Provajderi imaju 99999999999999999999999999999999999TB podataka.

Ma pusti svakoga tko govori da ne cuvaju logove… Pa hakeri bi odmah koristili te vrste vpnova i mislis da ih ne bi uhvatili jer kao ono ne mogu do njih jer su koristili vpn koji ne drzi logove… Pogotovo cloudflare s njihovim 1111 dnsom koja je americka firma.

Expressvpn ne cuva logove, pa to su ozbiljne firme kojima zavisi velik dio trzista i posla samo od tog da li cuvaju logove ili ne. Expressvpn je imao situaciju u turskoj gdje je policija zaplijenila njihov server i nisu mogli nikakve podatke da pronadju sto mozes i da procitas na par stranica recimo ovde :


https://brian.carnell.com/articles/2017/turkey-seizes-expressvpn-server-in-assassination-investigation-finds-nothing-by-design/

Nordvpn je takodje mnogo dobar vpn servis ali ja bi ipak isao sa expressvpn ako imas novca da platis jer nije bas jeftin. I zapamti, nemoj ocekivati da ce te vpn sacuvati ako radis neke ilegalne aktivnosti po internetu (ne mislim na skidanje filmova, torrenta itd) ima puno gorih stvari. Ako tebe licno cilja recimo neka americka sluzba, policija vjerovatno ce i da te nadju ne znam kakav vpn i sta da koristis.

za ovo sam i ja čuo, ovi što su pokušali izvršiti vojni udar u Turskoj su koristili ExpressVPN … policija je htjela vidjeti s kim su kontaktirali izvan zemlje preko ExpressVPNa i nisu ništa našli

istina, evo jedan primjer kako su uhvatili Rossa Ulbrichta, vlasnika Silk Road stranice na deep webu :smiley: koristio je sve živo za zaštitu, uhapšen u biblioteci :smiley:

Ulbricht was first connected to “Dread Pirate Roberts” by Gary Alford, an IRS investigator working with the DEA on the Silk Road case, in mid-2013. The connection was made by linking the username “altoid”, used during Silk Road’s early days to announce the website, and a forum post in which Ulbricht, posting under the nickname “altoid”, asked for programming help and gave his email address, which contained his full name. In October 2013, Ulbricht was arrested by the FBI while at the Glen Park branch of the San Francisco Public Library, and accused of being the “mastermind” behind the site.

To prevent Ulbricht from encrypting or deleting files on the laptop he was using to run the site as he was arrested, two agents pretended to be quarreling lovers. When they had sufficiently distracted him, according to Joshuah Bearman of Wired, a third agent grabbed the laptop while Ulbricht was distracted by the apparent lovers’ fight and handed it to agent Thomas Kiernan. Kiernan then inserted a flash drive in one of the laptop’s USB ports, with software that copied key files.

ako hoće da te nađu, naći će te

Sve je to isto nordvpn, express itd, samo na nekima imas malo bolju brzinu i ping drugo sve isto. Ako ste pratili prije koju godinu sto je bilo sa purevpn, no logs policy itd, a covjeka uhvatili… kako? Tails+tor na najsigurnijoj opciji i gotovo. Pa ti nema sto vidit na tailsu iako neki preporucuju tor over vpn sto je glupost.

Najbolja opcija je:

vanjska wifi antena spojena na mrezu gdje ima puno ljudi svaki dan recimo kafic
brzi usb na kojemu je tails+tor
na tailsu promjenis mac svaki put
amen

Pa neka te uhvate pogotovo ova nasa policija.

vidim elaborirao si prikrivanje tragova, znači da uskoro očekujemo hapšenje internet narkodilera na našim prostorima

Hahahaha, da, bace paket s krme jadrolinije, a ovi prate gps na paketu :stuck_out_tongue: ili ribari jave prijateljima rano ujutro kako plutaju paketi, ovi odmah na barku/gliser i uzimaj sto stignes i onda kasnije policija i mediji objave kako su nadene velike kolicine droge… presmijesno.

1 Like

Nije zajebancija al et pogledajte. Govori se o VPNu.
1 Like

ja sam pitao profesora na fakultetu profesore je li istina ono što edward snowden priča … čovjek je samo ušutio hahahahah znači istina

Jel netko zna provjeren japanski vpn?